Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Debra 11:21, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
irena_milek napisał(a)
Dzis bedę zajeta, przy kompie nie posiedzę, ale poszukam podpowiedzi do szmaragdow i trzmieliny
I jeszcze raz powiem, ta hebe u ciebie wyjatkowa
Tak, te pobudki, to przez jednego lobuza u ręki


Irenko, przy okazji, masz tysiące spraw na głowie. Przykro mi z powodu pobudek
Jednak nadal cierpisz, no bardzo przkro....
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:45, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Specjalnie zapisałam sobie zdjęcie z ostatniej Danusiowej metamorfozy



Tu są nie tylko linie proste, a wygląda to świetnie. To jest chyba kwestia proporcji, umiejętności utrzymania tych linii krzywych pod kontrolą.

Oglądam sobie ten obrazek i próbuję się czegoś nauczyć....
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 16:39, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
A dębolistne nadal cieszą oczy....
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 18:06, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Nie napisałam, że dzisiaj miałam rodzaj prac publicznych )))
Do mojej działki przylega pas tzw. zieleni zagospodarowanej, czyli miejski trawnik.
Niestety trawnikiem jest jedynie z nazwy. Skoszony był raz, liści nikt nie zgrabił, trawa i chwasty okazałe nawet teraz.
Poszłam wygrabić chociaż trochę, żeby liście nie przenosiły się z wiatrem do mnie.

Poza tym posadziłam tam wykopane wcześniej u mnie karpy słoneczniczków i krzewy głogów.
Tak więc mam swoisty przedogródek przy ogrodzeniu
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
marzena 19:47, 08 lis 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
poczytałam o liniach trawnika/rabat... no, najlepiej jak każda/y ma takie jak lubi
linie proste najbardziej podobają mi się u Marzeny2007, tam jest cała świetna koncepcja takiego rozwiązania..., a u siebie lubię linie koliste albo wręcz koła i je mam
Debra, przypominają mi sie tzw prace społeczne, ale masz rację, to troche inny wydźwięk Twojego zaangażowania i będziesz miała przedogródek
____________________
marzena O....!
Debra 20:50, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
marzena napisał(a)
poczytałam o liniach trawnika/rabat... no, najlepiej jak każda/y ma takie jak lubi
linie proste najbardziej podobają mi się u Marzeny2007, tam jest cała świetna koncepcja takiego rozwiązania..., a u siebie lubię linie koliste albo wręcz koła i je mam
Debra, przypominają mi sie tzw prace społeczne, ale masz rację, to troche inny wydźwięk Twojego zaangażowania i będziesz miała przedogródek


Marzenko, pewnie że powinno się mieć, to co się lubi
Rzecz w tym, że ja przestałam lubić to, co mam.
To nawet nie chodzi o to, żeby były tylko proste, ale żeby to współgrało ze soba. U mnie zrobiło się tego za dużo, tych falistych linii.

A co do prac społecznych - ja jeździłam ze szkoły na wykopki. To musiały byc gdzieś wczesne lata 60-te
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
eliza3 21:15, 08 lis 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Debra napisał(a)
.

A co do prac społecznych - ja jeździłam ze szkoły na wykopki. To musiały byc gdzieś wczesne lata 60-te


Ja też jeździłam na wykopki, ale w latach siedemdziesiątych... było jeszcze sadzenie lasu... Te sosenki, które wtedy sadziliśmy to dzisiaj już spore drzewa...
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Debra 21:18, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
eliza3 napisał(a)


Ja też jeździłam na wykopki, ale w latach siedemdziesiątych... było jeszcze sadzenie lasu... Te sosenki, które wtedy sadziliśmy to dzisiaj już spore drzewa...


Elu, sadzenie drzewek dużo fajniejsze, niż kopanie ziemniaków
W latach siedemdziesiątych, to ja już byłam po studiach - teraz widać jaka młoda jesteś - nie tylko na zdjęciach
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
eliza3 22:54, 08 lis 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Debra napisał(a)


Elu, sadzenie drzewek dużo fajniejsze, niż kopanie ziemniaków
W latach siedemdziesiątych, to ja już byłam po studiach - teraz widać jaka młoda jesteś - nie tylko na zdjęciach

Nie taka młoda Ty po studiach, a ja w szkole średniej, więc to tylko kilka lat różnicy w końcu jestem babcią ale obie jesteśmy młode duchem i to jest najważniejsze
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
EPODLAS 23:30, 08 lis 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Debro, pozdrowienia zostawiam i wspaniałego weekendu życzę.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies