Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 18:26, 09 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Brzozowadziewczyna napisał(a)
No pięknie, Polinko. Widać serce do roślin. Cisy pięknie prowadzone, ach. Muszę koniecznie wsadzić w tym roku graba, no muszę, jak patrzę na Twoje I pełen podziw dla kancików przy tej kostce granitowej, no miodzio. Ściskam ciepło!


Cześć Agatko Zastanawiałam się ostatnio czy do Twojego pięknego lasu dotarła zima? Jeśli tak, to pewnie bajeczne masz widoki ośnieżonych drzew...

Przy kostce tylko wąsy trawy wycinam nożyczkami Raz zrobiłam kanciki i średnio to wyglądało Graby polecam! Piękne drzewa. A ja właśnie się zastanawiam nad kolejnymi drzewami i kuszą mnie brzozy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:36, 09 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beata_m napisał(a)


Jakoś dopiero teraz dostrzegłam, że silver screpte ścinasz tak dosadnie, ja się cyrtoliłam z listkami, z końcówkami ale widzę, że niepotrzebnie tego sezonu spróbuję radykalnego cięcia


Beatko kochana, akurat na tym zdjęciu co zacytowałaś były Ice Dance i z nimi też sie nie cyrtolę

Tutaj są Silvery i marcowe wycinanie.



W połowie maja wyglądały już tak:



I czerwiec



Tak jak u większości carexów ważne jest aby za nisko nie ścinac bo wtedy można uszkodzić "serce" rośliny i może być po turzycy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:49, 09 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Pszczelarnia napisał(a)


Zieleń i szarości piękne..... Bardzo szlachetnie udekorowany ogród.


Polinko, czy to jest wjazd dla samochodu do garażu? Pytam, bo trawnik jest tutaj nienaruszony przez koła. Da się tak? Jak jest rola tego żwiru przy garażu?

Czy ta brama jest automatyczna? Sami malowaliście na taki kolor?



Cześć Pszczółko

Dziękuję za pochwały dekoracji!
Garaż użytkujemy tylko zimą i sam wjazd i wyjazd odbywa się przy zachowaniu jak najmniejszej prędkości bez zbędnego przyśpieszenia czy hamowania właśnie ze względu na trawnik...w planach mamy zrobienie najazdów do garażu z kostki granitowej.
Brama nie jest aytomatyczna a kiedyś wyglądała tak:



Podczas remontu garażu, bramę pomalowaliśmy farbą z Tikkurilii.



A żwir przed garażem jest tylko kontynuacją tego pod cisami.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Brzozowadzie... 09:20, 11 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
polinka napisał(a)


Cześć Agatko Zastanawiałam się ostatnio czy do Twojego pięknego lasu dotarła zima? Jeśli tak, to pewnie bajeczne masz widoki ośnieżonych drzew...

Przy kostce tylko wąsy trawy wycinam nożyczkami Raz zrobiłam kanciki i średnio to wyglądało Graby polecam! Piękne drzewa. A ja właśnie się zastanawiam nad kolejnymi drzewami i kuszą mnie brzozy

Zima jest u nas przepiękna, nie mogę się nią nacieszyć. Jak dobrze, że do nas nie docierają żadne solniczki, cały śnieg jest dla chłopaków No bajka! I jeszcze serce się cieszy, że te wszystkie nowo posadzone roślinki mają taką grubą pierzynkę, bo mrozy też spore.
Brzozy polecam bardzo! Choć u Ciebie bardziej pasują chyba te odmianowe, ze względu na formalny styl ogrodu. Ten koronkowy cień latem jest chyba nie do podrobienia przez inne drzewa. I ta biała kora. I ten szelest liści na wietrze. I minus w postaci zielonkawego pyłu, a następnie nasionek Bo liście naprawdę przyjemnie zbiera się kosiarką i zmulczowane idą od razu na kompost.
Polinko, mam pytanie odnośnie leżaków, które stoją u Ciebie. Jak wiesz, mam takie same i po sezonie miały sporo takich ciemnych plamek od wilgoci na tym materiale. Czy u Ciebie było podobnie? Teraz są schowane, ale cały sezon, nawet w deszczu stały w ogrodzie.
Edit. Patrząc na zmiany, jakie wykonujecie, choćby w przypadku tych drzwi garażowych, chylę czoła i podziwiam pracowitość i ciężką pracę! Efekty zmian niesamowite. Uściski przesyłam!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mikina34 12:05, 11 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
polinka napisał(a)




Poli, ten grab jest prze-pię-kny jak Wy go tniecie? kto jest taki odważny i się wdrapuje tak wysoko? z wysięgnika czy co?
O jeżu kolczasty, ja kcem wiosnę buuu...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Mira104 20:57, 11 sty 2019


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Powiem Polinko, że jestem w lekkim szoku, że tak szybko wycinałaś miskanty i turzyce tak nisko tniesz. Ja to się bawiłam listek, po listki, ale teraz to je ciachnę. Trochę się obawiam o moje miskanty, bo żywopłot z tui jest jeszcze mały i w tamtym roku musiałam dokupić kilka sztuk, bo przemarzły.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Aldona40 12:04, 14 sty 2019

Dołączył: 25 gru 2018
Posty: 44
Witaj Polinko

Czy ja dobrze pamiętam, że jesteś z Doliny Baryczy (bo ja też)

Ogród masz piękny, cudne hortensje i trawy. Zauważyłam, że obcinasz carexy? Ja ich jeszcze nigdy nie obcinałam, tylko wyrywałam te suche. Nie wiem czy mam je teraz obciąć czy nie?

Pozdrawiam
__________________
Aldona
Mariposa 19:42, 14 sty 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Polinko, zauroczona trawami w Waszych ogrodach (nie ukrywam, że Twój też w dużym stopniu się do tego przyczynił ), a także dzięki podpowiedziom Dziewczyn, postanowiłam posadzić u siebie kilka z nich. Mój wybór padł na: miskanta Grcillimusa, seslerię jesienną, rozplenicę Hammeln i hakonechloa.
Czy którąś z nich można wysiać i mieć swoje sadzonki? (wybacz to pytanie początkującej )
____________________
Ela Motylogród
polinka 16:54, 17 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Zima jest u nas przepiękna, nie mogę się nią nacieszyć. Jak dobrze, że do nas nie docierają żadne solniczki, cały śnieg jest dla chłopaków No bajka! I jeszcze serce się cieszy, że te wszystkie nowo posadzone roślinki mają taką grubą pierzynkę, bo mrozy też spore.
Brzozy polecam bardzo! Choć u Ciebie bardziej pasują chyba te odmianowe, ze względu na formalny styl ogrodu. Ten koronkowy cień latem jest chyba nie do podrobienia przez inne drzewa. I ta biała kora. I ten szelest liści na wietrze. I minus w postaci zielonkawego pyłu, a następnie nasionek Bo liście naprawdę przyjemnie zbiera się kosiarką i zmulczowane idą od razu na kompost.
Polinko, mam pytanie odnośnie leżaków, które stoją u Ciebie. Jak wiesz, mam takie same i po sezonie miały sporo takich ciemnych plamek od wilgoci na tym materiale. Czy u Ciebie było podobnie? Teraz są schowane, ale cały sezon, nawet w deszczu stały w ogrodzie.
Edit. Patrząc na zmiany, jakie wykonujecie, choćby w przypadku tych drzwi garażowych, chylę czoła i podziwiam pracowitość i ciężką pracę! Efekty zmian niesamowite. Uściski przesyłam!


Cześć Agatko
To mnie zaskoczyłaś z tymi leżakami bo u nas nic się nie dzieje a też stały do listopada pod chmurką. Próbowałaś to zmyć?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 16:55, 17 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
mikina34 napisał(a)


Poli, ten grab jest prze-pię-kny jak Wy go tniecie? kto jest taki odważny i się wdrapuje tak wysoko? z wysięgnika czy co?
O jeżu kolczasty, ja kcem wiosnę buuu...


Graba tnę ja z drabiny Mam taką wysoką i się wdrapuję na nią
Też chcę wiosny!!!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies