Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Grzegorz1989 22:25, 21 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 6
Wimatm ponownie zastosowałem się do zaleceń częste podlewanie podniosłem wysokość koszenia wydaje się że strawnikiem jest wszytko dobrze dziękuję bardzo za podpowiedź pozdrawiam
Tomi 16:52, 22 cze 2020

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 3
W kwietniu został posiany nowy trawnik. Ziemia była nawożona + górna warstwa czarnoziem
Po pierwszym koszeniu wg wskazówek w sklepie ogrodniczym posypałem nawozem Agrecol. Trawa po paru dniach zrobiła się grubsza i cały trawnik wyglądał jednolicie jak na zdjęciu (te ciemniejsze pasy trawy) jednak po tygodniu zrobiły się żółte plamy, trawnik podlewany jest codziennie wieczorkiem.
Poradźcie co zrobić lub kupić by ratować?
Gardenarium 18:07, 22 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już odpowiedziałam tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/4455-plamy-na-trawniku?page=20#post_1

Nie zamieszczaj tego samego postu wszędzie gdzie możliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Duncan 19:07, 02 lip 2020

Dołączył: 02 lip 2020
Posty: 1
Prosiłbym o informację jak można uratować trawnik w tym miejscu? Podejrzewam że po nawożeniu tak się stało. Trawnik ma niecały rok i jest z rolki. Niestety łatwo się wyciąga tą spaloną trawę.

Gardenarium 20:03, 02 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydrap pazurkami wszystko co martwe, posyp kompostem lub ziemią i posiej nasiona. Podlej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:56, 11 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Radekwoz napisał(a)
Witam. Znajomy doradził mi abym trawę posypał mocznikiem. Niewiele myśląc kupiłem 25kg i rozsiałem siewnikiem po trawie. Trawa zajmuje na działce około 1200m2. Powychodziły plamy suchej trawy. Czy coś dalej robić czy sama się odbuduje.


Trzeba na razie lać wodę i czekać co się stanie. Potem wydrapać suchą trawę, posypać ziemią, dosiać. Kiedyś się odbuduje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:46, 07 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mapka napisał(a)
dzień dobry, chyba udało mi sie przesadzić z nawozem, pojawiły mi sie na trawniku place gdzie trawa zrobiła sie uschnięta - co mozna z tym teraz zrobić?
po prostu nawożenie robiłem ręcznie i sypnęło mi sie więcej aniżeli powinno - wygląda to tak jakby trawa była po prostu spalona - czy jest to do uratowania?
nawoziłem około kwietnia

pzdr.
andrzej


Przejrzyj ten wątek, jest sporo porad.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_kr 21:46, 07 cze 2021


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z przenawożony trawnik zamkn.

jeśli od razu po wpadce zalałbyś to mega dużą ilością wody, może byłoby do odratowania.
Wygrab i podlewaj, jeśli nie pomoże - wycinasz spaloną darń, sypiesz świeżą ziemię, dosiewasz.
marlowe 17:09, 18 cze 2021

Dołączył: 07 sie 2017
Posty: 9
Danusiu w zasadzie wszystko w tym temacie juz jest, wspomagałem sie Twoimi radami tu zawartymi i uratowałem moją trawę spaloną saletrą. Mam tylko 2 pytanie bo nieznalazłem tu odpowiedzi.
Jaki siewnik do nawozu polecasz? cos wspominałaś wiele lat wczesniej ale nic nie znalazłem. Ja kupiłem taki zwykły za 40 zł w castoramie i nim własnie popaliłem trawę

Drugie pytanie czy łatając dziury, albo ubytki po popalonej trawie proponujesz robić dosiewkę tą trawa którą się ma, czy można użyć mieszanek samozagęszczających?
Gardenarium 22:26, 18 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja sieję rękami. Nauczyłam się. Chłopaki używają ręcznego "kręcioła' Scotts.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies