Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 15:44, 21 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
BasiaLT napisał(a)
Cudne fotki pszczół z krokusami.


Dziękuję Basiu
Krokusy się kończą, ustępując miejsca innym roślinom

Na przykład takim uroczym maluśkim żonkilkom
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Nowa12 22:40, 21 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Białe krokusy też wyglądają zjawiskowo. A kiedyś myślałam że tylko fioletowe ładne .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Iwonka 21:20, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
jolka napisał(a)


[


Mega fotogeniczne te ciemierniki Bardzo mi się podobają w tym kolorze, tylko mam problem jakby je posadzić, aby wyeksponować ten ciemny kolor. Gdzie u ciebie rosną?
Cisy super pocięłaś, nie widać drżącej ręki Bardzo masz je już grube i dorodne. To Hiksi?
Zapytam jeszcze o odzywkę do bukszpanów, czym nawoziłaś? U mnie oparły się ćmie w zeszłym roku, ale po zimie mają nieco za żółty odcień.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Pszczelarnia 21:48, 23 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jolka napisał(a)






Uwielbiam obserwować pszczele wyloty i powroty do ula. I te lewitujące odnóża.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rejzi 22:31, 24 mar 2020


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Ale u ciebie porządeczek, jeden z moich ulubionych ogrodów. Milusio popatrzeć na pszczoły. Ja pszczół nie mam, ale trzmieli u mnie mnóstwo mieszka. Już powoli do pracy się brały ale te ostatnie zimniej noce je zniechęciły
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
KasiaBawaria 08:23, 25 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A moze powiesz mi, czy u sasiadow cos nie tak z pszczolami. Maja od konca lata ul. Na swojej posesji nie maja praktycznie niczego co kwitnie. Nie maja tez stawu, czy innego zbiornika na wode. My za to mamy od wiosny do jesieni mnostwo kwiatow. I pewnie dlatego postawili ul. Z wylotem na nasz ogrod.Pomijam fakt, ze nie pytali sasiadow o zgode. A moj syn jest alergikiem. Bardzo lubie pszczoly ale wkurza mnie, ze sasiad postawil sobie ul a sam w ogrodzie nic dla nich nie ma. I teraz od kilku dni mam cale roje pszczol w ogrodzie. Nie moge usiasc nigdzie, bo lata tak 30-50 pszczol w jednym miejscu. Siedza wszedzie- na trawniku, w doniczkach z podlanymi cebulowymi, topia sie w pojemnikach na wode. Wyglada mi to na to, ze zbieraja wode ze swiezo podlanej ziemi. Caly kompostownik oblepiony pszczolami. Czy to normalne o tej porze roku czy pszczoly sobie szukaja innego miejsca? Nie widzialam nigdy takich ilosci. Az strach wyjsc do ogrodka. Pszczoly niby nie sa agresywne ale w tej ilosci i do tego siedzace na trawniku i wzlatujace w poowietrze jakos mnie oniesmielaja.
____________________
Zapraszam na kawe
m_gocha 23:17, 25 mar 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jola!

Cudne te Twoje ciemierniki.
Sprawdałam sadzonki od Ciebie ale chyba w tym roku jeszcze nie pora na kwiaty
Widzę, że też w O. kupiłaś ciemierniki.
Trochę żałuję, że nie kupiłam więcej. Trochę sie obawiałam, że one mniej wytrzymałe na mróz niż te zwykłe. I pomyślałam, ze jak może będą w przecenie to kupię. I tak to jest spekulować Teraz nie latam po żadnych sklepach

Pszczółki superowe! Mówisz o ławeczce do obserwacji? Chyba bym sie obawiała
U nas w naszych "pracowych" ulach kamerka jest podobno podłączona. Nie zdążyłam dopytać

Pewnie też zdalnie pracujesz? Twój eMuś pewnie jak na szpilkach siedzi

Pozdrawiam w ten trudny czas zdrówka życząc

Edit: Gdybyś miała ofertę od Finki to podeślij proszę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 19:47, 26 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Nowa12 napisał(a)
Białe krokusy też wyglądają zjawiskowo. A kiedyś myślałam że tylko fioletowe ładne .


eM zapowiedział, że na jesień kupujemy 1000 filetowych Hehe..
A tak naprawdę to chyba wszystkie są piękne, na swój sposób
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:57, 26 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Iwonka napisał(a)
Mega fotogeniczne te ciemierniki Bardzo mi się podobają w tym kolorze, tylko mam problem jakby je posadzić, aby wyeksponować ten ciemny kolor. Gdzie u ciebie rosną? Cisy super pocięłaś, nie widać drżącej ręki Bardzo masz je już grube i dorodne. To Hiksi? Zapytam jeszcze o odzywkę do bukszpanów, czym nawoziłaś? U mnie oparły się ćmie w zeszłym roku, ale po zimie mają nieco za żółty odcień.


Ciemierniki kłaniają się do usług Ciemny kolor ciężko jest wyeksponować.. u mnie rosną w jednym rzędzie przed hortensjami, i drugie miejsce to wschodnia rabatka, gdzie rosną w towarzystwie buksów, runianki, hortensji. Jutro ma być ładny dzień, więc porobię jakieś fotki.

Cisy - owszem, nabrały ładnie masy. Dużo je ciachnęłam, szczególnie z boku, bo się mocno rozpychają i ciężko mi utrzymać je w ryzach Tak, to Hicksi.

Do bukszpanów sypnęłam siarczan potasu, zgodnie z zaleceniem Hani (z "To tu to tam łopatkę mam") U mnie ćma była (chyba) na jednej obwódce w ubiegłym roku. Ale ostatecznie mocno ją przycięłam (w sensie obwódkę, nie ćmę) i dosyć się zregenerowała. Po zimie buksy ... owszem mają taki rudo/żółtawy odcień, ale mam nadzieję, że się wezmą

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 20:00, 26 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)

Uwielbiam obserwować pszczele wyloty i powroty do ula. I te lewitujące odnóża.


Ja też to bardzo lubię
Ławkę przed ule już zakupiłam. Jest w drodze do mnie.
Tak więc będę obserwować bez końca...

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies