Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

ola12 00:08, 20 cze 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Już jestem, odważył am się idę za radą p Danusi, kamienie wyrzucone skalniak zniknął.
Bez pomocy nie dam rady im dłużej patrze na ogrody to wiem ze nic nie wiem Nie mam pojęcia co i gdzie posadzić żeby było skromnie ale z gustem Słupa nie przesunę o trawę zadbamy Podoba mi się tuja książkowa, berberysy tawuły Zaczynam zdjęciem od furtki.
ola12 06:50, 21 cze 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Przepraszam ale jestem laikiem komputerowym
ola12 07:29, 21 cze 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Co tu mogę posadzić żeby było ladnie
AgnieszkaK 15:29, 21 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
Witam,

Proszę, poradźcie jak zmienić tę rabatę. Uważam, że wierzby hakuro-nishiki to nie pasują. Planowałam może jakies 2 iglaki szczepione na pniu a z tyłu jednak szpaler tuj szmaragd, przed którym się tak broniłam.
Chcę poprzenosic i podosadzać,żeby calośc była w końcu spójna. Help
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
ola12 00:36, 22 cze 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Nikt się do mnie nie odezwie pomóżcie co posadzić od furtki Myślałam o 3 tawułkach przy tujce a przed nimi berberysy czerwone To plan mojej całej działki mało bo mało ale własna Przepraszam ale ciężko umnie z rysowaniem
Malgosik 09:42, 22 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ola12 napisał(a)
Co tu mogę posadzić żeby było ladnie


ja bym tu coś dokompletowała
dosadziłaś tam 2 małe tuje jako żywopłot?
ja bym tam dodała wzdłuż żywopłotu tuje wysokości płotu, by zrobić tło
a z przodu dodała miskanta Morning Light dla rozjaśnienia, 2-3 sztuki i kolory: żurawki, trzmielina, hosta, zależy ile słońca
czyli tło, kolor i zwiewność (trawy)

po lewej jest nieco uporządkowane przez te 4 kulki, a po prawej są różne kształty i wysokości
lewą stronę uzupełnić, prawa uporządkować

natomiast na rzucie nic nie widać
namaluj kolorem gdzie zabudowania, gdzie trawa, gdzie rabaty, którędy podjazd - kostka
jak coś komuś wpada do głowy i akurat jest na wątku to coś podpowiada, ale jak na rzucie nic nie widać to i do głowy nic nie wpada

ja wiele razy dlatego się nie odzywam, bo nie mam czasu na proszenie o lepszy rzut
a i do głowy nic czasem nie przychodzi
a na forum są prawie sami amatorzy, którzy po koleżeńsku coś podpowiedzą, a nie profesjonalni projektanci, którzy sypią z rękawa pomysłami
sami szukamy, oglądamy i się uczymy
pozdrawiam
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:51, 22 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
AgnieszkaK napisał(a)
Witam,

Proszę, poradźcie jak zmienić tę rabatę. Uważam, że wierzby hakuro-nishiki to nie pasują. Planowałam może jakies 2 iglaki szczepione na pniu a z tyłu jednak szpaler tuj szmaragd, przed którym się tak broniłam.
Chcę poprzenosic i podosadzać,żeby calośc była w końcu spójna. Help


dobrze Ci idzie rysowanie
idź tą drogą a coś wymyślisz
mi brakuje tła
ono wprowadza spokój i porządek
berberysy wyłysieją zimą i widać siatkę, dlatego poszerzyłabym tą rabatę i berberysy dała do przodu a z tyłu zimozielony żywopłot
jak dajesz czerwone kolumnowe berberysy to nie dawaj już dołem czerwonych kulek, wykorzystaj kulki w innym miejscu, a tu w nogi daj inny kolor, żółty, biało-zielony, limonkowy, żeby był kontrast

właśnie wpadły mi w ręce fotki
zobacz jak Danusia zastosowała czerwone berberysy w ogrodzie
są wyraźnym akcentem, widoczne, bo umieszczone wśród zieleni, żółci, biało-zielonych miskantów
raz kolumnowe, raz kuliste - nawiązują do siebie w różnych miejscach
rośliny poukładne w grupach
polecam poczytać wątek od początku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=346#post_8
____________________
Ogród na glinie
Sonka 10:10, 22 cze 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Malgosik napisał(a)


dobrze Ci idzie rysowanie
idź tą drogą a coś wymyślisz
mi brakuje tła
ono wprowadza spokój i porządek
berberysy wyłysieją zimą i widać siatkę, dlatego poszerzyłabym tą rabatę i berberysy dała do przodu a z tyłu zimozielony żywopłot
jak dajesz czerwone kolumnowe berberysy to nie dawaj już dołem czerwonych kulek, wykorzystaj kulki w innym miejscu, a tu w nogi daj inny kolor, żółty, biało-zielony, limonkowy, żeby był kontrast

właśnie wpadły mi w ręce fotki
zobacz jak Danusia zastosowała czerwone berberysy w ogrodzie
są wyraźnym akcentem, widoczne, bo umieszczone wśród zieleni, żółci, biało-zielonych miskantów
raz kolumnowe, raz kuliste - nawiązują do siebie w różnych miejscach
rośliny poukładne w grupach
polecam poczytać wątek od początku

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=346#post_8

Jak otworzyłam stronkę, to pomyślałam ,że to mój ogród, jakoś tak podobnie mam. Tył obsadzony świerkami i szmaragdami, z pzrodu trawy, małe iglaki i byliny.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ola12 14:33, 22 cze 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Witam Dziękuję za odzew jutro zrobię fotki bo kupiłam 3 tuje 3 trawy piórķówki japońskie 3 zebrinusy 6 tuji książkowych myślę o trzmielinie na pniu Postaram się zrobić rzut ale dopiero w nocy bo teraz praca dużo pracy Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam Mam 2 hortensje limielith
AgnieszkaK 17:44, 22 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 87
Małgosik, Sonko jak miło,że się odezwałałyście.Dziękuję Wam za podzielenie się opinią. Męczę się i męcze, jakieś koncepcje przechodzą mi przez głowę, ale na ogród trzeba spojrzeć tak globalnie i ciężko mi to idzie. Jak już wymyślę kawałek rabaty, to stoję w miejscu bo nie wiem jak ma się to do reszty. A na razie to najwięcej trudności sprawia mi stworzenie tego wyższego piętra roślin z tyłu. Nie wiem jakie drzewa szybko by urosły, gdzie które wszadzić, gdzie ewentualnie tuje. Bo nie chcę po całosci tujek. Wiem, że agrowłókninę mam do zdarcia i pokuszę się o ostry kancik, tylko mam obawy co do utrzymania w eyzach takiego trawnika. Z tyłu ogrodu na pewno też poprzesuwam rośliny do przodu.
Ten ogród, którego zdjęcia mi podesłałaś jest bardzo inspirujący, na pewno coś wykorzystam. Podsyłam jeszcze problematyczny tył ogrodu na fotce.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5853-ogrod-agi-k
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies