Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

aneczka_a 13:12, 23 lut 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Witam, wpisałam pytanie w forum o tujach Brabant, ale widzę, że tu jesteśmy bardziej na bieżąco Proszę doradzić, czy posadzone co 50cm od pnia do pnia może zostać? Mamy posadzone tak brabanty na całej długości działki i już po 3 latach się stykają, chcemy zwartą ścianę, ale nie chce też im krzywdy zrobić. Boję się jednak, że jak wysadzę co drugą to znowu się nie zejdą. Mamy już przed nimi zagospodarowane rabaty i nie chciałabym teraz robić rewolucji, ale wątpliwości mnie naszły..
____________________
panierka 14:19, 23 lut 2018


Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 5
Aria napisał(a)
Oto moje wypociny odnośnie 2 rabat przed domem rozdzielonych chodniczkiem (baaardzo długo nad tym siedziałam wiec będę ogromnie wdzięczna za pomoc ), które wyznaczone będą już niedługo przez kostkę wzdłuż ścieżki od domu do furtki (po lewej) i podjazdu (po prawej). Podpowiedzcie co zmienić? Bo trochę za dużo mi tych bukszpanów jednak a w jednym miejscu w ogóle nie wiem co posadzić. Każdy pomysł mile widziany




Ślicznie wygląda! Wezmę sobie pod uwagę, gdy wiosną będę sporządzać swoją rabatę.
Bardzo dziękuję!!! W sumie, to prawie codziennie przeglądam różne rabaty w Internecie. Kupiliśmy nowy dom i teraz mam dużo do zrobienia. Chcę sama zaprojektować swój ogród owocowy i rabatę. Już nie mogę się doczekać!
____________________
disko trzasko. :)
Balea 17:47, 23 lut 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Witam was wszystkich,

dopiero wczoraj odkrylam ten froum ist jestem pod wrazeniem.

Wlasnie projektuje moj nowy ogrod ktory ma 600 metrow kwadratowych. Prostokad 30x20m.
Narazie rosnie tam tylko trawa i po bokach Thuja Brabant.

Chcialam na okolo posadzic 11 dzwew, ktore beda miedzy 5-8 metrow wysokie.
Dzwewa juz wybralam. Pomieczy i przed drzewami posadze srednej wysokosci rosliny a przed nie jakies male.

Ale mi nie chodzi teraz o dorady wyboru roslin, tylko o linie rabatu.
Pani Daniusiu, chcialam sie zapytac, czy mogla by mi pani narysowac jakas ladna linie lub czy mogla by mi pani doradzic, co bym mogla w tej mojej falowej lini zmienic bo jak widac nie zabardzo mi wyszla.





Balea 17:51, 23 lut 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Oto rysunek mojego ogrodu.

Iwona100 18:33, 23 lut 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Danusiu - chciałam zamówić róże Princess Aleksandra of Kent. Czy Twoim zdaniem warto kupować róże z gołym korzeniem / wysyłka II połowa marca/? Czy można wsadzić taką różę do przechowalnika ,a np. w kwietniu jak już będzie ciepło przygotować rabatę i różę przesadzić? Pytam w tym wątku,bo w wątkach różanych mało kto zagląda.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
lipss 10:13, 25 lut 2018

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 32
Witam mam pytanie odnośnie dekalogu ogrodniczego Danusi, a dokładnie punktu 7: "Niezawodne rośliny kupuj"

Jak znależć te NIEZAWODNE rośliny ? Wiem że każda roślina ma swoje preferencje i wszędzie będzie rosła inaczej ale czy macie może takie swoje "pewniaki" - rośliny piękne, wytrzymałe a zarazem łatwe w pielęgnacji dla początkującego ogrodnika ? A moze jest już taki wątek ?


Do obsadzenia mam (oczywiście stopniowo) wszystkie strony świata. Chcę stworzyć ogród mieszany: Iglaki + krzewy liściaste + trawy. Narazie daruje sobie byliny ze względu na niewiele czasu na pielęgnacje ogrodu. Jak do tej pory zrobiłam szkielet ogrodu tzn żywopłot z tuj, choin i serbów i założyłam trawnik. Chce aby rabaty były raczej wąskie (szerokośc 2- 2,5 metrów od ogrodzenia) i aby ogród był poprostu schludny, ładny i prosty.

Proszę o polecenie takich NIEZAWODNYCH ROŚLIN


Jak narazie wybrałam takie rośliny (będzie jakiś pogląd co chce stworzyć)
-tuja szmaragd
-tuja aureospicata
-choina kanadyjska
-świerk serbski
-brzoza doorenbos
-śliwa wiśniowa nira
-hortensja bukietowa Vanilla Frise
-tawuła szara grefsheim
-dereń biały
-miskant chiński
-rozplenica japońska
-tawuła japońska golden princess
-berberysy
-hosty
-tuja aurea nana
-niskie iglaki (nie wiem sama jeszcze co)
-niskie trawy i turzyce (też jeszcze nie wiem)
____________________
Paulina Mój pierwszy ogród - Paulina
Gardenarium 11:51, 25 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aneczka_a napisał(a)
Witam, wpisałam pytanie w forum o tujach Brabant, ale widzę, że tu jesteśmy bardziej na bieżąco Proszę doradzić, czy posadzone co 50cm od pnia do pnia może zostać? Mamy posadzone tak brabanty na całej długości działki i już po 3 latach się stykają, chcemy zwartą ścianę, ale nie chce też im krzywdy zrobić. Boję się jednak, że jak wysadzę co drugą to znowu się nie zejdą. Mamy już przed nimi zagospodarowane rabaty i nie chciałabym teraz robić rewolucji, ale wątpliwości mnie naszły..


Nie, zdecydowanie jak na Brabanta to za gęsto, min. co metr.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneczka_a 15:48, 25 lut 2018


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Gardenarium napisał(a)


Nie, zdecydowanie jak na Brabanta to za gęsto, min. co metr.

Danusiu czyli wypadałoby co druga wysadzić.. Tylko wtedy musialabym dać te wysadzone na bok działki gdzie miały być smaragdy. Dwa duże cięte żywopłoty troche dużo..coś wymyślę. Dziękuję!!
____________________
anna_t 16:18, 25 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Gardenarium napisał(a)


To nasadzenia całkowicie nieregularne, na wyczucie. Wyższe często pojawiają się niekoniecznie na końcu. Topiary sadzisz w sposób przemyślany, a z pozostałych roślin, o ustalonej liście gatunków oraz ilości wyliczonej na daną powierzchnię, tkasz gobelin.
dziękuję
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Rejzi 16:21, 25 lut 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Witam chciałbym prosić o radę jak urządzić tą rabatę pod rozanecznikiem i cisem?
Pod nimi jest kilka piwoni i myślę żeby przed nimi posadzić rząd hakenochloa, ewentualnie jakieś trawy pomiędzy piwonie. Po prawej stronie cisa będzie drugi rozanecznik-wiem że nie powinno się ich sadzić obok siebie ale muszę go przesadzić i nie mam innego miejsca dla niego.

____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies