Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 11:35, 21 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kasial napisał(a)
Też w tym roku pierwszy raz posadziłam bób, już jest całkiem spory. Zobaczymy co z tego będzie. Znajomemu podżerały robale i przestał sadzić.

Madziu a tak z innej beczki, to w tamtym roku chyba byli u Ciebie w pracy moi koledzy (ode mnie z pracy) i kręcili materiał filmowy do promocji naszego województwa, hmmm... niestety nie mogę znaleźć tego filmu, ale jeszcze poszperam. Coś mi się kojarzy


Wróciłam do pracy 1 sierpnia, więc jeśli to w tym czasie zapewne się spotkaliśmy.

Z tego co pamiętam było kilka ekip filmowych - Vive Targi Kielce nagrywało coś, ROT Świętokrzyski chyba też.

Jeśli Kasiu uda Ci się go znaleźć, byłoby super zobaczyć

A wracając do bobów to one rosną po prostu w oczach. Zbieram dobre przepisy kulinarne na bób. Masz jakieś?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Kasial 11:45, 21 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Nasz zawodnik był Bartłomiej Tomczak, jeśli dobrze pamiętam. Muszę chłopaków z naszej TV przycisnąć żeby mi odszukali to nagranie, bo mi ciężko idzie

Niestety przepisów na bób nie mam Gotujemy w wodzie i wcinamy, szczególnie moja mężczyzna.
Ale zamierzam zrobić pierogi z bobem, słyszałam o nich ale nigdy nie próbowałam
Są w jednej restauracji w Kielcach, wybiorę się jak tylko pojawi się bób, jak posmakują zrobię sama.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
madzielena 11:48, 21 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Naszym jest Thorir Olafsson Stoi sobie w holu.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:55, 21 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kasya napisał(a)
ja kupilam w zeszlym roku taka ok 170 cm za 90 pln, ale w tym roku widzialam chyba drozsze..
to sliczne drzewko, gdzies u mnie jest fotka
a na tej malej fotce slabo widze


To na pewno 170 cm nie miało bo było niższe ode mnie (o to nietrudno hehe )

Zastanawiam się co lepsze byłoby w miejscu gdzie jest mało przestrzeni wszerz, coś co rośnie w górę i nadaje się na gliniaste ziemie? Do głowy przyszła mi ta wiśnia piłkowana. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Myślałam też o migdałku ale po pierwsze choruje, po drugie najlepiej byłoby ściąć go po kwitnieniu a wtedy będzie mi sterczał pusty i smętny ozóg w dość widocznym miejscu działki
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Kasya 12:52, 21 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
Powtórzę, ta wisnia jest piękna widziałam stare drzewo w czasie kwitnienia
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
madzielena 13:21, 21 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Kasya napisał(a)
Powtórzę, ta wisnia jest piękna widziałam stare drzewo w czasie kwitnienia


Czy było bardzo rozrośnięte wszerz?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Kasya 13:54, 21 maj 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
Nie, ale górne gałęzie uginaly się od kwiatow
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
madzielena 13:40, 22 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Wiśnia piłkowana mnie zachwyca, zdecydowanie.

Rozważam jeszcze posadzenie najzwyklejszej tui smaragd, ponieważ zdobiłaby cały rok tylko już te tuje mi się opatrzyły, są wszędzie.

Dziś sfotografuję ten zakątek, będzie czarno na białym widać jak jest.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Ania_ogrodni... 21:33, 22 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2013
Posty: 378
Dzięki za odwiedziny, Widzę, że podobne losy miałaś jak ja. Szczególnie jeśli chodzi o róże U mnie też były gdzieś poukrywane, w strasznym stanie. Jesienią je wykopywałam i sadziłam w jednym miejscu. Stwierdziłam, że skoro nie mam szans na obsadzenie działki to zobaczę co z tych bidulek będzie. Na wiosnę je przycięłam bardzo mocno bo były naprawdę nieciekawe, a teraz wyglądają baaardzo dobrze, Ciekawa jestem jak zakwitną. Wstawię zdjęcia u mnie i wolnej chwili będę dokończę czytać Twój wątek
____________________
Ania -Moje spełniające się marzenie - RODOS
madzielena 09:07, 23 maj 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Wczoraj spotkała mnie niespodzianka - przy okazji zakupów w centrum ogrodniczym zobaczyłam, że prócz zwykłych róż, mają odmiany Kordesa, wprawdzie tylko dwie, cinderella i caramella, ale jak na moje miasto to i tak nieźle. Cena raczej do przyjęcia 25 zł za sztukę.

Szkoda, że CO u nas nie oferują niższych cen na rośliny niepełnowartościowe - widziałam, że róże miały połamane gałązki, były trochę podsuszone, niektóre chorowały ale mimo to żadnej promocji nigdy nie zastosują
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies