Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Ananasek 12:08, 17 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Gardenarium napisał(a)


Zrób tam rabatę angielską)

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/401-jak-zalozyc-angielska-rabate


Rabata angielska też chodzi mi po głowie!! One są poprostu piękne! cudowne! Szczególnie te w zimnych tonacjach : biały niebieski fiolet róż... Marzenie

Nawet w tą rabatę łatwiej można by wkomponować ten mój strumyk... jakoś spójnie to połączyć...
Jedyna bolączka to ŚLIMAKI! których jest od groma w tym rowie!
One chyba zeżrą mi wszystko !!!
____________________
Beata Moje nieplony
13:23, 17 lut 2017
Gardenarium napisał(a)
Tak dobrze to wygląda. Wydaje się że ta jedna kulista rabata niepotrzebna jest, ta mniejsza na dole.

Danuś kochana, najpierw dziękuję za odpowiedzi i ściskam cie mocno za nie.

Ta mała okrągła rabata to nią jest maskowany dekiel od zbiornika oczyszczalni, który trzeba przynajmniej raz na 2 lata otworzyć. Też mi mało ona odpowiada w tym miejscu.
Gardenarium 15:37, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaaa. to rozumiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata1 20:54, 17 lut 2017

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 17
Pani Danusiu proszę o pomoc przy kompozycji mojej rabaty. Jest to rabata od strony południowej budynku. Długość rabaty ok. 8,5m, szerokość (środkiem 1,5m; po obu bokach:2m).
Mam wstępne nasadzenia, w które chciałam wkomponować rośliny, które już rosły w ogrodzie jednak efekt mnie nie zadowala. Z lewej strony rabaty rośnie czerwony berberys, który przysłania studnię, a z prawej rośnie wierzba szczepiona, jednak ma krzywy pień, dlatego gałęzie sięgają do samej ziemi. Zastanawiam sięczy te rośliny zostawić czy usunąć.
Dostałam propozycję, aby dosadzić róże i bardzo mi się ten pomysł spodobał, jednak nie wiem czy pozostawić układ rabaty jak obecnie czy coś zmienić. Myślałam także o obwódce bukszpanowej.
BasiaB 09:29, 18 lut 2017

Dołączył: 19 paź 2015
Posty: 17
Planuję w tym toku zrobić w trawniku rabatę z rącznika (3 szt). Macie jakiś pomysł z czego zrobić obwódkę aby podkreślić piękno rącznika? Myślałam o biało zielonym podagryczniku variegata, albo o kępach biało zielonej lub jasnozielonej funkii. Czy może jakiś dywan subtelnie kwitnących jednorocznych?
____________________
BasiaB
Ananasek 10:23, 18 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
BasiaB napisał(a)
Planuję w tym toku zrobić w trawniku rabatę z rącznika (3 szt). Macie jakiś pomysł z czego zrobić obwódkę aby podkreślić piękno rącznika? Myślałam o biało zielonym podagryczniku variegata, albo o kępach biało zielonej lub jasnozielonej funkii. Czy może jakiś dywan subtelnie kwitnących jednorocznych?


Jak napisałaś o rączniku, to od razu sprzyszło mi skojarzenie z artykułem Danusi:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/407-modna-rabata-w-ognistych-barwach

...a podagrycznik znam tylko jako okropny paskudnie śmierdzący chwast!
nawet nie wiedziałam że jest tego jakaś ozdobna odmiana...
____________________
Beata Moje nieplony
Gardenarium 08:29, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BasiaB napisał(a)
Planuję w tym toku zrobić w trawniku rabatę z rącznika (3 szt). Macie jakiś pomysł z czego zrobić obwódkę aby podkreślić piękno rącznika? Myślałam o biało zielonym podagryczniku variegata, albo o kępach biało zielonej lub jasnozielonej funkii. Czy może jakiś dywan subtelnie kwitnących jednorocznych?


Raczej buchająca energią rabata w stylu tropikalnym
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/407-modna-rabata-w-ognistych-barwach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwona100 12:26, 19 lut 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam.
Widzę na niektórych zdjęciach wizualizację roślin lub kształt rabat .Czy można to zrobić samemu, a jeśli tak to, w którym miejscu? Chciałabym spróbować zmienić swoją rabatę w ten sposób i spytać Cię Danusiu o radę,czy tak byłoby dobrze.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
frezja 13:59, 19 lut 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Iwona100 napisał(a)
Witam.
Widzę na niektórych zdjęciach wizualizację roślin lub kształt rabat .Czy można to zrobić samemu, a jeśli tak to, w którym miejscu? Chciałabym spróbować zmienić swoją rabatę w ten sposób i spytać Cię Danusiu o radę,czy tak byłoby dobrze.


Mnie wkręcały kiedyś wizualizacje na GardenPuzzle. Teraz już nie korzystam, ale polecam tam jest za drobną opłatą.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
carolina01 17:59, 19 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Proszę o pomoc z zaprojektowaniu rabat z frontu domu, na prawo i lewo od wejścia. Jest to strona południowa i do 14 jest tam bez przerwy słońce.
To przód domu. Jest to zdjęcie z zeszłego roku kiedy rosły tam jeszcze inne rośliny.


Rabata z lewej:



Rabata z prawej:



Rabata z prawej od wejścia od góry (ze starymi nasadzeniami):



Próbowałam ją zaprojektować ale chyba nie do końca udolnie.



I z innej prespektywy:



Inspirowałam luźno tą rabatą (zdjęcie zapisałam z jednego ogrodu na ogrodowisku )

____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies