Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 13:14, 26 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Iwona100 napisał(a)
Danusiu - chciałam zamówić róże Princess Aleksandra of Kent. Czy Twoim zdaniem warto kupować róże z gołym korzeniem / wysyłka II połowa marca/? Czy można wsadzić taką różę do przechowalnika ,a np. w kwietniu jak już będzie ciepło przygotować rabatę i różę przesadzić? Pytam w tym wątku,bo w wątkach różanych mało kto zagląda.


Ja bym poczekała i kupiła w donicy, ale jeśli coś jest trudne do zdobycia to wiadomo, szuka się i zdobywa.

Taką różę to nie do przechowalnika, bo wyciaganie jej korzeni co jakiś czas może zmarnować różę. Wsadź do donicy czarnej i przesadź pod koniec lata, jak się dobrze ukorzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:22, 26 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Balea napisał(a)
Oto rysunek mojego ogrodu.




Najprostsze rozwiązanie


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Balea 20:30, 26 lut 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Dziekuje pani bardzo.
Na poczatku tez myslalam o prostych liniach ale sobie pomyslalam, ze mogly by byc juz nie modne
Ale skoro pani mit je proponuje, to je tak zrobie.

Mialam bym jeszcze 2 pytania, bo z rysunku nie za bardzo rozumie o co chodzi.
Narysowala pani 2 rozowe drzewa. O jakie drzewa dokladnie chodzi?

I co maja znaczyc te szare linie po prawej stronie?

Dziekuje jeszcze raz bardzo ta piekna propozycje rabaty.






Iwona100 23:14, 26 lut 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Dziękuję Danusiu za radę. Zamówiłam róże w donicach.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gardenarium 10:32, 27 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Balea, linie proste są równie modne jak każde inne linie Bardzo dużo projektuję ogrodów o prostych liniach i są to moje ulubione

Drzewa różowe, mogą być wiśnie ozdobne, może być śliwa wiśniowa, cokolwiek, chciałam zaznaczyć że to dwa jednakowe drzewa.
Szare linie - roślinność ułozona w poprzek rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Balea 12:13, 27 lut 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Wlasnie i tak juz mialam na liscie Prunus Kanzan i Prunus Accolade, wiec dobrze sie sklada tym zaprponowanym rozowym kolerem.

Ale skoro maja byc 2 jednakowe to raczej wezne 2 Accolade



kariko 13:45, 02 mar 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Witam,

serdeczna prośba o pomoc przy aranżacji rabaty pod oknem od frontu domu, z lewej strony są drzwi wejściowe. Chciałabym, aby było to coś zimozielonego w przeważającej części, i takiego, co nie wymaga okrywania.


Z przodu domu mam już część rabat obsadzonych, załączam zdjęcia. Rosną tam:

- w łezce - 2 trzmieliny na pniu i miłorząb mariken; obwódka z lawendy
- rabata w kształcie L: to 4 umbry, z jednej strony jeżowki + rozplenica hameln oraz cyprysiki groszkowe; w rogu buk kolumnowy czerwony (zdjęcie nieaktualne); przed nim te same rozplenice wymieszane z blado różowymi rozchodnikami, z drugiej strony hortensje limelight, przed nimi bordowe i różowo czerwonawe żurawki. Chciałabym, żeby to pasowało. Oczywiście wszelkie porady dotyczące istniejącej rabaty także mile widziane.

Dziękuję z góry serdecznie
kariko 13:48, 02 mar 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
zapomniałam dodać- od 12 pod oknem patelnia
zieloniutka 16:39, 02 mar 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
kariko napisał(a)
zapomniałam dodać- od 12 pod oknem patelnia

Może podaj jeszcze wymiary tej rabaty wtedy będzie pewnie pomagającym łatwiej.
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
kariko 20:55, 02 mar 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Rabata ma 2 do 2.2m długości i 1.1m szerokości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies