Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

kasiab 11:26, 11 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1515
Rudolfina napisał(a)
Naskrobałam takie coś:

Lewa rabata 7x0,9m, prawa 4,5x1,2m.
Jest lepiej, czy kombinować dalej? Wyrzucilam róże, ale z prawej strony dołożylam trzmielinę oskrzydloną compacta i kalinę december dwarf- planuję je kupić bo bardzo mi się podobają. Będą tu pasować czy szukać dla nich innego miejsca?

EDIT: A jakby tę kostrzewę na prawej rabacie wymienić na stipę? Żeby obie rabaty bardziej do siebie pasowały? Chociaż lubię kostrzewę za jej zimozieloność :-/


Nie myślałaś żeby na tej długiej rabacie dac nieregularnie kulki? Ta z prawej strony rabata ma fajnie rozrzucone kulki. czy nie bedzie Ci przeszkadzac jak za jakis czas bedzie wyglądać kostrzewa niestety brzydko sie starzeje.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Gardenarium 13:04, 11 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Maglime napisał(a)

Dziękuję za radę. Jeszcze rozważam bluszcz na płocie ale obawiam się że nie zapanuje nad nim.
Z żywopłotu kwitnacego jaki gatunek najbardziej Pani poleca. Strona wschodnio północna. Ziemia z przewagą gliny ale przy sosnach raczej sucho.


Hortensje drzewiaste lub bukietowe, tawuła wczesna, może kalina 'Popkorn', żylistek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiolka5_7 13:10, 11 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
kasiab napisał(a)


Nie myślałaś żeby na tej długiej rabacie dac nieregularnie kulki? Ta z prawej strony rabata ma fajnie rozrzucone kulki. czy nie bedzie Ci przeszkadzac jak za jakis czas bedzie wyglądać kostrzewa niestety brzydko sie starzeje.


Też tak myślę,żeby na tej długiej rabacie rozrzucić bukszpany i lawendy i stipy,żeby pasowała ta rabata do tej obok...daj stipę zamiast kostrzewy będzie spójnie z drugą rabatą....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rudolfina 13:39, 11 lut 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Wiolka5_7 napisał(a)


Też tak myślę,żeby na tej długiej rabacie rozrzucić bukszpany i lawendy i stipy,żeby pasowała ta rabata do tej obok...daj stipę zamiast kostrzewy będzie spójnie z drugą rabatą....


To już drugi głos za wyrzuceniem kostrzewy i posadzeniem stipy, i tak też zrobię.

A co do rozrzucenia bukszpanów, to łatwo to było zrobić z trzema, ale wiem czy podołam z większą ilością na 7 metrach. Czeka mnie twórczy wieczór Dziękuję za rady!
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 13:55, 11 lut 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
No dobra, nie wytrzymam do wieczora. Nie jestem w stanie pracować bo ciagle myslę o tych rabach. Tak bedzie ok? :
____________________
Edyta Pachnący ambrą
DorKa 14:04, 11 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Rudolfina napisał(a)
No dobra, nie wytrzymam do wieczora. Nie jestem w stanie pracować bo ciagle myslę o tych rabach. Tak bedzie ok? :


dużo lepiej jestem za rozrzuconymi kulkami
____________________
Dorka Zakręcony ogród
kasiab 14:50, 11 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1515
Rudolfina idź do Wioli do wątku, ba nawet jak Ją zapytasz to Ci wskaże stronę ze zdjęciem, gdzie ma na froncie rozrzucone kule i wyglada to rewelacyjnie u niej
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Wiolka5_7 15:06, 11 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Rudolfina napisał(a)
No dobra, nie wytrzymam do wieczora. Nie jestem w stanie pracować bo ciagle myslę o tych rabach. Tak bedzie ok? :

Zdecydowanie lepiej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kim 15:14, 11 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Powtórzę moją prośbę o radę
Bardzo proszę dobre duszyczki o pomoc przy tej rabacie jest to rabata południowa .

Spędza mi ona sen z powiek


____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kloc 17:41, 11 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2019
Posty: 11
Dziewczyny, prosze spójrzcie swoim fachowym okiem na moj ogrodek. Jak wytyczyc rabaty? Chcialabym na wiosne ruszyc z kopyta ale ni jak nie wiem jak zaplanwac przestrzen. Dziekuje po stokroć!
____________________
ILONA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies