Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

galgAsia 09:01, 11 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja zauważyłam, że naprawdę niewiele osób w tzw. centrach ogrodniczych wie, co sprzedaje. Nie mają pojęcia, nie mają chęci, żeby się nauczyć... Czasem próbuję coś mówić, coś doradzić, ale wtedy i sprzedający i kupujący są ciężko obrażeni, że ktoś się wtrąca... Więc już raczej się nie odzywam...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 09:12, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
galgAsia napisał(a)
Ja zauważyłam, że naprawdę niewiele osób w tzw. centrach ogrodniczych wie, co sprzedaje. Nie mają pojęcia, nie mają chęci, żeby się nauczyć... Czasem próbuję coś mówić, coś doradzić, ale wtedy i sprzedający i kupujący są ciężko obrażeni, że ktoś się wtrąca... Więc już raczej się nie odzywam...


Asiu, tutaj też tak jest. O.i, Hage...markt, Pra...er, te wszystkie niby budowlane markety zatrudniają niewielu ogrodników. Tam są w większości sprzedawcy. Będąc ostatnio na szkoleniu spotkałam paru takich. Oni o roślinach nie wiedzą nic.
Jedynie w szkółkach można spotkać fachową pomoc, przynajmniej tutaj, nie wiem, jak w PL.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mariposa 09:50, 11 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Powiedzcie mi, co z tym promanalem nie tak. O miedzianie czytałam, nie zastosowałam. Myślałam, że promanal jednak ekologiczny. Opryskałam cisy i krzewy owocowe. Lepiej nie używać w ogóle?
Można go zastąpić parafiną (jakby wymieszał z ciepła wodą)?
____________________
Ela Motylogród
Wiolka5_7 10:20, 11 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Cisy jakie miśki się zrobiły
Też będę swoje czesto ciąć niech nabierają masy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 10:33, 11 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Mariposa napisał(a)
Powiedzcie mi, co z tym promanalem nie tak. O miedzianie czytałam, nie zastosowałam. Myślałam, że promanal jednak ekologiczny. Opryskałam cisy i krzewy owocowe. Lepiej nie używać w ogóle?
Można go zastąpić parafiną (jakby wymieszał z ciepła wodą)?


To nie tak, że coś nie tak. Promanal to środek z olejem parafinowym. Zatyka szparki/kanaliki oddechowe szkodnikom. Jednak równie dobrze może zaszkodzić biedronkom, czy też złotookom. Dlatego ważne jest przestrzeganie czasu stosowania. Poza tym lepiej go stosować na krzewach, czy drzewach, gdzie szkodniki już wystąpiły w ubiegłym sezonie. Tam są ich jaja lub tam też zimują. Wtedy ten środek trafi szkodniki, a nie owady pożyteczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mariposa 11:40, 11 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dziękuję, Ewo, czyli w miarę wcześnie zastosowany jest ok.
____________________
Ela Motylogród
polinka 18:35, 11 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mariposa napisał(a)
Dziękuję, Polinko. Myślałam, że to jakaś mniejsza trawka. Gracilimusy są cudne, muszę je gdzieś posadzić, ale chodziło mi o średniowysoką trawkę, o raczej wyprostowanym pokroju, do uzupełnienia nasadzeń przy ciurkadełku.

Konieczność cięcia cisów już przyswoiłam, czekałam tylko na instrukcję, chyba zaczynam dojrzewać do cięcia, bo już mi ręka nie drży (na trawach się nauczyłam Ale czy T. Baccata erecta po częstym cięciu nie wyjdzie "miśkiem", zamiast być wykrzyknikiem?


Lubię czytać jak ktoś pisze, że nie boi sie cięcia
Elu, to moje "Wojtki", które też miały być wykrzyknikami na rabacie.



To były jeszcze czasy, gdzie o cięciu cisów mało wiedziałam i nie cięłam.
Dzisiaj na pewno nie dopuściłabym do tego aby tak wysoko urosły bez cięcia.
Tych cisów już nie mam w tym miejscu, przeniosłam je do drugiego ogrodu i jutro jak nie zapomnę to zrobię zdjęcie jak wyglądają po mocnym cięciu, które zaczęłam stosować po ich przeprowadzce.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:36, 11 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
effka napisał(a)

Dziękuję Polinko i przepraszam za prywatę u Ciebie.


Nie ma za co przepraszać! Lubie takie dyskusję i mój wątek zawsze jest otwarty na takie rozmowy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:48, 11 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasiolaaa napisał(a)
nie no bajka z tymi cisami wygladaja uroczo po scieciu soczysta scianka


Dziękuję KAsiu Wiosną zrobią się jeszcze soszyściejsze
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:51, 11 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
TAR napisał(a)
Polinko musze pokazac swoje cisy, nie wiem tak naprawde co to za odmiana Summergold czy Aurea, mialy zawieszke Golden Tower ale nie ma takiej odmiany ktos z berberysem pomylil. Nie wiem jak je ciac, sa strasznie rozczapierzone, moze bys mi doradzila

mam tylko taka fotke z bialasem:



Tarciu, nie znam się aż tak na odmianach cisu i nie chcę doradzić aby w błąd nie wprowadzić...

Przydałaby się tutaj ewidentnie Toszka! Ktoś wie co się dzieje z Iwoną?
Chyba muszę do niej zadzwonić i przypomnieć, że już Wiosna...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies