Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

aniaod 16:32, 24 paź 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
I czy może ktoś ma u siebie różę okrywową mirato? Czy faktycznie bardzo obficie kwitnie?
deszczowymaj 17:05, 24 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Pszczelarnia napisał(a)


Rudolfino, hortensje szybko Ci urosną. Nie trzeba niczego dosadzać. Cebulowe wystarczą.


Też tak myślę można jeszcze ewentualnie gdzieniegdzie puścić na murek bluszcz pospolity ..w przyszłości stworzy fajne tło dla Amanogawy
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mary 08:05, 25 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Rudolfina napisał(a)


Tak 60cm. Ziemia jest niżej bo dojdzie jeszcze kora.

Czy masz tam nawadnianie? To będzie bardzo wysychać.
Może rozważ seslerię jesienną.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
kasiab 09:05, 25 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Kokesz napisał(a)


Na mojej południowej rabacie tylko jeden rodzaj bordowej żurawki daje radę, resztę przypalało słońce o poszły do półcienia.


Dziwne... Ja mam właśnie fioletowe, różowe i takie kremowo-brazowe i nic ich nie przypala a te kremowe nawet mają się najlepiej i rosną jak szalone a o nie najbardziej się bałam
____________________
Kasia - tu na razie jest...
azi83 12:15, 25 paź 2019

Dołączył: 25 paź 2019
Posty: 1
Prośba o pomoc w zaprojektowaniu rabaty przy ogrodzeniu, słoneczna część.
kasiab 14:43, 25 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Azi a jaki styl ogrodu? Jakie rośliny lubisz? Jaka kolorystyka? Jaka masz glebę?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Rudolfina 08:55, 26 paź 2019

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Kasiabżurawki na słońcu chyba by nie dały rady.

Dominika11no ciasno strasznie. Pan w ogrodniczym poradził mi hortensje na taką rabatę, ja wcześniej w ogóle nie brałam ich pod uwagę, podobno dadzą radę. Cisy byłyby świetne ale powoli rosną a ja chciałabym żeby szybko coś mi ten murek sąsiada zasłoniło. Bukszpany i daniki za niskie.

Kokesz, Pszczelarnia
z tymi miskantami to chyba rzeczywiście przesadziłam ale przydały by mi się tam jakieś zimozielone trawy, bo hortensje to jeszcze ze 3/4 lata zanim się rozrosną, a jak na wiosnę będę je cięła to ten murek przez jakiś czas będzie widać zanim nowe pędy się zazielenią.

deszczowymaj bluszcz! Czemu ja o tym nie pomyślałam?! Tylko muszę podpytać sąsiad czy mu na siatce nie będzie przeszkadzał, bo to jego ogrodzenie. Dzięki!

Mary
planuję tam na wiosnę linię kroplującą. Selserię rozważam, bardzo mi się podoba.

Dzięki za rady! Generalnie chodzi o to że chciałabym się trochę zasłonić i przede wszystkim zasłonić paskudny murek, ale nie tujami, bo taki szpaler mam po drugiej stronie przez całą długość działki i już wystarczy. Wiem, że jest tam baaaardzo ciasno, dlatego wsadzę tam jeszcze tylko kilka sztuk zimozielonych traw (muszę przemyśleć, które z waszych propozycji najbardziej mi będą pasować) i poczekam do przyszłego roku żeby zobaczyć co z tego wyjdzie Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 10:36, 30 paź 2019

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Cześć, przychodzę z jeszcze jedną prośbą o pomoc. W miejscu pomiędzy placem zabaw dla dzieci a warzywniakiem planuję zrobić rabatę 4x3m. Wystawa zachodnia. Z tyłu strumień i łąki, więc drzewa spokojnie mogą wychodzić z koroną poza ogrodzenie. Mam na tą część widok z salonu, jadalni i tarasu, więc chciałabym żeby cały rok coś się tam działo.
Tak sobie rozrysowałam rośliny, które chciałabym tam posadzić. Tylko nie wiem czy pomiędzy grujecznikiem a wiązem (u obu chciałabym żeby korona zaczynała się jak najwyżej) wcisnę derenia kousa?


W puste miejsca planuję posadzić jakieś kwiaty np. jeżówki, rozchodniki. Ma to sens czy nie bardzo?
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Ewab26 10:00, 05 lis 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam,

proszę o podpowiedź co posadzić aby zasłonić garaże,
w pierwszej linii pójdą świerki serbskie, ale malutkie.
Więc nim urosną co przed nimi może jakieś krzewy?


Ewab26 09:06, 07 lis 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Rudolfina napisał(a)
Cześć, przychodzę z jeszcze jedną prośbą o pomoc. W miejscu pomiędzy placem zabaw dla dzieci a warzywniakiem planuję zrobić rabatę 4x3m. Wystawa zachodnia. Z tyłu strumień i łąki, więc drzewa spokojnie mogą wychodzić z koroną poza ogrodzenie. Mam na tą część widok z salonu, jadalni i tarasu, więc chciałabym żeby cały rok coś się tam działo.
Tak sobie rozrysowałam rośliny, które chciałabym tam posadzić. Tylko nie wiem czy pomiędzy grujecznikiem a wiązem (u obu chciałabym żeby korona zaczynała się jak najwyżej) wcisnę derenia kousa?


W puste miejsca planuję posadzić jakieś kwiaty np. jeżówki, rozchodniki. Ma to sens czy nie bardzo?


Witam,

ja bym tu zasadziła brzozy doorensbos i ewent.jakieś traw; coś w tym stylu



Drugiej grządki bym nie robiła skoro jest już warzywnik, jego też można czymś przysłonić jakiś mały żywopłocik strzyżony.

Skoro masz widok na tą grządkę z salonu to nie wprowadzałabym zbyt wielu gatunków
bo już tam się za dużo dzieje z powodu placu zabaw.Jego też bym przesłoniła właśnie tymi brzozami.

Pozdrawiam Ewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies