Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Basienka 16:28, 29 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Toszka 17:26, 29 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Basienko, przywrotnika nie utrzymasz w formie kulki. Kocimietki tez. Pomysl raczej na nasadzeniu pasami. Zima bedzie lyso i ponuro bez niczego zimozielonego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Basienka 20:39, 29 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Toszka. To co polecasz dodać tam zimozielone go ?
Basienka 20:53, 29 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Ps do Toszka ☺ Pasami tzn. 3 kocimietki obok siebie, następnie 2 przywrotnik etc. ? Wolę się upewnic- całkowity laik jestem.
Basienka 20:54, 29 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Ps do Toszka ☺ Pasami tzn. 3 kocimietki obok siebie, następnie 2 przywrotnik etc. ? Wolę się upewnic- całkowity laik jestem.
Ozz 21:13, 29 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Basienka - na pewno dałabym taki sam bukszpan-kulę po drugiej stronie rabaty, skoro wszystko jest symetryczne.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Basienka 21:48, 29 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Ok Ozz ☺ Kula z bukszpan będzie. Całej rabaty niestety nie mogę zrobić w krzewach, gdyż na prawa stronę ścieżki zawsze odrzucany jest w zimie śnieg.ciężko byłoby pozbawić się wejścia do domu w zimie kosztem rabaty ☺

A co z 20cm nasypem ziemi, który zaznaczyła na rysunku ? Umocnić go czymś ? Jakas trawą ? Na chwilę obecna nie wygląda to estetycznie przypomina grób ☺
AgnieszkaKch 00:17, 30 lip 2015

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
Toszka
dziękuję za odpowiedź. Zrobię tak, jak napisałaś. Pozostałe gatunki, które mi się podobają,posadzę na słońcu. U mnie dopiero początek, więc się uczę, a miejsca jeszcze sporo
Bardzo, bardzo dziękuję za podpowiedź ))
czy mogę liczyć jeszcze na opinię w kwestii obsadzenia placu zabaw i narożnika do niego przyległego? w tym miejscu słońce jest cały dzień
Margaw 09:04, 30 lip 2015

Dołączył: 18 lip 2015
Posty: 32
Gardenarium napisał(a)


Trzy trzmieliny na pniu (żółte) a pod nimi lawenda Hidcote i co którąś Stipa tenuissima, plus czosnki główkowate jesienią posadź i tulipany burgundowe lub białe.
Trzemilina powinna mieć prosty pieniek koniecznie i posadź ją pionowo Nie każdy pieniek w swoją stronę


Trzmieliny posadzone teraz nie wiem w jakiej odległości posadzić lawende tak aby się wylewala. szerokość rabaty to 40 cm. Czy dac dwie pośrodku czy jedna i co 40 cm? Proszę o podpowiedzi
____________________
Toszka 10:05, 30 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Agnieszko, od sąsiadów najlepiej oddzielić się żywopłotem, Jesli podoba ci się tuja Szmaragd, to sadź. Resztę nasadzeń trudno jest mi zaplanować bez znajomości stylu całego ogrodu. Załóż wątek, pokaż zdjęcia, zaangażuj się i sama. Staramy się tu na forum podpowiedzieć, pomóc, ale za nikogo planu ogrodu robić nie będziemy, by profesjonalnym projektantom chleba nie odbierać...inna sprawa, że oni się na tym znają, a my, forumowicze kierujemy się wyłącznie intuicją.
Ogród w swojej aranżacji powinien tworzyć spójną całość - to tak jak z urządzaniem domu. Nie da się zaprojektować komuś holu nie wiedząc nic ani o guście właściciela, ani o umeblowaniu pozostałej części domu.
Zakładaj wątek, a wtedy więcej osób zapewne ruszy ci z pomocą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies