Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Malgosik 22:49, 22 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
rh odpada, za dużo słońca i za ciasno na rabatce mu będzie
kostkę dałabym ciemniejszą
czy Mariken nie zasłoni okienka?
z trzmieliny to ma być taki wysoki ekran?
zamiast żurawek możesz też dać czerwone berberysy kuliste
____________________
Ogród na glinie
catherine85 22:56, 22 lip 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Tak chciałam wysoki ekran żeby ukryć ten murek- jeszcze chodzi mi po głowie rozwalenie go muszę się zdecydować.. no a z marikenem nie jestem pewna czy nie przesłoni choć murek wysoki ok 140 cm
Malgosik 23:00, 22 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
lepiej dać cis, szybszy efekt będzie
trzmielina rośnie powoli i krzaczaście, a cis pionowo i do góry
____________________
Ogród na glinie
catherine85 23:07, 22 lip 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
No tylko że małe dzieci mam a cis trujący jest, dlatego też rozważam rozwalenie tych murków (choć mąż kręci nosem- ale mam sie zdecydować do soboty czy zostawiam murki i daję ten ekran czy też pozbywam się murków i kombinuję nowe rabaty)
Malgosik 23:10, 22 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
jak murek niepotrzebny to lepiej usunąć
____________________
Ogród na glinie
chelll 23:18, 22 lip 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Ozz napisał(a)
chelll - a jaka jest średnica tego okręgu? Bo nie wiem czy poszalejesz tam z wieloma gatunkami to po pierwsze, a po drugie - jak jest ze względami funkcjonalnymi? Tzn. czy tam przypadkiem nie musi być coś niskiego żeby nie zasłaniało drogi czy to nie jest istotne?

Z tego co widzę na tych małych fotach, to posadziłaś klon cukrowy i to nie do końca dobry wybór, bo po pierwsze to naprawdę duże drzewo (a tam są aż 3!), a po druie - jest kruche...

Jeśli mam być nieobiektywna - mnie by się tam widziało jakieś jedno charakterystyczne i piękne drzewo - np. grujecznik, on ładnie się komponuje ze stylem swobodnym. A z niższych kompozycji, może coś zimozielonego (bukszpan/cis)i do tego lilak Meyera, jeżówki, trawy, kocimiętka/lawenda w odmianie i jakieś cebulowe? Albo z różami okrywowymi? Myślę, że fajnie jakby się pojawił jakiś gatunek, który już rośnie obok na rabacie, żeby była kontynuacja, a nie takie oderwane od kontekstu kółko z czymś innym.


Dziękuję za odpowiedź. Jestem poza domem od tygodnia i e zawsze mam dostęp do kompa. Mi tez ta rabata się nie podoba, dlatego chcę ją zmienić.
Średnica koła to 7,5 metra. Nie zależny mi a widoczności.
Posadziłam te klony,bo w szkółce powiedzieli mi,że się pięknie przebarwiają jesienią, a to dobrze wygląda, bo w tle wieloletnie potężne lipy. Zawsze mogę je przesadzić jak wszystko.Jeśli macie jakieś pomysły, inspiracje to proszę o namiary. Muszę z tą rabatą coś zrobić najpóźniej wiosną. Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
catherine85 23:20, 22 lip 2015

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
No chodzi mi to po głowie cały czas - tylko jak go usunę to rabatę z lewej strony obsadziłabym marikenem lub czyms na pniu, na dole kulki , berberysy lub aurea nana . Natomiast prawą stronę nie wiem czym- też jakies kulki? Wysokosc wychodku będzie miała jakies 50 cm wysokosci i ok 3m długosci.
berolina 16:06, 23 lip 2015

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Ja mam prośbę odnośne donic-obwódek wokół tarasu. Co tam posadzić ? Stare nasadzenia mi się kompletnie nie podobają. Taras jest od strony południowej, ziemia często sucha niestety, chociaż staram się podlewać, bo miejsce pod daszkiem. Podoba mi się raczej styl nowoczesny, elegancki, taki w stronę Danusi ;D. Mialam nasadzić bukszpanów i ciąć w kancik, ale boje się, że nie dadza tam rady... A może rozplenicę japońską? Dobrze, żeby zimą też ładnie wyglądało, bo widać z salonu. Dodatkowo chcę podświecić listwa led te "donice" od wewnątrz schodka. Macie jakieś pomysły??
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
LewOgrodowy 16:11, 23 lip 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Może trzmieliny na pniu podsadzone lawendą?
____________________
Monika
Malgosik 16:12, 23 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
tu na narożniku posadziłabym w literkę L ekranik z cisów
dalej tam gdzie trawy: 3 sztuki traw (niewysokie by nie zaśłoniły widoku na mały ogródeczek), a pomiędzy nimi 2 kępy kwiatów, np jeżówek, floksów, lub innych, ale takich pionowych
brzoza płacząca ładna, podcięłabym końcówki a w nogi dała zielone kule: sosenki, buksy lub cisy
dalej nie wiem co, ale nie bardzo widać
brakuje mi kwiatów
tam są jakieś pojedyńcze Szmaragdy?
bluszczem cały płot można zasłonić
a to drzewko na pniu chyba już za gęsto
ale to tylko moje odczucia ze zdjęcia
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies