Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:04, 15 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Joluś no nie wiem co z tymi twoimi malinami
u mnie jak chwasty rosną - wszędzie ale za to jezyny masz boskie i nie wiem czy się na krzak nie skusze zamiast przyjeżdżać i cię obżerać (może masz gdzieś nazwę twojej odmiany?)

tawuły boskie korci mnie zrobić obwódkę w jednym miejscu - bo szybko ruszają i mają kolor kiedy go wkoło brak

deszcz i u mnie była a raczej ulewa i burza i grad - przynajmniej podlało porządnie teraz wszystko będzie mi chwastami zarastać haha

aa pissardi cudne - u mnie jeszcze słabo ale kwiatki ma urocze!


Widzisz Kami.. lipa z tymi malinami
Co do jeżyn - mam zapisane odmiany, ale na innym komputerze. Jutro Ci podrzucę. Mamy trzy odmiany, już w tej chwili nawet nie pamiętam która najsłodsza, ale wszystkie plenne. Na soczki idealne

Tawuły polecam. Ja kupowałam takie z gołym korzeniem, dużo ich tam mam, więc cięłam koszty Cały ubiegły rok się jeszcze zbierały, dorastały, teraz już się prawie wyrównały, nabrały masy i .. lubię je Co do chwastów.. nawet mi nie mów! Może dwa tygodnie upłynęło jak skarpę do czysta wyplewiłam.. dzisiaj się patrzę a tu w irdze mlecze kwitną!! No nic.. jutro ma być ciepło, to je załatwię

Pissardi urocze mają te kwiatuszki W tym roku mi dosyć mocno kwitną Nie wiem od czego to zależy, bo w ubiegłym roku miały dosłownie kilka kwiatków na krzyż

Idę zobaczyć co tam działasz
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:19, 15 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Dlaczego ja nie posadziłam porzeczek w taki sposób jak u Ciebie? Pielisz wszystko za jednym razem. U mnie rozrzucone. Chyba jeszcze przesadzę w ramach reorganizacji.


Ewa, ja mam system siódemkowy, hehe Znaczy rządki porzeczek, agrestów, jagody kamczackiej, borówek .. posadzone po siedem w rzędzie. Od początku miałam taki plan w głowie ... i tak zostało A Twój układ "rozrzucony" ma tyle uroku w sobie, że reorganizacja mu niepotrzebna.

Co do plewienia, to ja absolutnie nie daję rady za jednym razem wszystkiego wypielić. Jakoś specjalnie szybko mi to nie idzie Za to eM. dzisiaj prawie cały dół załatwił. Na jutro mu zostało poletko z aroniami i jeżynami. No i dla mnie irga na skarpie, która zakwitła mniszkiem lekarskim

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:27, 15 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
malgol napisał(a)
Ależ piękne te choiny!
jak Ty je tniesz ,że sa tak zwiewne i gęste jednocześnie?
Ile sezonów potrzebują ,żeby tak wyglądać?


Bardzo dziękuję Lubię je i cieszę się, że wreszcie zaczynają "wyglądać"
Choiny rosną u mnie chyba od 2014 roku. Ciężko im się było zabrać, niektóre wypadały.. musiałam dosadzać. Jeszcze w ub roku chyba ze trzy dosadzałam. Na początku cięłam każdą gałązkę osobno - z góry, z boku, wszystkie po kolei. W ubiegłym roku już ich nie ruszałam, chyba dlatego nabrały zwiewności
W tym - mam zamiar skrócić im czubki, żeby te dosadzane miały szansę jakoś dogonić resztę.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:41, 15 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Monia81 napisał(a)

Jolu fotki cudne obejrzałam, skarpa zrobiła się rewelacyjna, chyba to narzekanie pomogło i się zebrała w sobie powiedz mi jakie masz szerokości tych pasów na których masz posadzone np. borówki a ile mają te pasy zieleni pomiędzy nimi, zastanawiam się nad takim rozwiązaniem dlatego pytam pozdrawiam



Witaj Moni No i właśnie.. wychodzi na to, że im więcej na coś narzekam, tym lepiej później rośnie, hehe Te pasy o które pytasz, mają ok. 60-70 cm. Ale niestety... na etapie kiedy je zakładaliśmy, eM. uważał, że ja jakąś fanaberię mam na punkcie symetrii, mierzenia wszystkiego, układania "pod linijkę". Wkurzał się o to, więc w końcu odpuściłam [i to był mój błąd]. W efekcie - o ile na początku rządki są w miarę równo, to już jak dochodzimy do winogron, to każdy rządek jest innej szerokości, co mnie irytuje do dzisiaj. Dziś już eM. uważa tak jak ja. Niestety reorganizacja nie wchodzi w grę, ze względu na mocno już ukorzenione winogrona i wmurowane słupki.

Morał z tego taki, że należy być wiernym swoim ideałom i nie odpuszczać!




____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
BasiaLT 09:22, 16 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Tia... to i tak cześć i chwała twojemu eMusiowi że ci przyznaje rację a nie mówi że przecież "ty tak chciałaś" nierównomiernie. Odwracanie kota ogonem to chyba męski sport narodowy.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Agania 09:38, 16 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zjawiskowo masz
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Aneczkaogrod... 19:07, 16 kwi 2020


Dołączył: 22 lut 2020
Posty: 25
Uwielbiam Pani ogród,jest mega zjawiskowy.Dzięki Pani zakupiłam róże Larissy i lawende do tego, u Pani wygląda cudownie to połączenie.Pozdrawiam spod Krakowa
____________________
Ania harmonia na podkrakowskiej wsi
Kawa 09:40, 17 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
No to pamiętaj o tych jezynach
malinom coś ewidentnie nie pasuje ale wiesz tak masz cudnie i tyle wszystkiego że co po prostu nie może u ciebie rosnać hhihihiih

działam ale fotek brak bo nie ma co jeszcze pokazywać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolka 14:25, 17 kwi 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kochani, przeogromna prośba ... na cito: )

Chciałam posadzić w miejsce żurawek berberys admiration.
eM. pojechał do sklepu i mi przywiózł piękne rośliny z etykietką Admiration.
Rozmawiał ze sprzedawcą i ten jak najbardziej utwierdzał go w przekonaniu, że to właśnie ten berberys.
Ale ja mam duże wątpliwości!!

Wprawdzie nigdy jej nie miałam go w ogrodzie, odnoszę się do zdjęć internetowych.
Ale przecież nie tak wyglądają listki admiration w necie.
Inaczej sobie go wyobrażałam.. czy się mylę??
A może te jasne obwódki, które ma admiration dopiero później się wybarwiają??

Bardzo proszę o opinię osoby, które mają tę roślinę w ogrodzie i potrafią ją rozpoznać.








Z góry bardzo dziękuję!!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
mmonnicca_mK 14:50, 17 kwi 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Tak, to jest admiration, później zrobi się bardziej czerwony. U mnie aktualnie wygląda tak:
____________________
Monika Ogród Moniki z nutą czerwieni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies