Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Ada 15:05, 28 cze 2015

Dołączył: 24 cze 2015
Posty: 2
Dzięki za pierwsze wskazówki - zaczęły się wakacje, więc zabieram się do roboty w ogrodzie, czyli najpierw wywalam palisadyzałączam schematyczny plan - na razie na środku trawa - dalej nie mam pomysłu jak to zagospodarować
Ozz 20:59, 28 cze 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ada - zaznacz jeszcze z której strony jest wejście/furtka, dom, ścieżka, no i jak się da orientacyjne kierunki świata, żeby wiedzieć jak ze słońcem

Cleo - ja bym i tak je wywaliła w pierwszej kolejności Mniejsze od róż to one i tak nie będą.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ewa_w_ogrodzie 21:53, 28 cze 2015


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Mam pytanie ogólne co do kształtowania rabat na skarpie. Zrobiłam zdjęcie rabatki Głuchołazach

czy tak powinno się układać nasadzenia na skarpie czyli w linii pionowej, która potem tworzy jakby zlewające się fale,
cy raczej w liniach poziomych, które utworzą jakby tarasy na skarpie?
Przymierzam się do zagospodarowania mojej skarpy i chcę tym razem zrobić to z głową.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ozz 22:13, 28 cze 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ewa - to czy linie będą w pionie, poziomie, falami czy plamami zależy tylko od Twoich potrzeb i inwencji. Nie ma sztywnej reguły ,,w pionie dobrze, w poziomie źle". Nie dawaj tylko przypadkiem tych okropnych plastikowych ograniczników
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
A_gawa 22:27, 28 cze 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)
Mam pytanie ogólne co do kształtowania rabat na skarpie. Zrobiłam zdjęcie rabatki Głuchołazach

czy tak powinno się układać nasadzenia na skarpie czyli w linii pionowej, która potem tworzy jakby zlewające się fale,
cy raczej w liniach poziomych, które utworzą jakby tarasy na skarpie?
Przymierzam się do zagospodarowania mojej skarpy i chcę tym razem zrobić to z głową.


O raju!
Byłam tam na długim weekendzie... Jakie wspomnienia od razu... Joooj...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Ewa_w_ogrodzie 22:27, 28 cze 2015


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Dzięki, u mnie raczej będzie w poziomie i plastiku nie będzie ma być kamień jak murek ograniczający skarpę a co wyjdzie zobaczymy.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 22:27, 28 cze 2015


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Dzięki, u mnie raczej będzie w poziomie i plastiku nie będzie ma być kamień jak murek ograniczający skarpę a co wyjdzie zobaczymy.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
ola12 19:49, 29 cze 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Witam Co posadzić na tej rabatce przy 4 tujach Mam 2 hortensje limielith 3 tuje ksiazkowe 3 piórķówki 3 zebrinusy Pod modrzewiem może karlowe 3 berberysy Nie wiem jak to rozmieścić Jak patrzę na Wasze ogrody to nic mi nie pasuje u mnie Dalej rabata z kulkami między nimi coś ? Pośrodku szczepiona trzmielinie i na tym pustka w głowie
ola12 20:00, 29 cze 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
To plan działki i ostatnia rabatka do nasadzeń
Ozz 22:31, 29 cze 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
ola12 - a nie myślałaś, żeby skorygować trochę kształt rabat? Bo przy różach jest prosta krecha, a pozostałe falujące... to już chyba lepiej wszystkie proste, albo wszystkie falujące linie.

Do róż pasuje lawenda lub kocimiętka na przykład i tu już masz niebieski/fioletowy kolor. Nie dosadzaj byle czego tylko zdecyduj się może na jakieś dwa-trzy dominujące kolory (pozostałe mogą być, ale jako dodatek) i np. jak się decydujesz na ten niebieski w postaci lawendy to potem na rabacie mniej słonecznej powtórz go np. w postaci bodziszka niebieskiego, trzykrotki, albo powojnika i tak samo z białym, żółtym itp.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies