Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 08:07, 03 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwona100 napisał(a)
Dzień dobry. Danusiu chcę przesadzić klona palmowego Dissectum Garnet z donicy na rabatę .W donicy rośnie 3 lata. Myślę,że ma już spore korzenie i zbitą ziemię. Czy zmienić mu ziemię całkowicie czy częściowo? Czy całą ziemię usunąć z korzeni? Nie wiem czy mu to nie zaszkodzi.


Jeśli z donicy na rabatę, to trzeba poczochrać nieco korzenie, żeby nie rosły dokoła. Nie usuwać całej ziemi z korzeni, jeśli zaprawisz dołek to korzenie natychmiast wrosną w nowe podłoże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwona100 18:17, 03 lut 2020


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Rozumiem o co chodzi. Tak zrobię. Dziękuję Ci Danusiu.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
aniaod 20:21, 03 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Dziewczyny a jak odmłodzić tą rabatę? Jest najstarsza w ogrodzie i taka nijaka. W innych częściach ogrodu mam sporo hortensji, traw i bukszpanow. Jak byście to ogarnęły?

PS. Kocham tego mojego powojnika jakby mógł zostać byłoby super
Gardenarium 23:15, 03 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powojnik nie może zostać tutaj, nie oszukuję, szpeci ten kołtun całą rabatę. Z całym szacunkiem do powojnika, ale tutaj nie może zostać.

Wszystkie liściaste niezimozielone oraz te jałowce na brzegu wywal jednym zgrabnym ruchem

Na samym froncie jest zbieranina, wszystkiego po jednym. Kamień też usuń.

Prawda, że ładniej?



Na kratkę bluszcz.
Zielony iglak przytnij w stożek
Niebieski świerk przytnij w kulę.
Przed nim posadź trzmielinę żółtą.
Przy ścianie posadź 3 kule dowolne takiej wielkości, żeby to tak wyglądało. Z tyłu, jeśli się zmieści - miskant albo coś podobnego, ale nie za wysokiego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaod 07:27, 04 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu właśnie zapadłam się pod ziemię...
Ze wstydu....

Bardzo Ci dziękuję
aniaod 07:30, 04 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu, jeszcze zapytam czy warto przesadzac 10 letnie okazy. Chodzi mi o trzy rośliny. Bukszpan, róża i świerk. Dadzą radę czy nie ma się co bawić w przesadzadzanie?
Gardenarium 08:18, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniaod napisał(a)
Danusiu właśnie zapadłam się pod ziemię...
Ze wstydu....

Bardzo Ci dziękuję


Jejku aż tak??? nie trzeba, ja nie w tym sensie pomogłam, żebyś się wstydziła Od tego tutaj jesteśmy.. Ale zastosujesz?

Jeszcze możesz na tę kratkę dodać tę samą trzmielinę, jest zimozielona i będzie się fajnie pięła po ścianie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:20, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniaod napisał(a)
Danusiu, jeszcze zapytam czy warto przesadzac 10 letnie okazy. Chodzi mi o trzy rośliny. Bukszpan, róża i świerk. Dadzą radę czy nie ma się co bawić w przesadzadzanie?


Bukszpan na pewno da radę, róża odchoruje, trzeba przyciąć mocno, odbije. Tak robiłam i przyjęła się. Świerk.. zależy jak to zrobisz.
Popatrz na to

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaod 08:55, 04 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Gardenarium napisał(a)


Jejku aż tak??? nie trzeba, ja nie w tym sensie pomogłam, żebyś się wstydziła Od tego tutaj jesteśmy.. Ale zastosujesz?

Jeszcze możesz na tę kratkę dodać tę samą trzmielinę, jest zimozielona i będzie się fajnie pięła po ścianie.



Danusiu oczywiście że zastosuję!!! Tylko kulki muszę fajne upolowac
Gardenarium 09:10, 04 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kulki możesz zrobić z cisa, bukszpanu, choiny kanadyjskiej (bardzo atrakcyjnie wyglądają- widziałam w C.Ogr.

Nawet możesz gotowca posadzić w postaci świerka kulistego np. Nidiformis, Karel.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies