Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

yolka 08:44, 15 maj 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
puk puk. co nowego
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
hanka_andrus 09:08, 15 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Rh posadzone? Moje kwitną. Będę jutro w ogrodzie- zapraszam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
atena35 11:19, 15 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Selly napisał(a)
No to jeszcze pokażę te moje zakupy



Widzicie, co tam stoi u stóp rododendronów ?

Oczywiście ŻURAWKI ! ewidentny wpływ Ogordowiska !
Wyobraźcie sobie, że żurawki były raptem po 6 zł/szt. Narazie nie będę ich sadzić na miejsce docelowe, tylko rozmnażać i wsadzę za rok. Ciekawe czy rozmnożą mi się w takich ilościach , jak begonie ????


Znowu rozmnażanie ??? - Podziwiam
Ty naprawdę powinnaś myśleć i szkółkarstwie .
Fajne zakupy, czekamy na fotki.
____________________
Ogród Tosi
Selly 11:26, 15 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Witajcie Kochane ! Strasznie byłam zajęta sprawami nieogrodowymi przez ostatnie dni, więc w ogrodzie tylko podlewałam to, co rośnie w doniczkach. Kupiłam sobie też " reklamowane" przez Sebka hortensje w Lidlu Ale to po prostu przy okazji zakupów spożywczych.... Tak wiecie, niby przez " przypadek" zajechałam po pracy do Lidla, choć normalnie zakupy robię gdzie indziej...

Jutro planuję, więcej prac ogrodowych , to się oczywiście pochwalę.

Buziam
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Asisko_2005 13:16, 16 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
1160 sztuk skad tyle doniczek i gdzie to trzymać. Ile czasu zajęłoby podlanie takiej uprawy? Ale podziwiam rękę do ''rozszczepiania'' tych kwiatków. Miała w zeszłym roku 6 sztuk w gazonach i w swej naiwności , uwiezyłam sąsiadce, ze to wieloletnie rosliny. Nie ma po nich śladu.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Selly 21:13, 17 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220


Ten Pan na zdjęciach, to brat mojej mamy, czyli po prostu mój wujek. Wykańcza nam schody. Strasznie przy tym narzeka. Dziwne , że są ludzie , którzy tyyyyle narzekają. Chyba mi się udzielił jego nastrój, bo dziś po raz pierwszy w życiu miałam dość mojego ogrodu !
A miałam dość , bo mimo że wczoraj prawie cały dzień kopałam glebę pod rabatkę, to mam wrażenie ,że nic nie skopałam. Dla odmiany wzięłam się dziś po raz pierwszy w życiu za koszenie naszego trawnika. Qurcze , nie sądziłam że to aż tak ciężka praca ! nie bez kozery zazwyczaj zajmują się tym faceci. To nie jest praca dla kobiet. Umęczyłam się przy tym koszeniu jak dziki osioł. To już znacznie bardziej wolę kopać ugór niż kosić trawę !
A poza tym odkąd zaczęła się wiosna ani razu nie siedziałam sobie w ogrodzie , delektując się otaczającą mnie przyrodą. Czy taka orka to już będzie do końca życia ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
hanka_andrus 22:13, 17 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Po prostu eliminuj to, co Tobie w życiu przeszkadza. Ogród dopiero zakładasz. Z czasem urosną drzewka, i do niektórych spraw nabierzesz dystansu.
Z wujkiem lepiej nie dyskutuj, bo wpadniesz w kocioł niemożności.
Kupiłaś Rh, czy już posadziłaś? Pozdrawiam , wieczorowa porą.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 20:11, 18 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Kupiłam Rh ale ich nie posadziłam. Właściwie kupując wiedziałam,że raczej od razu ich nie wsadzę, ale kupować chciałam w okresie ich kwitnienia, żeby mieć absolutną pewność co to tego , jak kwitną.
Aktualnie tak wyglądają


____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 20:19, 18 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
PO ok 3 tygodniach zakończyłam przekopywać twardą glebę wschodniej 35-cio metrowej rabaty . Masakra! Mam serdecznie dość kopania na najbliższe pół roku !
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 20:25, 18 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Hortensja zakupiona w Lidlu rozkwita. Będzie w donicy na tarasie , chyba jako jednoroczna
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies