Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Berberysy i liliowce pod stara gruszą ;-)

Debra 21:31, 07 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
agam napisał(a)


Teraz znacznie lepiej. Ja też jestem w fazie prostowania linii rabat.
Może spróbuj "przeszczepić" kawał darni z innego miejsca. Wyrównasz i będzie super prosto
Pozdrawiam


Dzieki. Też o tym myślałam, tylko dzisiaj tak padało, że już mi się nie chcialo robić tej 'koronkowej' roboty.
A że mam jeszcze sporo do wycięcia, to wytnę taki kawałek akurat, żeby dobrze pasował.

W sumie to ciekawe, że na początku taka falista linia wydaje się fajna, potem to jest po prostu kicz
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Robertop 23:12, 07 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Debro, ja jestem zwolennikiem prostych lini i ta zmiana bardzo mi się podoba Trzemiliny oskrzydlonej gratuluję. Mam jedną i wygląda cudnie. U mnie trochę przemarzają końcówki pędów. Co do nasadzeń na nowych rabatach, to do wiosny napewno coś wymyślisz Jest tyle możliwości. Może taką rabatę w stylu angielskim z bylinami?
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
ewalm 01:35, 08 lis 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Hmmm, Debro, jakos pamietałam Twój ogródek jako królestwo linii prostej. Chyba dawno nie zaglądałam.
____________________
Ogródek na trzy lata
Milka 04:28, 08 lis 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dzis bedę zajeta, przy kompie nie posiedzę, ale poszukam podpowiedzi do szmaragdow i trzmieliny
I jeszcze raz powiem, ta hebe u ciebie wyjatkowa
Tak, te pobudki, to przez jednego lobuza u ręki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
boguslawa_ma... 07:15, 08 lis 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Debra napisał(a)


Dzieki. Też o tym myślałam, tylko dzisiaj tak padało, że już mi się nie chcialo robić tej 'koronkowej' roboty.
A że mam jeszcze sporo do wycięcia, to wytnę taki kawałek akurat, żeby dobrze pasował.

W sumie to ciekawe, że na początku taka falista linia wydaje się fajna, potem to jest po prostu kicz

Tak to jest w ogrodzie narobimy się ,wydaje się że jest ładnie,a efek końcowy nam się nie podoba.
To chcesz Krysiu teraz wyrównać?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
agam 09:08, 08 lis 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Debra napisał(a)


Dzieki. Też o tym myślałam, tylko dzisiaj tak padało, że już mi się nie chcialo robić tej 'koronkowej' roboty.
A że mam jeszcze sporo do wycięcia, to wytnę taki kawałek akurat, żeby dobrze pasował.

W sumie to ciekawe, że na początku taka falista linia wydaje się fajna, potem to jest po prostu kicz


Doszłam do tego samego zdania tylko troszkę za późno. Teraz chciałabym prostować co tylko się da W sobotę łatałam mój trawnik. "Zrobienie" dwóch placków zajęło mi pół dnia. A na wiosnę zobaczymy czy robota nie poszła na marne.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Debra 11:11, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Robertop napisał(a)
Debro, ja jestem zwolennikiem prostych lini i ta zmiana bardzo mi się podoba Trzemiliny oskrzydlonej gratuluję. Mam jedną i wygląda cudnie. U mnie trochę przemarzają końcówki pędów. Co do nasadzeń na nowych rabatach, to do wiosny napewno coś wymyślisz Jest tyle możliwości. Może taką rabatę w stylu angielskim z bylinami?


Robercie, ja zawsze uważałam się za minimalistkę i jakieś tam esy-floresy były nie do pomyslenia!
Skąd mi wyszły te zakrętasy, nie wiem

Myślę, że to przez wyznaczanie linii trawnika wg roślin. Póki sporo rosło nie widziałam tego bogactwa kształtów )))) No i teraz mam co sprzatać

Co do Trzmieliny oskrzydlonej to po raz pierwszy zobaczyłam ją u Ciebie na wiosnę tego roku. Od tamtej pory cały czas miałam ją kupić, ale tak jakoś zeszło.... Nigdzie nie piszą, że przemarza. Mam nadzieję, że to nie jest jakos znaczne.

Do wiosny coś wymyślę pod te moje nowe krzaki
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:13, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
ewalm napisał(a)
Hmmm, Debro, jakos pamietałam Twój ogródek jako królestwo linii prostej. Chyba dawno nie zaglądałam.


Ewo, mnie też się tak wydawało ))))
Jesień i wycięte rośliny odsłoniły bezmiar koszmaru ))))
Na szczęście rabatki wąskie, poszerzę i wyprostuje, a co się poszerzyć nie da - załatam lub dosieję trawkę. Zarośnie.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:16, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
boguslawa_madejska napisał(a)

Tak to jest w ogrodzie narobimy się ,wydaje się że jest ładnie,a efek końcowy nam się nie podoba.
To chcesz Krysiu teraz wyrównać?


Oj, Bogusiu ....
W zasadzie to cała linia trawnika do poprawki. I teraz jest dobry moment, bo pusto i wyraźnie widać co jest nie tak.

W sumie to tak jest ze wszystki. Jak skończymy, to mamy ochotę zaczynać od poczatku, bo efekt końcowy podoba się krotko, albo wcale. Najważniejsze to mieć otwartą głowę i umieć się przyznac przed samym soba, że chyba się nam nie udało.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:19, 08 lis 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
agam napisał(a)


Doszłam do tego samego zdania tylko troszkę za późno. Teraz chciałabym prostować co tylko się da W sobotę łatałam mój trawnik. "Zrobienie" dwóch placków zajęło mi pół dnia. A na wiosnę zobaczymy czy robota nie poszła na marne.


Aga, myślę, że nie jesteśmy osamotnione. Niedawno w jednym z wątków widziałam podobną wymianę zdań wokół linii falistych

Ja chyba jednak dosieję trawę w tych miejscach. Łatanie utrudnia grabienie. Podsypię ziemi, wyrównam, posieję trawę, jeszcze teraz. Obok mnie widzę teraz zakładany trawnik. Trawa rośnie w oczach, jest wilgotno i w miarę ciepło.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies