Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Nowa12 12:03, 20 wrz 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Toszka napisał(a)
Nic nie wiadomo o nasłonecznieniu tego miejsca.

Można na płot zamontować drewniana kratownicę podobną do tej co ścianka altanki. Już płot zmieni wygląd.
Można na płocie zainstalować ściankę wodną.
Można puścić różę.
Można posadzić szpalerek hortensji.

Ekspansywnego pnącza bym nie dawała, bo zaraz rozejdzie się do sąsiadów i po okolicy. I co wtedy?




Bardzo ci dziękuję. Słońce jest od rana do około 14-15. Potem zasłania dom. Będzie o czym myśleć przez zimę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
lipss 22:22, 20 wrz 2018

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 32
Witam, planuje obsadzić rabatę o szerokości 2 m (rośnie tam juz szpaler tuj więc zostaje około 1 m do dyspozycji) w iglaki i trawy. Prosze doradźcie gatunki iglaków które będą dobrze wyglądać na tak wąskiej rabacie.

Myślałam o:
-czymś na kształt stożka ( 4 szt ciemno zielone tak aby dorastało do max 1-1,5 m na wysokość)
- berberys (2 szt bordowe)
-tuje kulki 3 szt
- jałowce ( 3 szt jasno zielone, coś co dorośnie do około metra na szerokośc i wysokość albo nawet i mniej
- miskant gracillimmus (mam)
- rozplenice (mam)

Rabata jest bardzo długa wzdłuz całego ogrodzenia. Z jednej strony iglaki będą sie łazcyć z dereniami Elegantissima a z drugiej strony będą hortensje.

Prosze o podpowiedzi gatunków bo gdy ide do szkółki bez planu to głupieje i kupuje dziwne rzeczy. Jutro wstawie zdjecia jak wyglada reszta nasadzen tak aby wszystko było spójne.


Pytanie dodatkowe: czy Ogrodowisko ma założona grupę na fb ? Bardzo by się przydała.


____________________
Paulina Mój pierwszy ogród - Paulina
Toszka 22:26, 20 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
co to za tuje?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
lipss 22:30, 20 wrz 2018

Dołączył: 03 wrz 2017
Posty: 32
tuje szmaragd, 3 choiny kanadyjskie i jeden świerk serbski (przed świerkiem nie bedę nic sadzić bo wiem ze sie nic przed nim nie zmieści)
____________________
Paulina Mój pierwszy ogród - Paulina
Toszka 20:32, 21 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na szmaragdy potrzeba 60-80cm plus miejsce na dojście na potrzeby strzyżenia i oczyszczenia ze środka z suchego dwa razy do roku.
Choina będzie szersza nawet przy systematycznym strzużeniu.
proponuję poszerzyć rabatę, bo miejsca masz malutko na sadzenie...ale też widzę, że jest z czego poszerzyć. Tuje nie lubia dotyku. Zaczną łysieć.
Przemyśl czy na tle iglaków warto jest sadzić kolejne iglaki. Może lepiej jakieś liściaste i właśnie trawy?
Zajrzyj do wątku Ursy. Myslę, że natchnie cię
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 20:50, 21 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lipss napisał(a)



Pytanie dodatkowe: czy Ogrodowisko ma założona grupę na fb ? Bardzo by się przydała.




Ogrodowisko ma stronę główną, nie ma grupy. Jest portal i jest forum. Jest Ogrodowisko na FB. https://www.facebook.com/ogrodowisko/

Innej "Opcji" nie ma i nie będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorKa 11:30, 24 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gardenarium napisał(a)


Ogrodowisko ma stronę główną, nie ma grupy. Jest portal i jest forum. Jest Ogrodowisko na FB. https://www.facebook.com/ogrodowisko/

Innej "Opcji" nie ma i nie będzie.


Bardzo się cieszę, bo nie wszyscy są na FB
____________________
Dorka Zakręcony ogród
gosiacz22 19:29, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam, W zeszłym roku kupiłam klona Fassen`s Black szczepionego i według informacji podanych w opisie oferty ma on być drzewem niewysokim 5-6 m z racji tego, że jest szczepione. Jednak z tego co czytałam na forum nie jest ważne czy jest to forma szczepiona czy nie bo i tak wyrośnie z niego duży egzemplarz... Prosiłabym o opinie bo nie wiem czy mam sie go pozbywać z ogrodu czy jednak zostawić.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Wiaan 23:09, 25 wrz 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Danusiu czy z początkiem października mogę jeszcze posadzić tuje czy lepiej zaczekać do wiosny? Nie wyrobiłam się z nasadzeniami wcześniej i mam jeszcze oczekujące do posadzenia w ziemi hortensje, trawy, wrzosy (wszystko w doniczkach). Na razie nie widzę w prognozach przymrozków, nie wiem także czy musi być duży odstęp miedzy posadzeniem a przymrozkami.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 07:30, 26 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gosiacz22 napisał(a)
Witam, W zeszłym roku kupiłam klona Fassen`s Black szczepionego i według informacji podanych w opisie oferty ma on być drzewem niewysokim 5-6 m z racji tego, że jest szczepione. Jednak z tego co czytałam na forum nie jest ważne czy jest to forma szczepiona czy nie bo i tak wyrośnie z niego duży egzemplarz... Prosiłabym o opinie bo nie wiem czy mam sie go pozbywać z ogrodu czy jednak zostawić.


Zostawić skoro rośnie, można ewentualni przyciąć nadmiernie wybujałe konary potem. Problemem może być mączniak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies