Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

kasiab 18:54, 26 sty 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dorii napisał(a)
Bakłażany, arbuzy i melony to raczej tunelu potrzebują.
Uwielbiam cukinię i też co roku sieję, niestety słabo z plonami. Kwitnie jak głupia, owoce co jakiś czas zawiąże ale do konsumpcji nie dorastają.


A widzisz u mnie arbuzy rosna bez tunelu a owoce sa pyszne kupuje nasiona które mają szanse u nas dojrzec
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Monia81 20:37, 26 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Poli widzę, że planowanie warzywnika na tapecie u Ciebie Ula już wpisała cukinię, jeśli lubisz sadź u mnie też jej zawsze sporo, ja jeszcze sadzę paprykę i por. W tamtym roku kapustne sobie odpuściłam, więcej z nich pociechy miały bażanty niż ja, więc nie sadzę... buziak
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
AnnaCh 20:44, 26 sty 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Sto lat mnie nie było na forum, zostawiam najlepsze życzenia na Nowy Rok i Nowy sezon
Co do warzywniaka, to ja mam jeszce bób, pory, cukinię, dynię, mnóstwo rukoli, którą uwielbiamy, jarmuż
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wendy79 21:05, 26 sty 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Polinko, co jeszcze?
Wychodzę z założenia, że to, co lubicie jeść, co często wykorzystujecie w kuchni lub to, co jest bardzo drogie np. w tym roku mega cena za pietruszkę. Ja w sezonie nie kupuję warzyw w ogóle (no nie, ziemniaki niestety muszę kupić), owoców prawie też nie, ale to dzięki rodzicom, bo oni mają u siebie dorosłe drzewa owocowe. Taki stan mnie zadowala. Co roku też eksperymentuję i szukam nowych warzyw i smaków, i sprawdzam czy się polubimy.

Faktycznie brakuje mi na tej liście cukinii. Jeżeli miałabyś miejsce na przynajmniej dwa krzaki, to polecam jeden krzak cukinii, jeden kabaczka, bo uważam, że młode kabaczki są boskie i bardziej je cenię od cukinii.

My bardzo lubimy bakłażany i od dwóch sezonów mamy je u siebie. Również bez szklarni/foliaka. Lubisz chilli lub inne ostre papryki? Jeden krzaczek nie zajmuje dużo miejsca, a jako przyprawa na pewno wystarczy.

Dodałabym również pory. U mnie mało kłopotliwe, łatwo kupić rozsadę, dopełniają zestaw warzyw na bulion itp.,itd. Sałaty, ale różne, szpinak.

Temat rzeka, no przynajmniej dla mnie . Przedplony, poplony. Czy chciałabyś coś zrywać tak jak ja teraz w styczniu, kiedy człowiek jest tak spragniony zielonego.

Ogórki prowadziłam pierwszy raz po kracie, która była oparta pod kątem między dwoma palikami. One, podobnie jak dynie, same się udają na różne wędrówki np. po ogrodzeniu, więc z prowadzeniem nie będziesz mieć na pewno problemu. Przykłady...

https://pl.pinterest.com/pin/360639882658531736/
https://pl.pinterest.com/pin/671177150691629397/
https://pl.pinterest.com/pin/558657528780352913/

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
polinka 11:29, 27 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dorii napisał(a)
U siebie mam jeszcze pory, bób, jarmuż, rukolę i szpinak. Jeszcze zioła, mięta, tymianek, oregano, szczypiorek


Dopisuję pory i rukolę Zioła mam w skrzyniach na bieżące potrzeby
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:29, 27 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
UlaB napisał(a)
cukinia?


Będzie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:30, 27 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
galgAsia napisał(a)

Polinko, ja od dwóch sezonów prowadzę ogórki na stelażach. Zrobiłam je z bambusowych drabinek. Jak chcesz, zajrzyj do mnie. wstawię tam zdjęcia


Dzięki Zaraz zajrzę.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:31, 27 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
kasiab napisał(a)
Ja jeszcze arbuzy rukole i w tym roku testowo bakłażan i melony


zazdroszczę arbuzów ale niestety miejsca już brak...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:33, 27 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Dorii napisał(a)
Bakłażany, arbuzy i melony to raczej tunelu potrzebują.
Uwielbiam cukinię i też co roku sieję, niestety słabo z plonami. Kwitnie jak głupia, owoce co jakiś czas zawiąże ale do konsumpcji nie dorastają.


Dorii, u mnie sąsiad od kilku lat z powodzeniem uprawia arbuzy pod gołym niebem.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:33, 27 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
leon60 napisał(a)

Dziwne...u mnie co roku cukinii moc nie idzie tego przejesc z 3 krzaczkow je cala rodzina i sasiedzi a na jesien juz odpuscilam i jadly bazanty


Olik, dobrze rozumiem, że z jednego nasionka jest jeden krzaczek?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies