Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Toszka 10:10, 30 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Basienko - pas, to szereg. Sadź w szeregu. Jeśli byś posadziła tam coś zimozielonego na pniu, wyższym pniu, to w odśnieżaniu w niczym przeszkadzać nie będzie. Bez czegoś zimozielonego (trzmielina, bukszpan, cis) przez 6 miesięcy w roku (od października do kwietnia) będziesz mieć tam pusto, smutno i nijako.

Na mapce zaznaczyłaś nasyp, ale jest to (przynajmniej dla mnie) nieczytelne na tak małym obrazku. Możesz tam posadzić np. irgę płożącą, trzmielinę, którą będziesz strzyc w płaski dywan. Możesz tam posadzić łany lawendy (jeśli tylko jest słonecznie). Możesz tam dać pas rozchodnika okazałego. Na takim pasie-nasypie może bardzo ładnie wyglądać jednolite nasadzenie. Wszystko zależy od warunków jakie tam panują. I od pomysłu, a ściąg pomysłów na forum masz dużo. Trzeba szukać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AgnieszkaKch 10:19, 30 lip 2015

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
rozumiem więc założę wątek Mam w miarę ukierunkowany ogrodowy gust, jednak mam problem z uporządkowaniem tego wszystkiego w spójna całość. Za dużo wszystkiego bym chciała. dziękuję i "do usłyszenia" w moim wątku
Basienka 10:25, 30 lip 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Toszka bardzo Ci Dziękuje za radę. Już coś niecos jestem madrzejsza.☺
Malgosik 17:29, 30 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Margaw napisał(a)


Trzmieliny posadzone teraz nie wiem w jakiej odległości posadzić lawende tak aby się wylewala. szerokość rabaty to 40 cm. Czy dac dwie pośrodku czy jedna i co 40 cm? Proszę o podpowiedzi


powinien jeden krzak lawendy wystarczyć i wystawać na obie strony rabaty
czyli jeden rządek
____________________
Ogród na glinie
anna_t 21:15, 30 lip 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przedogródek - gotowe przykłady ładnych aranżacji

witam, niewiem czy w dobrym miejscu zamieszczam pytanie ale potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu przedogródka.
lewa strona wymiar przybliżony bo ma taki dziwny kształt 18x7,5m. Tutaj pomyslałam o swierku serbskim jako zywoplot sadzony co 1,4m, 1,5m odsuniety od ogrodzenia. szpaler powiedzmy zajałby ok 3m. szerokości. Przed swierkami z prawej strony np. buk purple founatain, idac w lewo dereń elegantissima, krzewuszka.(czyli rosliny do 3mwys)I niewiem w sumie co by mogło jeszcze być... przed nimi jakas kosodrzewina lub jalowiec grey owl (czyli rosliny do 1m wys)nastepnie trawy ozdobne aby dodac "ruchu" i na koniec czyli juz tu przy kostce na całej długosci tuje danica w żwirku sadzone co 1,5.

prawa strona, taki romb 8,7x9,3(11,5). Te pojemniki na odpady będą pod komórką ustawione na płytach betonowych. tam gdzie z lewej ogrodzenie to świerki serbskie sadzone podobnie jak w lewym przedogródku. przed komórka świerk bialobok, potem przed studnia klon palmowy w obwódce z bukszpanu w kształcie kwadratu prowadzonej do wysokosci studni. po prawej stronie studni nie mam pomysłu ale chcialabym zasłonic ten skladzik drewna po pewnie zawsze w tamtym miejscu bedzie męża bałaganik może dalej swierki serbskie? Przy kostce tak jak z lewej strony rząd daniki w zwirku szer ok 1m a pomiedzy danica a świerkami i klonem np. hortensje, trawy ozdobne, cos zimozielonego znowu jalowiec?

pomózcie bo niemam totalnie wyobrażni ogrodniczej i moze nudy będą straszne..zalezy mi na tym aby nie sadzić w przedogródku trawy, wysypac wszystko korą, odciac ekobordem ten metr zwiru gdzie byłaby danica. Generalnie wzoruje sie na wjeździe borbetki i u mnie z czasem moze tez cos miedzy danikami bym dosadzała...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:15, 30 lip 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Przedogródek - gotowe przykłady ładnych aranżacji

zrobiłam symulacje w garden puzzle
lewy przedogródek:

prawy: bez obwódki bo raczej i tak nie byłoby jej widac i z rododendronem zamiast hortensji.

jak oceniacie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Iwcia 21:15, 30 lip 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Zaczynasz od jednego a potem.... to jak nałóg :) Storczyki

Aniu załóż swój wątek w dziale projektowanie. Będzie łatwiej.
____________________
Mój przyszły ogród
Margaw 22:10, 30 lip 2015

Dołączył: 18 lip 2015
Posty: 32
Malgosik napisał(a)


powinien jeden krzak lawendy wystarczyć i wystawać na obie strony rabaty
czyli jeden rządek
[/quote

Malgosik- dziękuje. posadzkę jeden rząd co 40-35cm.
____________________
iwon 22:41, 30 lip 2015

Dołączył: 27 lip 2015
Posty: 2
Witam, jestem tu nowa. chciałabym założyć sobie mój wymarzony ogród. na razie babcia w nim "rządzi" ale ja mam już sobie robić "po swojemu". no i mam już pierwszy dylemat. mam nadzieję, że mi pomożecie.
Chciałabym wzdłuż ogrodzenia przed domem posadzić jakieś ozdobne krzewy, myślałam o Berberysie albo Tawui (nie mogę się zdecydować). bardzo podobają mi się krzewy uformowane na kształt kuli.
Gleba jest piaszczysta,a miejsce do godz 13.00 nasłonecznione. BARDZO PROSZĘ O POMOC
Toszka 11:58, 31 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwon, zaloz watek. I wpierwej uzgodnij szczegolowo z babcia co bedzie mozna przesadzic, wykopac, etc. Wiem co mowie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies