Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

hanka_andrus 23:12, 23 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Żeby tylko Emowi taki stan się za bardzo nie spodobał! Bo gotów wtedy doktorat w 10 lat robić!
Trzymam kciuki za pomyślność!
Tarasik cymes! reszta bez zarzutu! Oby tak dalej! Macham zza lasa!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 19:09, 24 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Bogda napisał(a)
Nie wierzę, że taaaakie surfinie z nasion i z zeszłorocznych okazów!no nie wierzu


może i ja się natchnę w tym rokuna begonie napewno, a pokaż begonie


Moje begonie , tada tam:

____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
hanka_andrus 19:46, 24 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Już przenosisz do ogrodu? A w pracy parapety puste będą!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 20:50, 25 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Tak, poprzenosiłam moje sadzonki do ogrodu. wsadziłam też do gruntu aksamitki i dalie. I co ? Przyszedł przymrozek i znaczna część mi przemarzła. No , co za pech ! Ale na szczęście moje 80 szt lawend przetrwało.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 20:56, 25 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Byłam dziś w Dobrzycy w Hortulusie. Wycieczka była z okazji Dnia Matki, bo moja mama urodziła się i wychowała w Dobrzycy. Zabraliśmy ją więc w prezencie na wycieczkę wspominkową w jej rodzinne strony i przy okazji zajechaliśmy do Hortulusa. Było fajnie ale też niestety dość zimno i pochmurno. Latem wybiorę się tam na pewno ponownie tylko w celu spokojnego zwiedzania i spokojnych zakupów.

____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 21:02, 25 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Wybór roślin był przeogromny, ale np cisów na pniu tam nie było... W ogóle roślin na pniu nie było zbyt wiele. Chyba nie wiedzą , co jest modne na Ogrodowisku... Kupiłam sobie za to dwie żurawki (odmiana Place Purple)
Był wielki wybór roślin balkonowych, różaneczników i iglaków
Wracam tam w lipcu w jakiś ciepły, słoneczny dzień
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
eda 01:20, 27 maj 2013


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Selly napisał(a)
Byłam dziś w Dobrzycy w Hortulusie. Wycieczka była z okazji Dnia Matki, bo moja mama urodziła się i wychowała w Dobrzycy. Zabraliśmy ją więc w prezencie na wycieczkę wspominkową w jej rodzinne strony i przy okazji zajechaliśmy do Hortulusa. Było fajnie ale też niestety dość zimno i pochmurno. Latem wybiorę się tam na pewno ponownie tylko w celu spokojnego zwiedzania i spokojnych zakupów.

Suuuper, fajnie i wszystkiego dobrego milusia ta czarownica hi hi
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hanka_andrus 06:44, 27 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gratuluję pomysłu i wycieczki. Przymrozek? Jadę zobaczyć co u mnie padło. łudzę się, że za lasem nie mroziło
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ayna 17:40, 29 maj 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Selly, cisy to generalnie u nas ciężko kupić, a jak są to ceny kosmiczne
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Ayna 19:19, 01 cze 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Selly,
dzisiaj rano oglądałam "Maję w ogrodzie" i w ogrodzie pokazowym jakiejś szkółki (nie zdążyłam od początku i nie wiem jakiej) był żywopłot z choiny kanadyjskiej... rewelacja !!!! Super gęsty wysoki co najmniej na 2 metry. Pani ze szkółki stwierdziła, ze właśnie propagują choinę na zywopłoty zamiast cisa. Choina rośnie szybciej i jest podobno tańsza. Posadzone są co 75 cm (w sumie bedzie taniej, mniej sadzonek). Tną ją chyba dwa razy w roku.
Myślę, że trzeba jeszcze troche poczytać i warto zastanowić się nad alternatywą
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies