Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Malgosik 16:14, 23 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
catherine85 napisał(a)
No chodzi mi to po głowie cały czas - tylko jak go usunę to rabatę z lewej strony obsadziłabym marikenem lub czyms na pniu, na dole kulki , berberysy lub aurea nana . Natomiast prawą stronę nie wiem czym- też jakies kulki? Wysokosc wychodku będzie miała jakies 50 cm wysokosci i ok 3m długosci.


najpierw zdecyduj co ze ścianką
i jak będzie nowy kształt rabaty można dopiero myśleć co i jak
____________________
Ogród na glinie
october 16:39, 23 lip 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Hej. Zamieściłam w swoim wątku prośbę o poradę w sprawie przedogródka, jeśli ktoś byłby chętny zajrzeć i poradzić, to zapraszam
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5347-ogrod-mojej-mamy?page=4
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
berolina 16:54, 23 lip 2015

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Malgosik napisał(a)
tu na narożniku posadziłabym w literkę L ekranik z cisów
dalej tam gdzie trawy: 3 sztuki traw (niewysokie by nie zaśłoniły widoku na mały ogródeczek), a pomiędzy nimi 2 kępy kwiatów, np jeżówek, floksów, lub innych, ale takich pionowych
brzoza płacząca ładna, podcięłabym końcówki a w nogi dała zielone kule: sosenki, buksy lub cisy
dalej nie wiem co, ale nie bardzo widać
brakuje mi kwiatów
tam są jakieś pojedyńcze Szmaragdy?
bluszczem cały płot można zasłonić
a to drzewko na pniu chyba już za gęsto
ale to tylko moje odczucia ze zdjęcia


Stare zdjęcie ale dobrze widać taras, więc wstawiłam . Teraz jest busz i muszę wycinać. Pod brzozą która jest olbrzymia mam roślinki ciete w kulisty kształt. Zrobie fotke to pokażę co do zmiany . Wolałabym coś jednolitego i ładnego cały rok. Boje sie ze te floksy, jezówki itp. zrobią balagan...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 16:57, 23 lip 2015

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
LewOgrodowy napisał(a)
Może trzmieliny na pniu podsadzone lawendą?


też myślałam ad takim rozwiązaniem, tylko nie moge się zdecydować czy mi się podoba lawenda. Tymbardziej, że nigdzie w ogrodzie nie planuje lawendy...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Malgosik 16:59, 23 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
berolina napisał(a)


Stare zdjęcie ale dobrze widać taras, więc wstawiłam . Teraz jest busz i muszę wycinać. Pod brzozą która jest olbrzymia mam roślinki ciete w kulisty kształt. Zrobie fotke to pokażę co do zmiany . Wolałabym coś jednolitego i ładnego cały rok. Boje sie ze te floksy, jezówki itp. zrobią balagan...


kwiaty będą kwitły latem, a potem możesz je ściąć
proponowałam je dodać do jednakowych traw właśnie by był porządek
mogą być niskie turzyce, będą zimozielone
możesz samymi turzycami obsadzić, ale dla mnie będzie smutno
mus dodać kwiaty letnie i cebulowe

tam masz chyba kosodrzewiny pod brzozą?
wstaw aktualne zdjęcie
brzoza do wyautowania?
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 17:01, 23 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
berolina napisał(a)


też myślałam ad takim rozwiązaniem, tylko nie moge się zdecydować czy mi się podoba lawenda. Tymbardziej, że nigdzie w ogrodzie nie planuje lawendy...


ale te trzmieliny do gdzie?
bo mi się wydaje, że nie powinno się zasłaniać widoku na ogródek gdy się siedzi na tarasie, bo ogródek jest mały
a obawiam się ze trzmieliny będą właśnie na wysokości wzroku
to znaczy te szczepione
____________________
Ogród na glinie
Ozz 19:36, 23 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
chelll - fajnie może też wyglądać w tym kółku taka brzoza białokora (dorenboos), najlepiej jakby się udało wielopniowy egzemplarz - będzie nawiazywać do tych brzóz na rabacie obok

berolina - ja bym poleciała po całości bukszpanem, albo zamiast może być jeszcze choina 'Yedelloh' lub berberys 'Kobold'
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
berolina 19:39, 23 lip 2015

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Ozz napisał(a)

berolina - ja bym poleciała po całości bukszpanem, albo zamiast może być jeszcze choina 'Yedelloh' lub berberys 'Kobold'


im dłużej myślę to mi wychodzi, ze bukszpan to najlepsze rozwiazanie...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 07:41, 24 lip 2015

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Malgosik napisał(a)


ale te trzmieliny do gdzie?
bo mi się wydaje, że nie powinno się zasłaniać widoku na ogródek gdy się siedzi na tarasie, bo ogródek jest mały
a obawiam się ze trzmieliny będą właśnie na wysokości wzroku
to znaczy te szczepione


Myślałam o zwyklych nie szczepionych tyle, że one znów będą wyglądać nieporządnie, a ja mam taki chaos w tym ogródku, że muszę go poskromić. U Danusi jest taki spokój, wszystko poukładane, że jak człowiek patrzy to odpoczywa. Niedościgniony wzór...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
berolina 07:57, 24 lip 2015

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Malgosik napisał(a)

tam masz chyba kosodrzewiny pod brzozą?
wstaw aktualne zdjęcie
brzoza do wyautowania?


Pod brzozą teraz mały berberys przycinany w kulisty kształt, azalia, rozplenica, która muszę przesadzić bo nie kwitnie i kulka bukszpanu. Brzozy nie ośmielę sie wyciąć, bo by mnie mój małż obwiesił, bo ją bardzo lubi. Gorsze są inne rośliny: klon którego nie znoszę, zebrinus, który tak się rozrósł, że wszystko zasłania... ech...




____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies