Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka koło Muzeum

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka koło Muzeum

barbara_kraj... 00:30, 03 maj 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bylin widzę sporo i cebulowych też. Kępkę złocieni masz na fotce z różą w lewym dolnym rogu. Złocienie, często zwane margerytkami, kwitną na biało. Z pewnością je znasz. Ze wszystkich złocieni one są najwcześniejsze. Jeśli to one i się nie mylę, to poznasz je po niezbyt miłym zapachu, Łatwo się rozsiewają a są niewątpliwą ozdobą gdy kwiatów jest jeszcze mało.
Na fotce z tulipanami masz z pięć czy sześć koron cesarskich. To młode cebule, bo nie kwitną. Zaznacz gdzie rosną i jak pędy zaschną to cebule wykop. Posadzisz je na właściwe miejsce w sierpniu, wrześniu. To piękne i cenne rosliny, jedna Ci już kwitnie. Ich cebule są dosć drogie, dlatego trzeba o nie zadbać.
To samo trzeba zrobić z kępami szafirków i narcyzów, bo mocno perzem przerośnięte.
Warto też oczyścić z chwastów kępę piwonii. Już niedługo bedą kwitły. Gdybyś chciała je przesadzać, to tylko w końcu sierpnia, na początku września. To optymalny czas przesadzania tej rośliny. Przy okazji można karpę podzielić
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Debra 10:59, 03 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
madzielena napisał(a)
Debro niestety nie mam jeszcze co pokazywać jeżeli chodzi o domek póki co odbywa się impregnowanie i czekanie na ładniejszą pogodę, żeby domek można było dokończyć. Deszcz u nas był bardzo potrzebny roślinom, dla prac przy drewnie to już troszkę gorzej. Posiana została za to trawa

Małżonek walcuje


No jest co pokazywać! Domek stoi, ma dach, Pan domu ciężko pracuje, wszystko na miejscu

A deszcz teraz to zbawienie dla ogrodu i przyszłego trawnika. Drewno poczeka do soboty.

A Barbara dobrze radzi, o cebulki zadbaj, wsadzisz je potem w nowe miejsca, pieknie ubarwią Ci ogród na wiosnę za rok.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
madzielena 13:44, 03 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)
Bylin widzę sporo i cebulowych też. Kępkę złocieni masz na fotce z różą w lewym dolnym rogu. Złocienie, często zwane margerytkami, kwitną na biało. Z pewnością je znasz. Ze wszystkich złocieni one są najwcześniejsze. Jeśli to one i się nie mylę, to poznasz je po niezbyt miłym zapachu, Łatwo się rozsiewają a są niewątpliwą ozdobą gdy kwiatów jest jeszcze mało.
Na fotce z tulipanami masz z pięć czy sześć koron cesarskich. To młode cebule, bo nie kwitną. Zaznacz gdzie rosną i jak pędy zaschną to cebule wykop. Posadzisz je na właściwe miejsce w sierpniu, wrześniu. To piękne i cenne rosliny, jedna Ci już kwitnie. Ich cebule są dosć drogie, dlatego trzeba o nie zadbać.
To samo trzeba zrobić z kępami szafirków i narcyzów, bo mocno perzem przerośnięte.
Warto też oczyścić z chwastów kępę piwonii. Już niedługo bedą kwitły. Gdybyś chciała je przesadzać, to tylko w końcu sierpnia, na początku września. To optymalny czas przesadzania tej rośliny. Przy okazji można karpę podzielić


Co do hiacyntów, tulipanów oraz szafirków już poczytałam i wiem że cebule wykopuje się co rok, narcyzy co 4-5 lat a szachownice dopiero jak gorzej kwitną, czy tak?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 19:12, 03 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656


Mam pytanie odnośnie tych liści okalających kępę szafirków pośrodku. Jest ich dość dużo i nie wiedziałam w związku z tym czy to chwast czy nie. Na oryginalnym zdjęciu widać je lepiej ale zdjęcia bardzo tracą mi na jakości jak je dodaję na forum. Wyrywać czy zostawić?
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 19:49, 03 maj 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Magdo, o szachownicy poczytasz tu: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/311-portrety-roslin-fritillaria-imperialis

Nie mogę rozpoznać po liściach co to za bylina. W pierwszej chwili myślałam, że to fiołki, ale przecież by kwitły. To też nie jest kopytnik. Jeśli możesz zrób zbliżenie.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
madzielena 22:15, 03 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
barbara_krajewska napisał(a)
Magdo, o szachownicy poczytasz tu: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/311-portrety-roslin-fritillaria-imperialis

Nie mogę rozpoznać po liściach co to za bylina. W pierwszej chwili myślałam, że to fiołki, ale przecież by kwitły. To też nie jest kopytnik. Jeśli możesz zrób zbliżenie.


Bardzo dziękuję Basiu
Dziś burza przegoniła mnie z działki a to zdjęcie zrobiłam na początku żeby mieć pogląd na to jak wyglądała ta część przed a jak po mojej pracy. Niestety zdjęć "po" już zrobić nie mogłam
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
barbara_kraj... 22:21, 03 maj 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Co się odwlecze, to nie uciecze - jak mówi stare przysłowie. Deszcze i burze wielu dziś dały do wiwatu!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
canis 13:19, 04 maj 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
madzielena napisał(a)
Debro niestety nie mam jeszcze co pokazywać jeżeli chodzi o domek póki co odbywa się impregnowanie i czekanie na ładniejszą pogodę, żeby domek można było dokończyć. Deszcz u nas był bardzo potrzebny roślinom, dla prac przy drewnie to już troszkę gorzej. Posiana została za to trawa



Małżonek walcuje


Madziu widzę, że praca idzie pełną parą Zazdroszcze Ci tego przekopanego terenu, też już taki chcę, ale u nas od 3 dni ciągle leje Niedługo będziesz miała piękną trawkę
Buziaki:*
____________________
Moj (nie)piękny ogród
madzielena 17:32, 09 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Udało mi się wreszcie wyrwać na działkę i podziałać co nieco. Oto efekty:

Po



Przed



Muszę jeszcze wykombinować jakiś sposób na oddzielenie rabat od trawnika.
____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
madzielena 17:39, 09 maj 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 656
Napotkałam kilka roślin, których nie znam, więc poproszę o poradę.

To roślina, o którą pytałam ostatnio, w zbliżeniu.



Tego również nie znam a jest tego na działce na prawdę sporo, łatwo się przenosi.




Wykopując karpy kosaćców (?) znalazłam bulwę rosnącą w plastikowym kubeczku po śmietanie z Biedronki Dlaczego ktoś mógł je tak posadzić?




Nie znam również tego krzewu, a ponieważ rośnie bardzo blisko wejścia i mąż chce to usunąć. Zanim pozbędziemy się tego chciałam się poradzić Was, Kochani. Czy to jakaś wartościowa roślina?



____________________
Magda - Działeczka koło Muzeum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies