Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 18:00, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
effka napisał(a)
Polinko, będę pierwszy raz opryskiwać moje graby, buki, sosny i cisy Promanalem. Jestem zielona w tej kwestii i mam pytanko, to jest jednorazowy oprysk, czy trzeba go powtarzać? Czy pryskać same drzewa czy też inne krzewy obok (tak mi babka w ogrodniczym poradziła, że cały ogród trzeba nim potraktować).
Dzięki!


Ewka, czytałam, że już Ci dziecwzyny odpowiedziały. Dodam tylko, że to jednorazowy oprysk.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:04, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
galgAsia napisał(a)
Poli, pomyślałam, żeby podsypać cisom trochę wiórków rogowych - ma to sens? Znalazłam dwie siewki, już całkiem wyrośnięte, które będę próbowała wyprowadzić na kulki, więc ilość przyrostów ma znaczenie A może teraz azofoską, a wiórki czerwiec / lipiec? A może tylko gnojówka z pokrzywy i wystarczy?


Pewnie Asiu, że ma sens Wymieszaj z wierzchnią wartswą gleby i będą zadowolone. Szczerze to nie przesadzałabym z ilościa tych nawozów. Ja wiórki dodaję do każdej mieszanki w jaką sadzę cisy i póżniej tylko w sezonie dwa razy gnojówka z pokrzywy i raz skrzypowa pod koniec sezonu. Zauważyłam również u mnie, że cisy bardzo lubią wodę.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:05, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zakrecona napisał(a)
Dzięki Poli za instrukcję obrazkową. Twoje cisy piękne misiaczki

Widzę, że nie ma zmiłuj... każdy przyrost do zera, toż mi serce pęknie


Madzia, płacz i tnij Już za rok zobaczysz efekty swoich łez
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:05, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
sarenka napisał(a)

O jakiej instrukcji piszesz?


Kilka stron wstecz pokazywałam wszystkie odmiany jakie mam.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:10, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
TAR napisał(a)


z Promanalem bardzo ostroznie szkodzi pszczolom i innym bzykom. Ja opryski robie tylko swierkom i modrzewiom i to jak temperatura nie jest wyzsza niz 6 stopni. Powyzej pewnych temperatur promanal jest niewskazany. Te laski w ogrodniczych to czasem pierdoły gadają byle wcisnac. Promanal jest rownie szkodliwy co decis czy rundap. Jak czasem przy kasie slysze co mowia klientom to jestem przerazona.


Mam takie same doświadczenia w ogrodniczym z rundapem
Nie próbują ludzie innych sposobów tylko idą na łatwiznę, ale z drugiej strony, może nie ma co się dziwic skoro Pani w ogrodniczym poleca, to POWINNA znać się na tym.
Mało kto w dzisiejszych czasach poszuka dokładniejszych informacji.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:31, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Obiecana relacja z ciecia.
Cis Robusta .

Przed cięciem.



I po cieciu.



A 4 lata temu wyglądały tak


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:37, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cis Hoserii.

Przed cieciem.




Przycinam wszystkie młode przyrosty od góry.



Z boków każda gałązkę skracam.



I efekt finalny


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:41, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
W taki sam sposób postępuje z cisami Hoseri, które mają utworzyć żywopłot przed hortkami.

Przed



I po cieciu.



Na dzisiaj to koniec. Do końca tygodnia mam plan na przycięcie Baccat więc jeszcze jedna instrukcję pokaze
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:53, 10 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
A to maluszkowe Hoserii, które teraz tnę i tnę aby ładne "miśki" z nich zrobić

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Mariposa 20:23, 10 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dziękuję, Polinko. Myślałam, że to jakaś mniejsza trawka. Gracilimusy są cudne, muszę je gdzieś posadzić, ale chodziło mi o średniowysoką trawkę, o raczej wyprostowanym pokroju, do uzupełnienia nasadzeń przy ciurkadełku.

Konieczność cięcia cisów już przyswoiłam, czekałam tylko na instrukcję, chyba zaczynam dojrzewać do cięcia, bo już mi ręka nie drży (na trawach się nauczyłam Ale czy T. Baccata erecta po częstym cięciu nie wyjdzie "miśkiem", zamiast być wykrzyknikiem?
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies