Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

TAR 14:54, 10 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7440
effka napisał(a)
Polinko, będę pierwszy raz opryskiwać moje graby, buki, sosny i cisy Promanalem. Jestem zielona w tej kwestii i mam pytanko, to jest jednorazowy oprysk, czy trzeba go powtarzać? Czy pryskać same drzewa czy też inne krzewy obok (tak mi babka w ogrodniczym poradziła, że cały ogród trzeba nim potraktować).
Dzięki!


z Promanalem bardzo ostroznie szkodzi pszczolom i innym bzykom. Ja opryski robie tylko swierkom i modrzewiom i to jak temperatura nie jest wyzsza niz 6 stopni. Powyzej pewnych temperatur promanal jest niewskazany. Te laski w ogrodniczych to czasem pierdoły gadają byle wcisnac. Promanal jest rownie szkodliwy co decis czy rundap. Jak czasem przy kasie slysze co mowia klientom to jestem przerazona.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
eVka 15:12, 10 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


To działa owadobójczo na wszystkie owady, nie tylko na szkodniki. Proszę nie pryskaj całego ogrodu.

Matko, no tak, jaka ja głupia jestem, przecież to jest parafina... Boje się ponownej zdobniczki bukowej i szkodników grabów, Ewa co radzisz?
____________________
Anda 15:13, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
effka napisał(a)

Matko, no tak, jaka ja głupia jestem, przecież to jest parafina... Boje się ponownej zdobniczki bukowej i szkodników grabów, Ewa co radzisz?


Pryskaj tam, gdzie je już miałaś w zeszłym sezonie. Tam pewnie będą się mnożyć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 15:16, 10 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
TAR napisał(a)


z Promanalem bardzo ostroznie szkodzi pszczolom i innym bzykom. Ja opryski robie tylko swierkom i modrzewiom i to jak temperatura nie jest wyzsza niz 6 stopni. Powyzej pewnych temperatur promanal jest niewskazany. Te laski w ogrodniczych to czasem pierdoły gadają byle wcisnac. Promanal jest rownie szkodliwy co decis czy rundap. Jak czasem przy kasie slysze co mowia klientom to jestem przerazona.

No i dałam sobie wmówić... aż wstyd mi. Opryskam tylko buka i trzy graby, chyba aż tak bardzo nie zaszkodzę?
____________________
eVka 15:16, 10 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Pryskaj tam, gdzie je już miałaś w zeszłym sezonie. Tam pewnie będą się mnożyć.

Ok, dzięki!
Swoją droge jak będę w tym sklepie ogrodniczym uświadomię Panią....
____________________
TAR 15:21, 10 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7440
effka napisał(a)

No i dałam sobie wmówić... aż wstyd mi. Opryskam tylko buka i trzy graby, chyba aż tak bardzo nie zaszkodzę?


nie twoja wina, to babka w ogrodniczym powinna sie wstydzic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Anda 15:25, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
effka napisał(a)

Ok, dzięki!
Swoją droge jak będę w tym sklepie ogrodniczym uświadomię Panią....


Koniecznie, pani kompletnie nieodpowiedzialnie Ci doradziła.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:26, 10 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33534
TAR napisał(a)


nie twoja wina, to babka w ogrodniczym powinna sie wstydzic.


Dokładnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 17:17, 10 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)

No i dałam sobie wmówić... aż wstyd mi. Opryskam tylko buka i trzy graby, chyba aż tak bardzo nie zaszkodzę?


Akurat opryskałaś to co powinnaś, wic się nie martw.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
polinka 17:59, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Anda napisał(a)


Oj tam Poli, nikt nie jest doskonały, a ja nawet nigdy nie będę



Doskonałą i idealną nigdy nie chciałabym być ale znamy się na tym co w trawie piszczy, i to mi wystarczy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies