Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jurajski Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jurajski Ogród

AgnieszkaW 20:09, 25 cze 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Basiu, Madziu, dzięki, staram się jak mogę

Joasiu, pod samymi świerkami mam posadzone róże "Comte de Chambord", w ogóle ich nie podlewam, rosną w ekstremalnej suszy, znoszą zakwaszenie od świerków. Mam tam jeszcze dwa bidoki: miskanty "Morning light", które też jakoś sobie radzą, aczkolwiek gorzej... Z przodu rośnie różowy zawciąg nadmorski, no i rozłażą się nieproszone różne rozchodniki... To tyle. Acha, jeszcze rosną cisy zastawiające kubeł na śmieci.

Renatko, Ewo, Izo, Aniu, Borbetko, jak miło, buziaki

Borbetko, tak, rośnie u mnie szczawik, ale nie rozprzestrzenia się jakoś ekstremalnie, może dlatego, że szybko go wyrywam, na etapie kwitnienia, by nie zdążył za bardzo zawiązać nasion i rozsiać...







____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:02, 25 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
AgnieszkaW napisał(a)
Agatko, wreszcie jestem zadowolona z tej rabaty przy lawendzie. Wiosną kwitnie tam jeszcze pastelowo-błękitny floks kanadyjski (teraz przycięty). Od nowa pokochałam czyściec wełnisty.

Jolu, o tak, prawie bezobsługowy...

Sylwia, miałam wiele pomysłów na przedpłocie, tylko każdy z nich wiąże się z dodatkową pracą...
łąkę będziemy jednak kosić teraz, bo bardzo "wyległa" po deszczach...

Moje po powodzi tez leżą, ale chce spróbować bo może choć trochę nasion uda się pozyskać....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
victoriagos 22:17, 25 cze 2020

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
niezmiennie od lat pięknie i piękniej
poduchy uwielbiam szczególnie jak się przewieszają na kamieniach
____________________
Siejsko czarodziejsko
Mala_Mi 06:24, 26 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oglądanie twego raju na telefonie to profanacja. I wielka strata.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Borbetka 08:33, 27 cze 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Oj, dawno nie czytałam celnych ripost Malej Mi .
Agnieszko, a jak sprawdzają się u Ciebie skalnice Arendsa? Masz? Jeśli tak, to czy rozetki robią się szybko gołe w środku?
____________________
borówcowy wizytowka
Basia_KRK 15:09, 27 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
AgnieszkaW napisał(a)
dla Was pismo obrazkowe...

Bajkowo! Agnieszko, a co to za srebrne liście?

AgnieszkaW napisał(a)


Ta róża jest zjawiskowa, uwielbiam takie ♥
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
AgnieszkaW 18:20, 28 cze 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Sylwio, po skoszeniu już powoli łąka "odbija"

Wiktorio, jak miło Cię widzieć

Aniu
, obejrzysz (lub nie), kiedy będzie na to odpowiedni czas, np. zimą. Ja też teraz tylko 'przelotem' oglądam ulubione wątki, bo czas pędzi, a roboty full...

Borbetko, miałam jej (skalnicy) bardzo dużo, białej. Rosła sobie od strony północnej domu, w cieniu, było jej tam super, ale..., po remoncie elewacji wszystko zlikwidowałam. W słońcu radzi sobie słabo, podsycha, ma za sucho. Mam za to inną, "gronkową", taką bardziej sukulentowatą, ta świetnie kwitnie w słońcu, ale rozetki po kwitnieniu zamierają, jak u rojników, a z boku wypuszcza młode rozetki. Może Ty właśnie masz takową?

Basiu, dziękuję. Te srebrne liście to popularny 'czyściec wełnisty". Pokochałam go od nowa, ale teraz przycinam kwiatostany, zanim zrobią się brzydkie.
Tak, ta róża "Eden Rose" daje teraz popis, uwielbiam ją




____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Basia_KRK 21:57, 29 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
AgnieszkaW napisał(a)


Basiu, dziękuję. Te srebrne liście to popularny 'czyściec wełnisty". Pokochałam go od nowa, ale teraz przycinam kwiatostany, zanim zrobią się brzydkie.
Tak, ta róża "Eden Rose" daje teraz popis, uwielbiam ją





No proszę, nie wiedziałam, że to Eden Rose, też mam ją w ogrodzie, ale u mnie to jeszcze świeżak dwu lub trzy letni Czy to jest bardziej różna pnąca, czy taka rabatowa? Znalazłam dwie różne opinie i kompletnie nie wiem, jak ją prowadzić U Ciebie widzę, że szaleje

Dziękuję za info o srebrnych liściach, może i u mnie znajdą miejsce
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
sylwia_slomc... 22:02, 29 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Nasze łąki też będziemy musieli skosić jak tylko uda się w nie wejść
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JoannA 22:08, 29 cze 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Edenka rzeczywiście daje popis.
Dziękuję Agnieszko za odpowiedź w sprawie nasadzeń pod świerkami.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies