Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Robertop 00:33, 09 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Debra napisał(a)
Nie napisałam, że dzisiaj miałam rodzaj prac publicznych )))
Do mojej działki przylega pas tzw. zieleni zagospodarowanej, czyli miejski trawnik.
Niestety trawnikiem jest jedynie z nazwy. Skoszony był raz, liści nikt nie zgrabił, trawa i chwasty okazałe nawet teraz.
Poszłam wygrabić chociaż trochę, żeby liście nie przenosiły się z wiatrem do mnie.

Poza tym posadziłam tam wykopane wcześniej u mnie karpy słoneczniczków i krzewy głogów.
Tak więc mam swoisty przedogródek przy ogrodzeniu


Dodatkowy plus, ze rosliny nie skonczyly na kompostowniku
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
zawitka 07:57, 09 lis 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Krysiu Dzięki znowu nieco zaganiana ale co Ty na spotkanie u mnie mam wolny poniedziałk, środa , czwartek Reszta dni to jeszcze badania ale one nie przeszkadzają nam się spotkać Zapraszm. ,ale byłoby fajnie ,pogadamy przy kawce i ciasteczku ha ha .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Debra 11:39, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
eliza3 napisał(a)

Nie taka młoda Ty po studiach, a ja w szkole średniej, więc to tylko kilka lat różnicy w końcu jestem babcią ale obie jesteśmy młode duchem i to jest najważniejsze


Oj Elu, duchem to ja mam zawsze 24 lata
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:41, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
EPODLAS napisał(a)
Debro, pozdrowienia zostawiam i wspaniałego weekendu życzę.


Dziękuję! Piekny dzień dzisiaj, słoneczny ciepły, Taki dar losu.

Do tego dostałam tyle miłych wiadomości, że swiat wyglada duzo lepiej z tej perspektywy

Czego Tobie i wszystkim życzę
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:43, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Robertop napisał(a)


Dodatkowy plus, ze rosliny nie skonczyly na kompostowniku


Tak, bo te słoneczniczki to gruncie rzeczy ładniutki, tylko miejsca mam za mało. A tak będą zdobić wzdłuż ścieżki rowerowej, odgradzając mnie jednocześnie od niej trochę. Same korzyści
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:46, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
zawitka napisał(a)
Krysiu Dzięki znowu nieco zaganiana ale co Ty na spotkanie u mnie mam wolny poniedziałk, środa , czwartek Reszta dni to jeszcze badania ale one nie przeszkadzają nam się spotkać Zapraszm. ,ale byłoby fajnie ,pogadamy przy kawce i ciasteczku ha ha .


Halinko, poniedziałek to święto, jakieś parady, pochody, strach samochodem wyjeżdżać
W środę przyjadą moje krzewy - mus sadzić, bo jednak zima nadchodzi.
Czwartek - mam gości z Londynu. No nie mamy szczęścia do tego spotkania, ale co się odwlecze, to nie uciecze...)
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Biedroneczka 12:51, 09 lis 2013


Dołączył: 09 lis 2013
Posty: 62
Debra napisał(a)


Powinno się mieć, to co się lubi
Rzecz w tym, że ja przestałam lubić to, co mam.
To nawet nie chodzi o to, żeby były tylko proste, ale żeby to współgrało ze soba.

SPODOBAŁA MI SIĘ TA WYPOWIEDŹ.
Najważniejsze, żeby lubić to co się ma i nie bać się zmian.
Debro bardzo podoba mi się Twój ogród, jest taki dopieszczony. I jak kiedyś podobały mi się u Ciebie te fale, tak teraz jednak bardziej te lekko wyprostowane (tylko nie prostuj ich całkowicie).
JEST PIĘKNIE, pozdrawiam
Debra 16:43, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Biedroneczka napisał(a)

SPODOBAŁA MI SIĘ TA WYPOWIEDŹ.
Najważniejsze, żeby lubić to co się ma i nie bać się zmian.
Debro bardzo podoba mi się Twój ogród, jest taki dopieszczony. I jak kiedyś podobały mi się u Ciebie te fale, tak teraz jednak bardziej te lekko wyprostowane (tylko nie prostuj ich całkowicie).
JEST PIĘKNIE, pozdrawiam


Elu, witaj u mnie
Jest takie rzymskie powiedzenie: 'Czasy się zmieniają, a my zmieniamy się wraz z nimi (Tempora mutantur et nos mutamur in illis)'.
Można by to sparafrazować i powiedzieć: Ogrody się zmieniają, a my zmieniamy sie wraz z nimi
To co podobało mi się dwa lata temu, dzisiaj wydaje mi się wręcz nieprawdopodobne!

Stąd te ciągłe zmiany, u wszystkich. I masz rację - nie bać się zmian.

Prostuję, ale niecałkowicie, zgadzam się z Toba. Zaraz wkleję zdjęcia z dzisiejszych prostowań

I dziękuję za miłe słowa. Po wczorajszym dniu potrzebuje tego bardziej, niz kiedykolwiek

Czy bedziesz miała swój wątek?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 17:35, 09 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
No to prostowanie trwa

tak było (z lewej), a tak jest (z prawej)



Na wiosnę jeszcze lekko wyrównam, teraz darń musi się przyjąć.

No i pozostałe 'równania'


Tutaj miałam taki es-flores, że nawet skasowałam zdjęcie i nie mam dla porównania.

Jak jestem w ogrodzie, to nie widzę tego, co widzę na zdjęciach! No nadal mam miejsca do poprawki
Kiedyś do tego dojdę
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
zawitka 17:43, 09 lis 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
No kochana jak takie prostowanie i sadzenie toś usprawiedliwiona .Tak co się odwlecze . ale fakt te dni krótkie to i plany padają Pozdrawiam i działaj bo fajnie ciepło,
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies