Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Matka 09:48, 22 maj 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Rozmnożyłaś surfinie i begonie z zeszłego roku?dawaj no mnie tu instrukcjęmuszę spróbowac
____________________
U Matki
Nati 10:42, 22 maj 2013


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
piękne zakupy i piękna działka!
____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
hanka_andrus 13:21, 22 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pracusiu! Kiedy Ty to wszystko robisz? A jak pomocnicy?Są chętni spontanicznie, czy nie bardzo?
Ja do ogrodu jutro lub pojutrze, na cały dzień.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
grembosia 13:30, 22 maj 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ale Ty masz potencjał w tym ogrodzie, wspaniała okolica. Będzie cudnie, bo pracowita osóbka z Ciebie

Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Selly 19:55, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Bogda napisał(a)
Rozmnożyłaś surfinie i begonie z zeszłego roku?dawaj no mnie tu instrukcjęmuszę spróbowac


Rozmnażanie surfinii i begonii jest banalnie proste. Trzeba przechować przez zimę roślinę mateczną i w okolicach lutego już można zacząć ją bardziej podlewać i nawozić, co spowoduje powstawanie nowych przyrostów. Końcówki łodyżek z co najmniej dwoma parami listków moczymy w ukorzeniaczu i sadzimy w doniczkę. Po 2 tygodniach ukorzenia się, zaczyna wzrastać i w maju jest gotowa do zamieszkania np. na balkonie.

Tak wyglądają moje balkony aktualnie. Wszystko jest "Made in Sylwia"



Na razie jeszcze małe te kwiatki , to i mało widać ( szczególnie na zdjęciach) Musicie mi uwierzyć na literki ,ze tam coś jest.

A tu bardziej z bliska. WSZYSTKIE moje różowe surfinie tzn. 28 szt pochodzi od JEDNEJ rośliny zeszłorocznej. Tylko jedną udało mi się przechować przez zimę , reszta z nieznanych mi przyczyn obumarła, choć stała na tym samym parapecie w przedpokoju


____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 20:09, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Udało mi się też wyhodować 10 szt surfinii z nasionek. Zasiałam całą paczkę ale wzeszło i urosło tylko 10 szt. Są piękne białe, frezowane i fioletowe o pełnych kwiatach.
Uzyskanie kwiatów z nasion uznaję za większy sukces niż rozmnożenie z przyrostów.
białe , frezowane



fioletowe , pełne
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 20:16, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Rozkwitła moja hortensja kupiona w Lidlu ( Udany zakup dzięki kryptoreklamie na wątku u Sebka) .
Niestety mam ją na tarasie , czyli na słońcu. Biedaczka trochę z tego powodu cierpi, na ale nie chcę jej stawiać w ciemnym kącie, bo tam nikt nie doceni jej urody





____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 20:31, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Porobiłam też trochę kancików. Mam nadzieję, że teraz będzie się łatwiej kosić.




____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 20:43, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
hanka_andrus napisał(a)
Pracusiu! Kiedy Ty to wszystko robisz? A jak pomocnicy?Są chętni spontanicznie, czy nie bardzo?
Ja do ogrodu jutro lub pojutrze, na cały dzień.


Pomocników niestety nie posiadam. Dzieci nie podchwyciły mojej pasji do ogrodnictwa i w ogrodzie to co najwyżej piłkę kopią, a nie ziemię.
M ciągle zajęty , a że pracuje nad doktoratem , to schodzę mu z drogi i nie zawracam mu głowy takimi drobiazgami , jak przekopywanie rabatki (... oczywiście tylko do czasu obrony pracy doktorskiej) . Potem jak przystało na panią doktorową będę tylko palcem pokazywać, a inni ( ) będą zasuwać... Na szczęście mój tata pracowity emeryt zaoferował się, że będzie nam kosił trawę, żeby M jak najszybciej ten doktorat napisał . Wszyscy mu gorąco kibicujemy i takimi sposobami chcemy miec choć cząstkowy udział w jego sukcesie .

Tak więc w praktyce odbywa się to tak, że wracamy z pracy , robię obiad , jemy go sobie w rodzinnym gronie, a potem dzieci i M idą do swoich lekcji, a ja idę do ogrodu
No a wieczorami jeszcze obskakuję Wasze wątki. Nie zawsze zostawiam ślady, ale na bieżąco śledzę Wasze poczynania w waszych ogrodach
Buziam
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Matka 22:13, 23 maj 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Nie wierzę, że taaaakie surfinie z nasion i z zeszłorocznych okazów!no nie wierzu


może i ja się natchnę w tym rokuna begonie napewno, a pokaż begonie
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies