Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

madzielena 11:17, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Hej dziewczyny!

Rzeczywiście zamilkłam na dłuższą chwilę

Z kilku powodów - brak czasu i dużo obowiązków, brak ciekawych rzeczy do pisania i w końcu z powodu wyjazdu (Bieszczady).

Niniejszym nadrabiam zaległości Na pierwszy ogień działka.

Szałwia omszona okazała się być firletką (ukłony w stronę Basi, która rozpoznała ją bezbłędnie)



Podzieliłam moją żurawkę nn która chyba przyjęła to w miarę dobrze.






Próbowałam odnaleźć tulipany ale chyba jakieś stworzenie się nimi pożywiło bo znalazłam raptem jedną sztukę

Druga strona ścieżki z morzem kosmosów (o ile dobrze zapamiętałam co w tym miejscu siałam).

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:22, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Róże:

Posadzone razem dają zupełnie inny efekt choć miszmasz tych kolorów jest trochę męczący.Przy różach eszolcje, rozplenica, wysiałam jeszcze rudbekie i kocimiętki. Podlałam magiczną siłą do róż i ładnie kwitną







____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:29, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Warzywnik źródłem mej radości Wszystko wyrosło i zostaje sukcesywnie zjadane.







Pytanie: kiedy bób jest dobry do zbioru? Niektóre strączki już łatwo oderwać - czy to znak, że jest już ok? Co można zrobić dobrego z bobu?





____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:35, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
I jeszcze parę fotek z warzywnika:



Groszek cukrowy siłuje się z rurą



Dynia big max dokarmiona resztkami z gnojówki - ciekawe jaka urośnie? Obok rabarbar.



Podarowana papryka - rośnie u mnie po raz 1.



Musimy chyba zainwestować w podkaszarkę bo dużo jest tych "bród" trawy.

Pytanie: sadzona w tym roku cebula i czosnek (początek kwietnia) będzie do zbioru w jakim terminie?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:44, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Bieszczady - garść zdjęć z wyjazdu. Byliśmy niedaleko Leska, zwiedziliśmy trochę okolic bliższych i dalszych.

Malownicze widoki i bardzo zadbane ogródki - to norma w Bieszczadach. Zaskoczył mnie rewelacyjny stan tamtejszych dróg - w porównaniu z drogą, którą dojeżdżam do pracy, to po prostu szok.



Częsty sposób wykorzystania starych narzędzi jako ozdoby zabudowań gospodarskich.



Polskie Stonehenge - plaża nad Soliną



I wszędzie, po prostu wszędzie działeczki ROD - przy wejściu na punkt widokowy nad Soliną również.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 11:54, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Zapora - natura poradzi sobie wszędzie, nawet na tak trudnym terenie.



Skansen w Sanoku - urocza zaplotka, może kiedyś taką zrobię?



Wiejski ogródek:



Wierzby całolistnej hakuro nishiki zażyczył sobie mój mąż jako pamiątki z Bieszczad, ponieważ prawie w każdym ogrodzie można było znaleźć tą roślinę.

____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 14:04, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Gdzie to jest? Kto zgadnie?







____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 14:05, 26 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
BEATA_S napisał(a)
Hej, hej Madziu Kiedy możemy się spotkać?


Beatko, ja po 7 lipca jestem na urlopie i będę miała więcej czasu w ciągu dnia. Czy przez te dwa tygodnie od 7go do ok. 20go będziesz dysponowała czasem wolnym?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
BEATA_S 00:08, 27 cze 2014


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
madzielena napisał(a)


Beatko, ja po 7 lipca jestem na urlopie i będę miała więcej czasu w ciągu dnia. Czy przez te dwa tygodnie od 7go do ok. 20go będziesz dysponowała czasem wolnym?

Na chwilę obecna myślę, że tak. W tym terminie nic nie planujemy.... raczej Będziemy w kontakcie

____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
madzielena 10:34, 30 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
BEATA_S napisał(a)

Na chwilę obecna myślę, że tak. W tym terminie nic nie planujemy.... raczej Będziemy w kontakcie



OK
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies