Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 18:35, 19 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz rację, nie do końca udane
Moim zdaniem bez stożków. Ta rabata zacytowana z kolei jest kopią czegoś innego. Bukszpanowego w pewnym sensie Kopia kopii nie wyjdzie dobrze. Tak myślę.

Może zacznij do nowa Jakąś autorską kombinację Co lubisz, jaki styl ma ogród w dalszej części?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamuska1980 18:44, 19 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2016
Posty: 981
Witam
Chciałabym przerobić tą część ogrodu 16 x 6:
- brakuje u mnie wysokich drzew - chciałabym posadzić wysoko szczepione Pnunus cerasifera 'Nigra' lub inne;
- zlikwidować skosy i nadać kształt "geometryczny" nachodzący na właz od szamba i uwzględniający nasadzone drzewa
- pomiędzy posadzę hortensje i trawki

Moje pytanie czy taki układ wysokich drzew jak na rzucie by pasował czy zmienić ilość lub rozstaw?



Tak wygląda to teraz
____________________
ogród zapracowanej mamuśki
carolina01 19:06, 19 lut 2017


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Gardenarium napisał(a)
Masz rację, nie do końca udane
Moim zdaniem bez stożków. Ta rabata zacytowana z kolei jest kopią czegoś innego. Bukszpanowego w pewnym sensie Kopia kopii nie wyjdzie dobrze. Tak myślę.

Może zacznij do nowa Jakąś autorską kombinację Co lubisz, jaki styl ma ogród w dalszej części?


Problem w tym, że podobają mi się ogrody nowoczesne ale moja działka jest w sąsiedztwie lasu, a naokoło rosną stare dęby więc taki styl nie pasuje .

Z przodu chciała bym żeby to był taki styl formalny, a z tyłu połączenie takiego formalnego z naturalistycznym.

Tył działki jest jedynie obsadzony naokoło żywopłotem ze szmaragdów. Chcę skupić się na przodzie działki.

Czyli ta moja kompozycja jest całkowicie do kitu, co należało by zmienić? Mogę prosić o konkrety, co jest źle, tak żebym mogła jakieś wnioski wysunąć.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
danusia_84 14:55, 20 lut 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 14

Pomoże ktoś mi z ta rabatą i podpowie czy dobrze myślę. Chciałabym ja zmienić żeby zimą nie było tak łyso Po lewej stronie myślę o jakieś choince żeby można było na boże narodzenie ozdobić jaka byłaby najlepsza? Na środku jest studnia teraz jest przysypana ziemia ale myślałam żeby to zlikwidować i zrobić jej obwódkę z bukszpanu lub trzmieliny a w środek może jakaś donica z jednorocznymi kwiatami? Rabata jest w pełnym słońcu A jeszcze chciałam sie zapytać o żywopłot po lewej stronie jak widać blisko rosną drzewa wiśnie i leszczyna z przodu sa tuje a dalej jest dużo cienia co będzie rosło w cieniu?
Tu gdzie jest studnia jest 160 ale chcem zrobić na równo
____________________
Danusia
Ananasek 09:44, 21 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Potrzebuje alternatywnej rośliny dla : Berberys Thunbergii Atropurpurea Nana, bądź czerwono-bordowej żurawki.
Co polecacie?
(Stanowisko mocno nasłonecznione. ziemia gliniasta)
____________________
Beata Moje nieplony
Iwona100 11:24, 23 lut 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam.
Chciałabym zmienić nieco moją rabatę, która jest w centralnym miejscu ogrodu z tyłu domu.Chcę ją trochę powiększyć i odnowić, bo była zakładana dość dawno temu. Zmieniły się w między czasie trochę rośliny. Na miejsce wierzby Hakuro myślę posadzić iglaka na pniu, przed rozplenicą obok zawciąga dałabym kulę bukszpana. Myślę też po lewej stronie obok Red Barona posadzić tuję Aurea Nana i może przed nią też kulę bukszpanową albo druga wersja -obok Red Barona miskant gracillimus, przed nim Aurea Nana i bukszpan. . Z przodu rabaty chciałabym dać kilka wrzosów. Rośliny, które chcę posadzić są zimozielone i wiosną nie byłoby pustej rabaty.Oprócz tego chcę zlikwidować obwódkę z kamienia i może zrobić z kostki granitowej. Danusiu może Ty mi coś podpowiesz .Liczę też na sugestie innych forumowiczów.
Pozdrawiam.
Załączam zdjęcia:

____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Niagara 20:47, 24 lut 2017

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
Ananasek napisał(a)
Potrzebuje alternatywnej rośliny dla : Berberys Thunbergii Atropurpurea Nana, bądź czerwono-bordowej żurawki.
Co polecacie?
(Stanowisko mocno nasłonecznione. ziemia gliniasta)


Ananasek - a może posadź jakiegoś czerwono - purpurowego rozchodnika, ja też mam takie miejsce to odsadzenia, zbocze na stoku a pod spodem glina i zdecydowałam się na berberys - a co myślisz o rozchodniku?
Ananasek 21:36, 24 lut 2017

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Niagara napisał(a)


Ananasek - a może posadź jakiegoś czerwono - purpurowego rozchodnika, ja też mam takie miejsce to odsadzenia, zbocze na stoku a pod spodem glina i zdecydowałam się na berberys - a co myślisz o rozchodniku?

Rozchodnik okazały może okazać się za wysoki (zazwyczaj osiagają ok 40-50 cm)

Dziękuję za propozycje
____________________
Beata Moje nieplony
horcia 00:00, 25 lut 2017


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Rozchodnik Chocolate Drop





____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
kami 16:02, 25 lut 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Czy zamiast 3 wiśni umbry szczepionej na 1,70/1,80cm, posadzonej 1,5m od krawędzi podjazdu lepiej będzie wyglądał ambrowiec kolumnowy?
Trzy ambrowce kolumnowe posadzone byłyby w kwadracie z obwódki bukszpanowej.
Czy sadzenie ambrowca kolumnowego przy podjeździe to dobry pomysł?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies