Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

AlKa 21:53, 18 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Do takich kamiennyh ścieżek to mi pasuje lawenda, trawy może róże,może trawy.
____________________
pora na zmiany
Izolda 00:02, 19 lip 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Dodałabym w środku ścieżki okrągły placyk, z tego samego materiału co ścieżka, otoczony niską obwódką z bukszpanu, na środku donica z roślinami, dzban lub zegar słoneczny, bukszpanowa kula podsadzona trawami lub jednorocznymi, różami. Ewentualnie miejsce do siedzenia, nie wiem jak duża jest ta część ogrodu.
A jeśli styl ma być nowoczesny, placyk kwadratowy otoczony platanami tworzącymi parasol, dookoła trawy, hortensje, bukszpanowe kule.

____________________
igacz3 17:39, 19 lip 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Witam!
nie nie nowoczesny styl odpada, bardziej śródziemnomorski bym wolała ale nie wiem coby tam dobrze rosło,w pobliżu mam tez altanę z kamienia. Lawendy mam dość sporo w róznych częsciach ogrodu więc pewnie wskazana jest jako połaczenie, a co jeszcze ??? myslałam tez o berberysach wzdłuz ścieżki ale o nie regularnej linii i gdzies tam jakies niskie trawy i moze jakiś pare iglaków? jak uważacie?Ściezka ma długość około 20 metrów.
A jak pod budynkiem jakaś tez nie regularna linia co nie ? może gdzieś coś na pniu ? Kurcze doradźcie bo w tej chwili to mi się wszystkiego chce i boje się , że zrobie bałagan.

____________________
AnnaB 21:08, 19 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
igacz3 napisał(a)
Witam!
nie nie nowoczesny styl odpada, bardziej śródziemnomorski bym wolała ale nie wiem coby tam dobrze rosło,w pobliżu mam tez altanę z kamienia. Lawendy mam dość sporo w róznych częsciach ogrodu więc pewnie wskazana jest jako połaczenie, a co jeszcze ??? myslałam tez o berberysach wzdłuz ścieżki ale o nie regularnej linii i gdzies tam jakies niskie trawy i moze jakiś pare iglaków? jak uważacie?Ściezka ma długość około 20 metrów.
A jak pod budynkiem jakaś tez nie regularna linia co nie ? może gdzieś coś na pniu ? Kurcze doradźcie bo w tej chwili to mi się wszystkiego chce i boje się , że zrobie bałagan.


ja posadziłabym bukszpany, kule lub obwódki-eleganckie i zimozielone, śliczne o każdej porze roku
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
AlKa 21:58, 19 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Igacz3

Ja widzę cośw tym stylu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2954-jurajski-ogrod?page=574
____________________
pora na zmiany
rzulieta 22:44, 19 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Mam pytanie odnosnie rabaty. Sasiad ma przy samym murowanym ogrodzeniu brzoze 20 letnia i 6 sosen 12 letnich (około) oraz 5 tuj. Zaraz za tym plotem nawiozlam ziemi. Tylko nie wiem na ile odsunąć tą rabate od plotka. Wysypalam tam ok 30 cm x 30 cm ziemi i nie wiem czy nie za malo. Te drzewa sa strasznie zarloczne. Nic tam nie chce rosnąć. To zdjecie jeszcze przed nawiezieniem ziemi. Chce tam posadzić hortensje jest tam cień przez większość dnia tylko z powodu tych drzew sucho. Czy nawiezienie ziemi do wysokosci murku 50 cm szerokosci wystarczy? Czy korzenie i tak przeleza? Prosze o radę.
____________________
Ogródek Niny
igacz3 13:22, 20 lip 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Dzieki za zainteresowanie, propozycje. Z Wami zawsze raźniej mi projektować, czuję sie pewniej.
No tak
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2954-jurajski-ogrod?page=574
to jest jakiś pomysł, faktycznie powiew śródziemnomorskiego klimatu, troche boje się tych róż bo u mnie nie zabardzo sie udają, może ziemia, może moja reka, ale i z dostaniem odpowiednich odmian tez nie jest takie proste w moim rejonie. Lawenda napewno powinna się pojawić i pojawi, tylko wiem że wymaga czasem dosć drastycznego odmłodzenia lub wręcz wymiany a wiec ingerencja w rabaty, chyba na całą ścieżkę bym sie nie zdecydowała. Podoba mi się też wplecienie bukszpanów, to co proponuje AnnaB, na zdjęciui też pojawiają sie na pniu, a jeszcze berberysy czerwone co nie?
A co byście proponowali z iglaków?
____________________
AnnaB 23:05, 20 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
rzulieta napisał(a)
Mam pytanie odnosnie rabaty. Sasiad ma przy samym murowanym ogrodzeniu brzoze 20 letnia i 6 sosen 12 letnich (około) oraz 5 tuj. Zaraz za tym plotem nawiozlam ziemi. Tylko nie wiem na ile odsunąć tą rabate od plotka. Wysypalam tam ok 30 cm x 30 cm ziemi i nie wiem czy nie za malo. Te drzewa sa strasznie zarloczne. Nic tam nie chce rosnąć. To zdjecie jeszcze przed nawiezieniem ziemi. Chce tam posadzić hortensje jest tam cień przez większość dnia tylko z powodu tych drzew sucho. Czy nawiezienie ziemi do wysokosci murku 50 cm szerokosci wystarczy? Czy korzenie i tak przeleza? Prosze o radę.


Współczuję Ci tych drzew sąsiada, może sąsiad zgodziłby się na ich usunięcie? Są brzydkie i zaniedbane nie miałby czego żałować, a Tobie robi szpecące tło. Poza tym rosną blisko ogrodzenia i ich korzenie panoszą się na Twojej działce. Ziemia się ubija i siada, z tych 30 cm za rok będzie już tylko połowa, pozdrawiam serdecznie życzę powodzenia
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
rzulieta 23:24, 20 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
AlKa napisał(a)
Do takich kamiennyh ścieżek to mi pasuje lawenda, trawy może róże,może trawy.
jestem za
____________________
Ogródek Niny
Ozz 00:09, 21 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
rzulieta - a może puścić tam bluszcz na siatkę? On sobie na bank poradzi, tylko nie wiem, czy o taki efekt Ci chodzi.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies