Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Zuzka25 22:03, 10 mar 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Nie mam zdjęcia całej rabaty, tylko takie wiosenne zdjęcie. Berberys Maria zupełnie się nie sprawdził, a piękne żurawki zdziesiątkowały opuchlaki. Chciałabym aby rabata była elegancka.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Elka 15:10, 11 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Gardenarium napisał(a)






II propozycja na szybko, buk kolumnowy bordowy, obwódka z bukszpanu, Imperata cylindrica 'Red Baron, Bobo zostają.


Danusiu bardzo spodobała mi się Twoja propozycja. Mam tylko pytanie czy mógłby być w takim miejscu posadzony buk rohan weeping? póki co mam takie drzewko malutkie - wysokie na 100 cm. Czy ono z czasem nie za bardzo się rozejdzie na boki? Jeśli nie to jaką odmianę buka polecasz? Dodam, że u mnie w tym miejscu dużo słońca po południu.
I jeszcze chciałam Cię podpytać - chciałabym docelowo zrobić obwódkę z bukszpanu, więc na pniu posadzić bukszpan czy mogłaby być trzmielina?

U mnie teren wygląda tak:
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 17:39, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten buk nie może być bo jest za szeroki, nie jest po prostu kolumnowy.
Może być bukszpan, nie może być trzmielina, będzie za pstrokato z hortensjami. Mogą być też miniaturowe świerki zielone szczepione na pniu, aby było jednolicie zielono.
Buk może być Rohan Obelisk. Może być grab Fastigiata, zielony zamiast buka.

W sumie to może też być drzewo kuliste na pniu, wysoko 220 cm pieniek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 20:39, 11 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
I to jest odpowiedź Fachowca przez duże "F". Dziękuję Danusiu Tak jeszcze teraz myślę technicznie - czy docelowo korzenie takiego buka, bo jednak byłabym za bukiem nie zniszczą odwodnienia, które jest poprowadzone obok obrzeża?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 21:29, 11 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tego to ja nie wiem
Chciałaś porady co posadzić, a nie było nic o odwodnieniu. To nie sadź.
Będzie byle jak, ale nie zniszczy się odwodnienie.

Nie wiem jak zbudowane to odwodnienie, co i jak. Nie wiem, po prostu nie wiem.

Jezu, to posadź dalej od domu zmieniając układ tej rabaty, masz miejsce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 10:45, 12 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Nie złość się na mnie Danusiu. Tylko zapytałam.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 10:56, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elu, ależ gdzie tam, po prostu wprawiłaś mnie w zakłopotanie i nie znam odpowiedzi.
Ja bym posadziła, ale jak wiadomo mężowie mają zawsze jakieś ale co do szkodliwości drzew, bluszczu na ścianach itd. Więc nie chcę się narażać poradą nikomu Ja daleka jestem od złości. 8 rok cierpliwie doradzam. Może kilka razy na 65 tys, postów mnie poniosło, ale czasem też muszę odreagować. Naprawdę się nie złoszczę.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 11:14, 12 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Jak zgadlas że o męża chodzi zaryzykuje bo uwielbiam bordowe drzewa
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Gardenarium 11:28, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odsuń je nieco od tego odwodnienia. Mężowie zawsze mają milion sprzeciwów. Na szczęście mój nie ma i mam buki metr od domu. Pomimo kostki, odwodnienia itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 21:42, 12 mar 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Jeszcze raz dziękuję
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies