Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 11:27, 11 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem dlaczego drążysz, dobrze było.





Może być różnie, nawet w koła. Jakbyś oczywiście się uparła, najlepiej rozegrać to roślinami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MonikaR 11:33, 11 wrz 2018

Dołączył: 05 wrz 2018
Posty: 3
właśnie o to mi chodziło bardzo dziękuję, przeraziłam się tego wielkiego trójkąta w rogu, a teraz widzę że można to w inny sposób zaplanować. Bardzo dziękuję Pani Danusiu
gosiacz22 19:42, 13 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam,
Mam dw klony szczepione. Jeden to Fassens Black a drugi Princeton Gold. Czy one wyrosną na duże drzewa pomimi tego, że są szczepione? Jeszcze pytanie odnośnie wiśni amanogawy, ile odsunąć ją od tuj? Pozdrawiam.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
ilkaZ 13:10, 16 wrz 2018


Dołączył: 16 wrz 2018
Posty: 8
Dzień dobry,

Proszę o poradę, jakie drzewo by pasowało do miejsca widocznego na zdjęciu.
Jest to frontowa rabata przed domem, znajdująca się od wschodniej strony.

Raczej nie myślałam o drzewach w formie kulistej, przemknął mi przez myśl, klon red sunset, ale poza jesienią nieszczególnie się prezentuje.



Pozdrawiam,
ilkaZ
____________________
ilkaZ
Adam_ 13:52, 16 wrz 2018


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Jak zrobić z takiego podjazdu do bramy na posesję eleganckie marginesy? Po prawej cztery wiśnie Umbraculifery i rozplenica. Bliżej furtki posadzona róża Pilgrim. Po lewej jeszcze pusto.

F
Gardenarium 20:34, 16 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adam, po lewej to samo co po prawej, na spektakularne nasadzenia jest po prostu za wąsko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:35, 16 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ilkaZ napisał(a)
Dzień dobry,

Proszę o poradę, jakie drzewo by pasowało do miejsca widocznego na zdjęciu.
Jest to frontowa rabata przed domem, znajdująca się od wschodniej strony.

Raczej nie myślałam o drzewach w formie kulistej, przemknął mi przez myśl, klon red sunset, ale poza jesienią nieszczególnie się prezentuje.


Pozdrawiam,
ilkaZ


Śliwa wiśniowa 'Nigra'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ilkaZ 20:50, 16 wrz 2018


Dołączył: 16 wrz 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)


Śliwa wiśniowa 'Nigra'.


Bardzo dziękuję za odpowiedź, Śliwa jest faktycznie piękna, jednak w tym miejscu wolałabym coś o jaśniejszych liściach, zielone, może żółte.

Myślałam też o Klonie mono odmiana strzępolistna(Acer mono Maxim) lub Klonie ściętolistnym.
Nie wiem tylko czy nie będą za duże w tym miejscu.

Kocham też platany, i zastanawiam się nad Platanem 'Alphens Globe', ale może być za mały i nie wiem czy jego korzenie nie zniszczą kostki.

Dodam jeszcze, że jest w tym miejscu wietrznie i piaszczysto.

Mam straszny dylemat
____________________
ilkaZ
Gardenarium 20:58, 16 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drzew jest tyle, ile kropli deszczu. Na pewno coś wybierzesz z tej bogatej listy drzew.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 22:23, 16 wrz 2018


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Adam, po lewej to samo co po prawej, na spektakularne nasadzenia jest po prostu za wąsko


Dziękuję za odp.
Podobnie myślałem, dać cztery "na mijankę" wiśnie, rozplenice ale dokładając jeszcze jakieś miskanty w srebrnej odmianie i kilka perowskia chociaż ona lubi się rozkładać sporo na boki... ale po lewej jest więcej miejsca.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies