Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodoterapia czyli uspokojenie wśród tylu spraw :)

danuta_szwajcer 18:26, 02 mar 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aniu u mnie od rana pięknie swieci slonko) chociaz musialam rano troche zawodowo pracą sie zajac to udało mi się od południa popracowac pare godzin w ogrodzie) obolała ale szczesliwa przy tak dużym ogrodzie jak mój to dużo grabienia po zimie i nawianych lisciach z okolicy) ale pieknie wszystko wychodzi już ale nie zdejmuje igliwia z wrzosow bo moge jeszcze byc mrozy a i na ciecie jeszcze za wczesnie no chyba ze drzewa owocowe to ostatni dzwonek dla nich. A ta "perfumeria" to efekt rewelacja nawet te nawozy granulowane co sa w sprzedazy to super polecam. Aniu nie mam doswiadczenia z obsadzania brzozy bo brzozy są piekne , obsadzam tylko stare konary, pnie czy slupki z ogrodzenia z sasiedztwa bo szpecą no i pochwal sie zakupami
____________________
Liliowo i kolorowo:)
anna_g 18:46, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
ZbigniewG napisał(a)
Ania widziałem że pytałaś o cięcie świerka(znasz odmianę?), swojego wczoraj tak potraktowałem (już drugi raz)



tylko co będzie jak pozwolisz mu wyskoczyć poza zasięg sekatora


Dzięki Zbyszku Oj odważny jesteś z tym cięciem... podziwiam. Moje iglaki do cięcia są "nieco" większe - i to właśnie problem bo nigdy wcześniej cięte nie były...
W tym wątku na 4 stronie - są zdjęcia moich iglaczków do cięcia - Szefowa Danusia doradza.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1426-przycinanie-drzew-i-krzewow-iglastych?page=4
Jednak ustalone zostało że bierzemy do nich doświadczonego "fryzjera" żeby nam pokazał jak to robić. Na odmianach to ja się niestety nie znam - ale poznam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 18:53, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
danuta_szwajcer napisał(a)
Aniu u mnie od rana pięknie swieci slonko) chociaz musialam rano troche zawodowo pracą sie zajac to udało mi się od południa popracowac pare godzin w ogrodzie) obolała ale szczesliwa przy tak dużym ogrodzie jak mój to dużo grabienia po zimie i nawianych lisciach z okolicy) ale pieknie wszystko wychodzi już ale nie zdejmuje igliwia z wrzosow bo moge jeszcze byc mrozy a i na ciecie jeszcze za wczesnie no chyba ze drzewa owocowe to ostatni dzwonek dla nich. A ta "perfumeria" to efekt rewelacja nawet te nawozy granulowane co sa w sprzedazy to super polecam. Aniu nie mam doswiadczenia z obsadzania brzozy bo brzozy są piekne , obsadzam tylko stare konary, pnie czy slupki z ogrodzenia z sasiedztwa bo szpecą no i pochwal sie zakupami


Danusiu - nici z wyjazdu - natura mnie pokonała i z bólem głowy sobie nie poradziłam dzisiaj żadną tabletką ani spacerami po słoneczku Trudno - mam zaplanowane że jak tylko się da tak szybko pojadę Dzisiaj zrobiłam obchód porobiłam ciutkę zdjęć - zaraz wkleję - choć lilowo i kolorowo to na nich nie bedzie Zastanawiałam się nad zdjęciem agrowłokniny z drzewek ??? i stroiszu z grządek - alem się jeszcze nie zdecydowała... można już czy nie można????
No i nie wytrzymalam i zrobilam fryzurke tawule - za wczesnie??? oby nie...

u fryzjera

po fryzjerze
Oby dobrze...
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 18:56, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Moja wiosna:



krokusiki tyci tyci
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 19:02, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321

piwonia drzewiasta


hortensja
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 19:04, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321


łubin
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 19:08, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321



____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 19:10, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 19:36, 02 mar 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Jakieś inne w ogrodzie "znalezione"





Wydaje mi się że oprócz jednego krzaczorka wszystko przetwało zimę. Fajnie
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Anabell 19:38, 02 mar 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aniu zrobiłam dziś zdjęcia.

Żadnej gałązki nie można oderwać do muru.
Na ścianę , tą co widać drewnianą możesz posadzić, ale na brzozę nie wiem. Ja będę sadziła na modrzewia wielkiego ale nie zależy mi na nim. Drugie mam podsadzić drzewo, co mam na myśli wyciąć, też mi nie zależy. Możesz u mnie zobaczyć jest drzewo nie znam nazwy. Rośnie w środku a w koło żywopłocik z cisa . zapomniałam mogłam zrobić zdjęcie w innym miejscu. Przy budynku jest mały łuk. to miejsce chciałam zasłonić od wiatrów i posadziłam w dużej donicy 80szer/45cm też hortensję i wstawiłam kratkę drewnianą na donicę, idzie po tej kracie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies