Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 17:41, 11 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kim napisał(a)
Powtórzę moją prośbę o radę
Bardzo proszę dobre duszyczki o pomoc przy tej rabacie jest to rabata południowa .

Spędza mi ona sen z powiek




Całkiem dobrze, na leżący roślin nie rysuj





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:01, 11 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kloc napisał(a)
Dziewczyny, prosze spójrzcie swoim fachowym okiem na moj ogrodek. Jak wytyczyc rabaty? Chcialabym na wiosne ruszyc z kopyta ale ni jak nie wiem jak zaplanwac przestrzen. Dziekuje po stokroć!


Zdjęcia są tak zrobione że tylko to mi przychodzi do głowy. Może zrób plan tej działki, żeby całość była w jednym kawałku




Bo albo proste linie albo pofalowane. A zrobiłam i tak i tak, ścieżka leci łukiem, więc może w całości będzie lepiej widać. Gdzie są okna, czyli dom wrysuj z oknami.
Rzut z góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:02, 11 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kloc napisał(a)
Dziewczyny, prosze spójrzcie swoim fachowym okiem na moj ogrodek. Jak wytyczyc rabaty? Chcialabym na wiosne ruszyc z kopyta ale ni jak nie wiem jak zaplanwac przestrzen. Dziekuje po stokroć!


Zdjęcia są tak zrobione że tylko to mi przychodzi do głowy. Może zrób plan tej działki, żeby całość była w jednym kawałku




Bo albo proste linie albo pofalowane. A zrobiłam i tak i tak, ścieżka leci łukiem, więc może w całości będzie lepiej widać. Gdzie są okna, czyli dom wrysuj z oknami.
Rzut z góry.

Ja się nie mogę połapać jak się jedna część ma do drugiej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kim 18:11, 11 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Gardenarium napisał(a)


Całkiem dobrze, na leżący roślin nie rysuj






Bardzo,bardzo dziękuję
Jest pani niesamowita Projekt gotowy
Dopytam jeszcze czy te fioletowe plamy przed berberysami to mogła by być np.szałwia omszona czy lepiej dać jakieś żurawki ?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Kloc 18:30, 11 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2019
Posty: 11
Pani Danusiu, juz siadam do rysowania! Cudownie, dziekujeee
____________________
ILONA
Gardenarium 18:32, 11 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kim napisał(a)

Bardzo,bardzo dziękuję
Jest pani niesamowita Projekt gotowy
Dopytam jeszcze czy te fioletowe plamy przed berberysami to mogła by być np.szałwia omszona czy lepiej dać jakieś żurawki ?


Szałwia może "pożreć" berberysy, lepiej żurawki albo wrzosy czy wrzośce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rudolfina 18:37, 11 lut 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
kasiab napisał(a)
Rudolfina idź do Wioli do wątku, ba nawet jak Ją zapytasz to Ci wskaże stronę ze zdjęciem, gdzie ma na froncie rozrzucone kule i wyglada to rewelacyjnie u niej


Dzięki! Chyba znalazłam zdjęcie tych bukszpanów: https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=78
Wyglądają świetnie! Rabata sporo szersza od mojej ale może u mnie uda się podobnie rozmieścić kule.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Kim 18:50, 11 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Gardenarium napisał(a)


Szałwia może "pożreć" berberysy, lepiej żurawki albo wrzosy czy wrzośce.

To chyba dam żurawki jakoś wrzosy to mnie chyba nie lubią ,próbowałam już je sadzić ale myślę że to moje złe przygotowanie gleby skazywało je na śmierć więc odpuściłam

Jeszcze raz dziękuję bardzo
Pozdrawiam
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Wiolka5_7 19:15, 11 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Rudolfina napisał(a)


Dzięki! Chyba znalazłam zdjęcie tych bukszpanów: https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=78
Wyglądają świetnie! Rabata sporo szersza od mojej ale może u mnie uda się podobnie rozmieścić kule.


Jaka stara fotka
Tutaj kolejna stara z góry


Sadzone raczej symetrycznie,chociaż kule różnych rozmiarów,więc z poziomu ziemi wygląda to inaczej

2019


Powodzenia !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rudolfina 08:03, 12 lut 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Wiolka5_7 napisał(a)


Jaka stara fotka
Tutaj kolejna stara z góry


Sadzone raczej symetrycznie,chociaż kule różnych rozmiarów,więc z poziomu ziemi wygląda to inaczej

2019


Powodzenia !


Z góry rzeczywiście widać że symetrycznie posadzone. Ale zdjęcie z boku będzie moja inspiracją
Ale mi się wiosny zachciało po obejrzeniu tych zdjęć!
Pozdrawiam!
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies