Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

cordian 02:05, 26 lut 2017

Dołączył: 09 lis 2016
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Układ na dole wygląda dobrze, ale lepiej to pokazywać na rzucie z góry a nie na zdjęciu. Zdjęcie nie daje pełnego obrazu jak jest naprawdę.

Układ na przemian tej obwódki na zdjęciu pierwszym nie wygląda dobrze i tak nie powinno być, bo wprowadza chaos.


Dziękuję Pani za opinię
Załączam amatorski rzut z góry tego, co wcześniej zaprezentowałem na zdjęciach. Uwzględniłem uwagi i już naprzemiennie nie będzie Tak to wygląda - na chwilę obecną w tym miejscu jest jedynie klomb z różami, zaznaczony czerwonym okręgiem. Reszta to trawnik. Taki układ rabat daje ścieżkę z trawy idącą od dołu, gdzie jest furtka (lewy, dolny róg). Przyglądając się temu stwierdzam że to co zaproponowałem to dość mało biorąc pod uwagę metraż rabat. Będzie chyba pusto. No i nadal nie mam planu na rabatę pod domem (szary prostokąt - ściana domu). Może jakieś trawy i iglaki, co by zimą nudno nie było?
Gardenarium 11:02, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kami napisał(a)
Czy zamiast 3 wiśni umbry szczepionej na 1,70/1,80cm, posadzonej 1,5m od krawędzi podjazdu lepiej będzie wyglądał ambrowiec kolumnowy?
Trzy ambrowce kolumnowe posadzone byłyby w kwadracie z obwódki bukszpanowej.
Czy sadzenie ambrowca kolumnowego przy podjeździe to dobry pomysł?


Pokaż to miejsce, bo tak to pasuje jedno i drugie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adzia 12:10, 26 lut 2017

Dołączył: 26 lut 2017
Posty: 2
Witam wszystkich serdecznie
Może ktoś mógłby mi doradzić jakie rośliny wsadzić wzdłuż płotków maskujących granice z sąsiednią działką. Po drugiej stronie były piękne orzechy, ale niestety je wycięto i świeci to wszystko pustką. Chciałabym soś wyższego, gdyż zaraz obok jest InterMarsche , którego widać przebywając na tarasie. Z naszej strony jest duża lipa, zaraz przy niej miniaturowa wierzba, po prawej stronie miał być skalniak (tam są 2 drzewka wierzba japońska i modrzew karłowaty) oraz kilka iglaków i hosty. Są zamysły by pozbyć się tych otoczaków i zrobić w tym miejscu coś innego (podoba mi się pomysł z lustrem) bo jak widać podwóreczko dosyć małe. Wracając do tematu po lewej stronie jest wsadzona brzoskiwinia, rododendrony i 3 wolno rosnące tuje. Przesadziłabym rododendrony po rogach od szopki, ale nie wiem co dalej ? Chciałabym żeby to wszystko się ładnie prezentowało, ale dopiero zaczynam swoje przygodę z ogrodnictwem i może znajdzie sie ktoś, kto mógłby nam podpowiedzieć. nadmienię jeszcze, że przy tych płotkch i na "skalniaku" jest zawsze cień, przeciwna ściana domu jest z kolei bardzo nagrzana i słoneczna.
Adzia 12:12, 26 lut 2017

Dołączył: 26 lut 2017
Posty: 2


niestety działka jest nierówna, zwęża się bardzo w stronę domu sąsiada , ale nie szło się dogadać by tą linią płotów wyrównać z jego murem .
kami 14:41, 26 lut 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Posadzone mam 3 wiśnie umbry na jesieni 2016, zaraz później przyszła zima więc pobojowisko pozostało po starych nasadzeniach.
Na zdjęciu widoczna jest też ,,cienka,, wiśnia umbra pozostała po tych co mi uschły ale ona jest do przesadzenia.
Podjazd ma szerokość 3m.
Na lewo widać część ogrodzenia stanowiącego kojec dla psa.
Na lewo przy kojcu jest kilka drzewek owocowych, co właśnie przez nie mogę się do wiśni umbra przyzwyczaić bo kwitnąć i przebarwiać będą się w tym samym czasie. Po za tym przyszły rozmiar wiśni mnie przeraża
Wiśnie mają 1,70m ale posadzone są na wzniesieniu więc można im 1,80m do poziomu 0 podjazdu podwyższyć. Od siebie posadzone są w odległości 3,80m.
W jesiennym założeniu chciałam obsadzić wiśnię całkowicie wypełnioną kostką z bukszpanu 1m/1m.
W wiosennym założeniu pomyślałam o ambrowcu kolumnowym a może ja za bardzo kombinuje

Gardenarium 17:50, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adzia napisał(a)


niestety działka jest nierówna, zwęża się bardzo w stronę domu sąsiada , ale nie szło się dogadać by tą linią płotów wyrównać z jego murem .


Posadź drzewa o koronach nad płotem, zasłonię brzydkie budowle za płotem.

Tulipanowca, śliwę wiśniową lub inne dowolne. Nie gatunek się liczy a pokrój drzewa. Musi mieć pieniek i wysoko koronę.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:53, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kami napisał(a)
Posadzone mam 3 wiśnie umbry na jesieni 2016, zaraz później przyszła zima więc pobojowisko pozostało po starych nasadzeniach.
Na zdjęciu widoczna jest też ,,cienka,, wiśnia umbra pozostała po tych co mi uschły ale ona jest do przesadzenia.
Podjazd ma szerokość 3m.
Na lewo widać część ogrodzenia stanowiącego kojec dla psa.
Na lewo przy kojcu jest kilka drzewek owocowych, co właśnie przez nie mogę się do wiśni umbra przyzwyczaić bo kwitnąć i przebarwiać będą się w tym samym czasie. Po za tym przyszły rozmiar wiśni mnie przeraża
Wiśnie mają 1,70m ale posadzone są na wzniesieniu więc można im 1,80m do poziomu 0 podjazdu podwyższyć. Od siebie posadzone są w odległości 3,80m.
W jesiennym założeniu chciałam obsadzić wiśnię całkowicie wypełnioną kostką z bukszpanu 1m/1m.
W wiosennym założeniu pomyślałam o ambrowcu kolumnowym a może ja za bardzo kombinuje



Za bardzo kombinujesz i za bardzo cie przeraża, wiśnia Umbraculifera to nie dąb. To karłowe drzewo doskonałe na to miejsce. Tylko mam obiekcje co do jakości i wyglądu tego drzewa, ja tu go w ogóle nie widzę. Gdzie ma koronę, gdzie ma prosty pieniek? Są jakieś kije powbijane, ale gdzie drzewa takie jakie powinny być? Nie widzę.

Raczej trzeba jakoś wysłonić brzydki kojec i psie odchody, a nie martwić się i przerażać z powodu drzewa. To dobrze że wyroś nie i zasłoni cokolwiek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 17:58, 26 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu, czy jak zlikwiduję tą rabatę, to tego bukszpana zostawić samego na trawie, czy czymś go podsadzić?



Z góry dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 18:24, 26 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niczym nie podsadzać a najlepiej przesadzić stąd, albo małe kółko i kamyczki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 18:28, 26 lut 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Bardzo dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies