Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Anda 20:20, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Pokaż Ile lat ma ta rabata i jakie masz tam róże pnące?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
A_gawa 20:35, 11 mar 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
aneczka_a 20:35, 11 mar 2021


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Anda napisał(a)
Pokaż Ile lat ma ta rabata i jakie masz tam róże pnące?

Też chętnie zobaczę jakieś zdjęcie poglądowe.. proszę!
____________________
aneczka_a 20:41, 11 mar 2021


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
A_gawa napisał(a)


Pięknie.. czysto, schludnie.. i z kolorem
____________________
agnieszka82 21:12, 11 mar 2021


Dołączył: 22 lis 2020
Posty: 23
Witam Was serdecznie,

proszę pomóżcie mi w wyborze drzewek do posadzenia wzdłuż płotu. Jestem mocno poczatkujaca. Przeglądam Wasze piękne ogrody i mam mnóstwo chciejstw ale dzięki Danusi i Wam wiem, że trzeba mieć plan... więc plan jest na cis, hortensje Limelight i miskanty Gracimilus lub Ml niższe piętra również w planie ale w terminie późniejszym. Pomiędzy trawami chciałabym posadzić drzewa liściaste. Podobają mi się okrągłe na pniu ale zastanawiam się czy na takiej wąskiej przestrzeni nie będą lepiej wyglądały drzewka o pokroju kolumnowym?


z drugiej strony zastanawiam się na podzieleniu tego wąskiego ogrodu poprzez rabatę w kształcie litery L tylko nie bardzo mam pomysł na zagospodarowanie tej krótszej części L. Od wiosny do późnego lata dom robi cień i słońce jest tu popołudniu.

____________________
Agnieszka Kiedyś będzie pięknie, czyli beskidzka mama w ogrodzie
JuliannaT 21:38, 11 mar 2021

Dołączył: 11 mar 2021
Posty: 1
Witam wszystkich,

Od lat podziwiam Wasze piękne realizacje i w końcu się przełamałam i postanowiłam poprosić o radę.

Mam do obsadzenia rabatę w kształcie litery L (ok. 6 i 5 m każde ramie), na "środku trawnika". Miejsce jest w półcieniu i chciałabym aby rozjaśniło zielony i ożywiło ponury kawałek ogrodu. Dodam, że rośnie tam już śliwa wiśniowa a na rabatach z tyłu (przy ogrodzeniu) rosną hortensje limelight i rr Percy Wiseman z Hostami (mix). Za ogrodzeniem jest ściana z drzew iglastych.





Moja inspiracja to rabata p. Danusi w pudrowym różu.

1, Miłorząb Marikel
2. Rozplenica Hamelen (mam jej dużo do podziału więc chciałam wykorzystać)
3. Krwawnik Paprika
4. Miskant morning light
5. Jarzmianka Większa Roma
6. Ostnica Pony Tail
7. Żurawka Berry Smoothie
8. Turzyca Praire Faier
9. Monarda jasnoróżowa
10. Turzyca Amazon Mist
11. Róże np. Leonardo da Vinci

Proszę o opinie czy nie za dużo tego wszystkiego, czy kolory będą pasować i czy taka kolorystyka w ogóle tam pasuje...

Prosze o rade jakie roze wybrac aby nie byly za wysokie i pasowaly kolorystycznie. Oczywiscie musza dac rade w polcieniu....

Widok ogrodu i planowanej rabaty

A_gawa 21:59, 11 mar 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Ślicznie!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Anda 22:05, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
A_gawa napisał(a)


Bardzo ładnie Dlaczego nie masz wątku?

Wydaje mi się, ze masz tam więcej głębokości na tej rabacie i że jest dość młoda, bo ani Umbry ani róże nie są duże.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aniaprzesadza 22:30, 11 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2021
Posty: 6




Dziękuję za wskazówki.
A czy tymi trzema drzewami naniesionymi przez panią mogą być śliwy wiśniowe pissardi? Czy inne?
Czy może rosnąć po lewej i prawej stronie tych drzew hortensja limelight? (Hortensje te przepięknie mi kwitną)
____________________
Aniaprzesadza
ajka 18:32, 14 mar 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4069
Dzień dobry wszystkim

Potrzebuję podpowiedzi w sprawie rabaty przy tarasie. Jestem umówiona z panem w tym tygodniu na wycięcie części trawnika i muszę wiedzieć jak pociągnąć linie rabaty.

Przypomnę jak to wyglądało latem. W części gdzie stoją na zdjęciu leżaki będą ciągnąć się płyty w żwirku prowadzące na ogród z salonu, bo przejście po żwirku bosą stopą jest dość bolesne



Chcę poszerzyć tą część dekoracyjną przy tarasie, tak by również po wyjściu z sypialni było wyjście na ogród z ładnym widokiem. Tam też mogłyby środkiem iść płyty.



Zastanawiam się gdzie skończyć trawnik, czy z linią tarasu, czy może z lawendami.


Przejście nie musi być szerokie wzdłuż lawend, bo tam wzdłuż domu jest już tylko warzywniak i nie zależy mi by prowadziło tam szerokie przejście, ważne jest tylko dla mnie dopasowanie linii i zaplanowanie nasadzeń. A może to nie powinien być prostokąt? Tylko inny kształt? Jakie rośliny mogłabym tam posadzić? Danusiu, liczę szczególnie na Twoją pomoc.

Jeszcze widok od drugiej strony, od warzywniaka i z sypialni





Mam nadzieję, że nie przekroczyłam dozwolonej liczby zdjęć, ale chciałam pokazać tą część z różnej perspektywy.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies