Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

LIDKA 17:00, 09 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127


Jaki cis na te obwódki kupić - fajny pomysł i dziekuję.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
BASIA8 17:00, 09 lut 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
LIDKA napisał(a)


Ja nie koniecznie się znam, ale w tym miejscu choinki bym nie sadziła. Rabatki dookoła piękne a na środku sam trawniczek
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
LIDKA 17:02, 09 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127
Basia trawnika mam aż nadto do koszenia, mąż daleko pracuje i najczęsciej ja kosze więc nie chcę więcej trawnika. Ale dziękuję za pomysł,
Chciałam rabatę zimozieloną z korą kamienna.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
BASIA8 17:05, 09 lut 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
LIDKA napisał(a)
Basia trawnika mam aż nadto do koszenia, mąż daleko pracuje i najczęsciej ja kosze więc nie chcę więcej trawnika. Ale dziękuję za pomysł,
Chciałam rabatę zimozieloną z korą kamienna.


Dobrze rozumiem że na całej rabatce chcesz mieć korę - po bokach zwykłą a kamienną w środku?
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
LIDKA 18:25, 09 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127
BASIA8 napisał(a)


Dobrze rozumiem że na całej rabatce chcesz mieć korę - po bokach zwykłą a kamienną w środku?



Tak Basiu. Pod tujami i hortensjami wysypie zwykła zaraz jak się ociepli, a tu gdzie choinka będzie kamienna a w zasadzie to już jest bo kupiona tylko fotki nie mam.

Mam czas do 1 kwietnia na wymyślenie co tu chce bo 1 kwietnia otwierają moje okoliczne szkółki i zaraz polecę. a raz bym chciała z listą pojechać a nie na żywioł.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gardenarium 09:25, 10 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LIDKA napisał(a)
...trawnika mam aż nadto do koszenia, mąż daleko pracuje i najczęsciej ja kosze więc nie chcę więcej trawnika. Ale dziękuję za pomysł,
Chciałam rabatę zimozieloną z korą kamienna.



Proponuję takie rozwiązanie. Natomiast co do kory kamiennej, jest okropna, pstrokata i nie pasuje do ładnego, prostego założenia. Ja w każdym razie nie znoszę tej kory, ale może gust mam po prostu inny. Tylko ona jest bardzo gruba, w paski/plamki/kreski okropnie to źle wygląda, tak samo jak kora sosnowa też takie wielkie kawały są brzydkie. Ale przynajmniej jednolicie brążowe. Zastosuj grys granitowy w dwóch odcieniach szarości, zgodnie z tą propozycją można to podzielić na dwa odcienie. Tylko na tym zdjęciu nie da się tego pokazać. Dwa odcienie byłyby intuicyjne, bo rabata jest wielka i jeden kolor byłoby nudno.

Smaragdy prowadzić do wys, płotu, ale równo, nie jeden taki, drugi taki. Równać w poziomie. Dosadzić drzewa o kulistych koronach, aby zasłoniły te dachy, bo się robi taki "kołchoz" z dachami i wzrok leci na te dachy zamiast na rośliny





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:37, 10 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LIDKA napisał(a)


Jaki cis na te obwódki kupić - fajny pomysł i dziekuję.


Zielony i złocisty. Dwa odcienie zieleni, do tego pomysłu powyżej nie muszą być cisy, może być ta żółta trzmielina Fortunego 'Emerald'n Gold', a drugi zielony - trzmielina 'Coloratus', są zimozielone i będzie coś innego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:38, 10 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
LIDKA napisał(a)



Zrób normalne palikowanie na 3 tak jak się robi drzewa. Kup taka szeroką na 5-7 cm gumę i ja porządnie zamocuj.
A w marcu przytnij jej koronę. Ładnie się zagęści. jeśli oczywiście się upierasz żeby ja zostawić tu gdzie jest.

Ale ja bym posłuchała Danusi.


3 paliki, 3 gumy górą, 3 w środku żeby wyprzeć krzywy pieniek. My tak prostowaliśmy jabłoń ozdobną z odzysku, teraz lepiej wygląda i już posadzona z kąta na rabatę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LIDKA 10:10, 10 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127
Gardenarium napisał(a)



Proponuję takie rozwiązanie. Natomiast co do kory kamiennej, jest okropna, pstrokata i nie pasuje do ładnego, prostego założenia. Ja w każdym razie nie znoszę tej kory, ale może gust mam po prostu inny. Tylko ona jest bardzo gruba, w paski/plamki/kreski okropnie to źle wygląda, tak samo jak kora sosnowa też takie wielkie kawały są brzydkie. Ale przynajmniej jednolicie brążowe. Zastosuj grys granitowy w dwóch odcieniach szarości, zgodnie z tą propozycją można to podzielić na dwa odcienie. Tylko na tym zdjęciu nie da się tego pokazać. Dwa odcienie byłyby intuicyjne, bo rabata jest wielka i jeden kolor byłoby nudno.

Smaragdy prowadzić do wys, płotu, ale równo, nie jeden taki, drugi taki. Równać w poziomie. Dosadzić drzewa o kulistych koronach, aby zasłoniły te dachy, bo się robi taki "kołchoz" z dachami i wzrok leci na te dachy zamiast na rośliny








Danusiu Dziekuję.
bardzo fajne masz pomysły.
jestem zachwycona.

Zrobię te rabatkę jak najbardziej zbliżoną do rysunku
dziękuje serdecznie
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Mary 22:39, 11 lut 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3507
LIDKA napisał(a)
...
Tylko co w zamian bo choinka musi być. tam jest doprowadzony kabel do lampek. Mąż sobie wymarzył i nie odpuści.
...

Wiola ma strzyżoną jodłę koreańską.
Zobacz tutaj
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=708#post_7
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies