Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

MartaCho 10:40, 09 mar 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2170
Fajnie, fajnie u Ciebie Ja mam tylko trzy cisy przed domem, które mają stać się kulkami. Też przycinałam tydzień temu, mam nadzieję, że się ładnie zagęszczą. Patrząc na Twoje- jest taka szansa
Zbliżają się imieniny mojego eM, chyba go uszczęśliwię jakimś fajnym sprzętem do ogródka Tylko nie mam pewności czy się ucieszy, ale ja na pewno, hmmm
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Pszczelarnia 15:30, 09 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Polinko, widzę ogród w pełni zmechanizowany.

.

I te białe pełne stokrotki!

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
polinka 09:27, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Weroniko, nie bój sie cięcia a szybko urosna

Madziu, dziękuję!

Haniu, kiedyś ja spędzalam długie godziny na nauce, to dzisiaj moge sie odwdzięczyc, że kiedyś Toszka z Mazanem poświecili dla mnie tyle czasu

Asiu, wyobraż sobie, ze zaczynam powaznie myslec nad wymianą Smaragdów na cisy...

Zuzannko, Aniu, cisy bardzo dziękują





____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:46, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Escolar napisał(a)


Hej czy możesz podpowiedzieć czy oba odkurzacze spełniają swoją role który polecasz bo zupełnie nie mam doświadczenia a bałagan jest straszny
Pozdrawiam i macham Asia



Cześc Asiu

Obydwa odkurzacze są ok choć po pracy z Makitą, Maccalister wydaje sie jak zabawka Ale to pewnie jest takie odczucie z racji wagi i gabarytow. Makita jest cieżka i też bardziej solidna. Szeroka rura wciaga szybciej i mocniej. Mimo, ze Maccalister ma 9 poziomów regulacji mocy to tak naprawde tylko na ostatnim poziomie daje radę z porzadnym sprzątaniem. Makita ma też duży worek co dla mnie w Maccalisterze było utrapieniem. Worek też możemy założyć na ramie i jest to dobrym rozwiązaniem. Jeden i drugi nie wciąga kamieni. W Makicie brakuje mi kółka, które posiada Maccalister. Jest ono niezwykłe przydatne podczas zbierania lisci z utwardzonych powierzchni. Wtedy nie musimy dzwigać calego ciężaru sprzetu, tylko fajnie sobie jedziemy.
Mysle, ze przed zakupem, warto na żywo zobaczyc obydwa odkurzacze i zdecydowac czy waga Makity nie będzie nam przeszkadzała w pracy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:53, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mariposa napisał(a)
Polinko, super instrukcja. czekam z niecierpliwością na lekcję cięcia. Pojutrze będę sadzić, zobaczę, jak należy je od razu przyciąć.
Mam na różance Taxus baccata erecta na wykrzykniki - wyczytałam gdzieś na forum, że jak osiągną ok 1m trzeba je ostro przyciąć o połowę, bo inaczej dołem będą wąskie, a górą "rozcapierzone" - co o tym myślisz? A może coś pomyliłam, może to nie dotyczyło tej odmiany?


Elu, mam trzy odmiany cisa o róznych wysokosciach i zastosowaniach, i do wszystkich stosuję taka sama zasadę cięcia. Zaraz po posadzeniu zaczynam wszystkie ciąć, dzięki temu od początku grubieją u podstawy. I wiem, że wiele osób boi sie tego cięcia ale Toszka od zawsze o tym mówiła i potwierdzam, ze jesli chcemy miec ladne cisy to konieczne jest ostre ciecie. Na pewno nie czekałabym aż cisy urosna do 1 m i pózniej je ścięła o połowę bo jak dla mnie, to mija sie z celem.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:55, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mariposa napisał(a)


Polinko, wygrzebałam stare zdjęcie. Pamiętasz, co to za trawka przed Chopinkiem?


Wow! Elu Aż sie uśmiechnałam na widok tego zdjecia Pierwszy rok mojego ogrodu...

To Gracilimus.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:55, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
sarenka napisał(a)
Polinka- czy mogłabyś zerknąć do mnie na strone 344 i powiedzieć czy te ciski wg Ciebie to trochę przyciąć czy je zostawić? Sądziłam je w październiku zeszłego roku.


Zajrze
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:58, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
makadamia napisał(a)
Polinko, świetna relacja z cisów i porządek w ogrodzie jak zwykle imponujący
Tylko co z tego, że przyrosty takie długie, jeśli i tak 2/3 trzeba ściąć


Asia, dzieki! Bardzo lubię ciać cisy i powiem Ci, że wszystkie nowe przyrosty przycinam do zera Póki dołem cisy sie nie zagęszczą tak jak chce, to moje cisy nie mają prawa iść do góry
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:59, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
dominka napisał(a)




Moja sobota w towarzystwie takich samych sprzętów: nożyce elektryczne + odkurzacz Bez tego nie dałabym rady już ręcznie ścinać miskantów.
W tym roku nawet ich objąć nie mogłam przy zawiązaniu do ścięcia. Mąż wiązał, ja trzymałam snopek


To prawda Dominiko Tez już nie wyobrazam sobie prac bez tych sprzętów
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Anda 10:00, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Mnie również bardzo spodobała się Twoja instrukcja Moje ciski dołem też już przycięłam. Fajnie czytać, że to jednak prawidłowo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies