Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 11:34, 26 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Pszczelarnia napisał(a)
Polinko, widziałam kilka ogrodów Pieta i on stosuje obrzeża. Mówisz, że one dodają formalności ... .


Może nie tyle formalności, co uporządkowują przestrzeń i ja kocham takie ogrody ale u mnie jest inny problem...Te moje obrzeża zostały żle położone i przy każdym wykopywaniu traw mam z nimi problem bo się przesuwają. W tamtym roku był nawet pomysł na betonowe obrzeża ale to już jest takie rozwiązanie na lata a jak pokazuje ten rok, nie mogę mieć takich stałych elementów
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:38, 26 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wiolka5_7 napisał(a)

Super są takie nasadzenia z trawiastymi ścieżkami będzie pięknie

Wiem,że dasz radę jednak trzymam kciuki ,żebyś Ty nie odchorowała tej ciężkiej pracy,bo do tego to jednak facet by się przydał
Buziaki


Dzięki Wiolu

Cały czas się zastanawaiam nad trawiastymi ściężkami ale to chyba najlepsze rozwiązanie przy wielokrotnym wykopywaniu traw...myślałam jeszcze nad kamieniem ale do tego też potrzebne by były obrzeża...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Dorii 11:50, 26 sty 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pięknie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
polinka 11:50, 26 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
W drugim ogrodzie na jesień zaczęłam przygotowywać miejsce na warzywnik.
Nie będzie jakiś mega duży ale jest miejsce na więcej warzyw niż do tej pory w moich dwóch skrzyniach

Planuję:

rzodkiewka
pietruszka
marchewka
buraczki
sałata
cebula
czosnek
kalarepa
pomidory
seler
ogrórki
koper
fasolka szparagowa

Podpowiecie co jeszcze ?


I teraz zastanawiam się nad prowadzeniem ogórków na tyczkach, tzn. jakieś grubsze paliki wbić i aby się pięły po nich. Ktoś stosował takie rozwiązanie?




____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Dorii 12:00, 26 sty 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U siebie mam jeszcze pory, bób, jarmuż, rukolę i szpinak. Jeszcze zioła, mięta, tymianek, oregano, szczypiorek
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
UlaB 12:25, 26 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
cukinia?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 13:05, 26 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
polinka napisał(a)
I teraz zastanawiam się nad prowadzeniem ogórków na tyczkach, tzn. jakieś grubsze paliki wbić i aby się pięły po nich. Ktoś stosował takie rozwiązanie?





Polinko, ja od dwóch sezonów prowadzę ogórki na stelażach. Zrobiłam je z bambusowych drabinek. Jak chcesz, zajrzyj do mnie. wstawię tam zdjęcia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
kasiab 17:34, 26 sty 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ja jeszcze arbuzy rukole i w tym roku testowo bakłażan i melony
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dorii 17:43, 26 sty 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Bakłażany, arbuzy i melony to raczej tunelu potrzebują.
Uwielbiam cukinię i też co roku sieję, niestety słabo z plonami. Kwitnie jak głupia, owoce co jakiś czas zawiąże ale do konsumpcji nie dorastają.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
leon60 18:32, 26 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Dorii napisał(a)
Bakłażany, arbuzy i melony to raczej tunelu potrzebują.
Uwielbiam cukinię i też co roku sieję, niestety słabo z plonami. Kwitnie jak głupia, owoce co jakiś czas zawiąże ale do konsumpcji nie dorastają.

Dziwne...u mnie co roku cukinii moc nie idzie tego przejesc z 3 krzaczkow je cala rodzina i sasiedzi a na jesien juz odpuscilam i jadly bazanty
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies