Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 18:28, 27 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Milka napisał(a)
U mnie buksy biedne od ćmy. Będę ratować i dokarmiać, nie wszystkie oczywiście. Mam chyba wszystkie kolory, ale biel najbardziej i ten ciemny fiolet, może dlatego, ze w dobrym miejscu posadziłam i widać je.



Irenko, ja też będę ratować buksy jakby coś. Mam ponad 50 kul w ogrodzie, więc ciężko mi sobie wyobrazić, że nagle mi znikną z ogrodu. Twoje krokusy widziałam, piękne. Wszystko inne też...


Zostawiam krokusy w porannym szerszym kadrze...

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:38, 27 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
antracyt napisał(a)
Dzień Dobry Nie wiem jak to możliwe, że wcześniej nie znałam Twojego wątku. Uwielbiam pszczoły i marzą mi się 2 ule w ogrodzie. Na razie pozostaje mi obserwacja ich u innych.


Witaj Zuza Fajnie, że przyszłaś...
To że nie znałaś mojego wątku wcale mnie nie dziwi Na O. jest dziesiątki fantastycznych ogrodów, ciężko wszystko dojrzeć. Ja też co chwila odkrywam jakieś piękne miejsca Teraz trzeba w domu siedzieć, to możemy tutaj pospacerować A Twoje ulowe marzenie jest do spełnienia, troszkę determinacji i będzie Mamy na O. kilka ogrodów z ulami

Ciemierniki zostawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:47, 27 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaBawaria napisał(a)
Dziekuje ci za wyczerpujaca odpowiedz Ja lubie pszczoly, ale chce tez normalnie korzystac z ogrodu. Moj syn to alergik, na pszczoly tez reaguje ale na szczescie nie jakos tragicznie.Ale wkurzylo mnie to, ze wylot z ula jest na nasz ogrod i do tego tylko 3 metry od naszego ogrodzenia.I w sumie nie przeszkadzaloby mi to, gdyby to nie byl sasiad, ktory przez kilka lat kazdego lata latal z linijka i kazal nam co chwile ciac zywoplot, gdy ten przekraczal 1,8o m. No i sam nie daje wody swoim pszczolom, dlatego pewnie wszystkie sa u nas, bo mam duzo poidelek.Myslisz, ze to tylko teraz taki nalot pszczol a za jakis czas sie polepszy?Na komposcie siedzi po 50 sztuk naraz, takze na wilgotnej trawie cale roje. Boje sie wypuscic psa do ogrodu.


Ojj, współczuję denerwującego sąsiada! Czy się polepszy (w sensie, że pszczoły nie będą do Was przylatywać), to nie wiem... Wiesz, one kochają rośliny miododajne, więc pewnie będą Was odwiedzać. U mnie najbardziej siedziały na lawendzie, kocimiętce, jeżówkach, szałwi, czosnkach główkowych (na tych to MEGA siedziały!!

Co do psa, nie wiem... ale nie zauważyłam, aby pszczoły cokolwiek psiakom robiły.
U nas Badi lata przed ulami, w ogóle na pszczoły nie zwraca uwagi a one na niego też nie

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 18:51, 27 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Wspominane już wcześniej zakupy dziś do mnie dotarły

Ławeczka... bajeczka...
Ławeczka, bajeczka



Ławeczka
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
KasiaBawaria 22:33, 27 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Eddie chce lapac pszczoly Mam nadzieje, ze juz takimi rojami po tyle naraz jednak nie beda przylatywac zawsze mielismy duzo pszczol, ale jednak oblepiony nimi stol to jednak przesada. Szczegolnie, ze nawet miodu z tego nie ma
____________________
Zapraszam na kawe
alis 20:19, 03 kwi 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Jola, nieustannie Twój ogród wzbudza we mnie podziw, uwielbiam wirtualne spacerki po nim

Widoczki przecudne, pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Magleska 20:40, 03 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
Jolu
prześliczny Twój ogród te ciemierniki ,krokusy ….cudoooo

nowa ławeczka świetna

i chyba przegapiłam nowego czworonoga słodziak z niego

Pozdrowienia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
nicol21 21:09, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10339
Wypaśne masz te ciemierniki Żeby moje choć tak w połowie dobrze rosły to byłoby bosko. A jeszcze w tej masie! Cudnie!! Nowe nabytki też prima sort!

Wiosnę widać coraz bardziej u Ciebie. Przyjemnie z takiej ławki poobserwować pszczoły i te widoki! Ale odwagi z krótkim rękawem do pszczół to gratuluje.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kawa 10:12, 07 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
jolka napisał(a)
Wspominane już wcześniej zakupy dziś do mnie dotarły

Ławeczka... bajeczka...
Ławeczka, bajeczka



Ławeczka

oooo mus przetestować jak już wszystko się uspokoi i się spotkamy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
UrsaMaior 10:20, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8265
Niezmiennie wdycham do Twojego ogrodu, rzeczka ciemiernikowa boska! Powiedz skąd ławeczka, bo takiej szukałam bez skutku i w końcu kupiłam inną.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies