Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 09:42, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kochani wiecie co to jest i jak pozyskać sadzonki? Wykopać i podzielić raczej nie wchodzi w grę bo to przy mojej pracy. Uszczknąć gdzieś z boku?



i kwiaty

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
regli 09:57, 23 maj 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Madziu, na pocieszenie Ci powiem, że u nas też bida z roślinkami. Niby są różne CO, ale głównie iglaki i pelargonie i nigdy nie ma tego co ja bym akurat chciała. Natomiast dzisiaj się zdziwiłam. Pojechałam rano na targ, taki zwykły warzywno - badziewny. Oczywiście musiałam się przejść po stoiskach z sadzonkami I o dziwo, jedna Pani miała sadzonki Limki, całkiem spore, za 10 zł. Tylko jaka jest pewność, że to Limki?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
madzielena 10:21, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
10 zł to rzeczywiście okazyjna cena, można zaryzykować, mieć trochę adrenaliny co z tego patyka urośnie

U nas wybór w szkółkach jest nawet niezły choć często rośliny są zaniedbane a mnie krew zalewa jak to widzę! Przy takich temperaturach nie podlać roślin to szczyt niedbałości.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 15:39, 23 maj 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
madzielena napisał(a)
Kochani wiecie co to jest i jak pozyskać sadzonki? Wykopać i podzielić raczej nie wchodzi w grę bo to przy mojej pracy. Uszczknąć gdzieś z boku?

Liście pasują mi do kuklika ale kwiaty już nie bardzo. Chociaż odmian kuklika jest kilka. Kuklika na ogół rozmnaża się przez podział. Niektóre w ogóle nie zawiązują nasion.
Nie mogę sobie przypomnieć do jakiej jeszcze rośliny te liście mi pasują

Może Ania Monte będzie wiedziała?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Kasya 16:38, 23 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
to raczej kuklik
wpisz w googlach kuklik zolty
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Asisko_2005 23:24, 23 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Madziu, to kuklik, ja mam pomarańczowy, jak chcesz to ci podzielę karpę , bo on szybko się rozrasta. Tylko już po tych naszych zawieruchach z komuniami. Bo Beatka też chyba w trakcie ''białego tygodnia''.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
madzielena 23:26, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)

Liście pasują mi do kuklika ale kwiaty już nie bardzo. Chociaż odmian kuklika jest kilka. Kuklika na ogół rozmnaża się przez podział. Niektóre w ogóle nie zawiązują nasion.
Nie mogę sobie przypomnieć do jakiej jeszcze rośliny te liście mi pasują

Może Ania Monte będzie wiedziała?


Dziękuję Basiu, bardzo mi pomogłaś naprowadzając mnie na właściwy trop.

Dopytam jeszcze Ani, lecz opis i zdjęcia zojilitwin dotyczące rośliny o nazwie kuklik zwisły, jak najbardziej pasują mi do mojego egzemplarza.
Może jakoś dyskretnie podzielę tę roślinę ponieważ wygląda ładnie, ma zwarty półkolisty pokrój i ciekawe liście.
Podobno jest bardzo zdrowa a w kępkach zdobi.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 23:27, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Asisko_2005 napisał(a)
Madziu, to kuklik, ja mam pomarańczowy, jak chcesz to ci podzielę karpę , bo on szybko się rozrasta. Tylko już po tych naszych zawieruchach z komuniami. Bo Beatka też chyba w trakcie ''białego tygodnia''.


Dzięki Asiu, oszczędzisz mi tym samym adrenaliny przy dzieleniu kępek w pracy
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 23:27, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kasya napisał(a)
to raczej kuklik
wpisz w googlach kuklik zolty


Dzięki Kasiu, wpisałam i ze zdjęć wychodzi mi że to kuklik zwisły
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 23:34, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Pomimo późnej pory wieczorem skoczyliśmy na działkę - rozpoczyna się festiwal kolorów i smaków:

kosaćce



w odmianie syberyjskiej



biały - błękitny - różowy



Niespodzianka - kotek by Marcelinka



____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies