Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

safikey 22:03, 22 paź 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
katarzynkak napisał(a)
Witaj Safikey

Trafłam do Ciebie przypadkiem, bo wpadł mi oko Twój żywopłot z pecherznicy. Super rozwiązanie z tym odgrodzeniem warzywnika.
Masz dużą działkę, tak jak ja, ale działasz jak maszyna Ja moge cos pogrzebac w ogródku, jak ktos siedzi z moja córcią Hanią, bo jak jestesmy razem to wiecej sie za nią naganiam, oczy musze miec wszedzie i robota nie idzie. A jak TY to wszystko super ogarniasz, majac trójkę dzieciaczków...szacun

Powiedz mi S, co ile sadziłąs pecherznice?
Ja pomyslałam,ze podsadze nią płot z przodu domu, ale tylko tą diablo o ciemnych liściach. Mam tam prawie 25m szerokości :-/

|Będę Cie odwiedzać i zapraszam do mnie.
Pozdrawiam serdecznie,
kasia



Kochana kasiu, jesli uzna, że mąż to dziecko to rzeczywiście mam ich trójeczkę!!!
ale w realu jest ich tylko dwoje: starszy 8- letni synek i młodsza 2,5 roku córeczka. ha ha ha

Ale poza tym pracuje bardzo dużo, często w domu i tu po południu moge wygospodarowac te godzinke na pracę w ogrodzie, ale częstow wyjeżdżam ten na kilka dni i wtedy i w domku i w ogrodzie zamęt (uprzedzam pytanie w domku mąż pomaga, w ogrodzie juz nie).


pęcherznice na żywopłot sadziłam co 60 cm i według wzoru 2żółte x 2bordowe.
Obsadziłam nimi całą szerokośc działki czyli 34 metry.

oczywiście zapraszam na podglądanie jak równiez skorzystam z Twojego zaproszenia. Teraz zima, więc można więcej czasu spędzić w domku !!!

pozdrawiam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 22:07, 22 paź 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
dwa tygodnie temu w ogrodzie:






i niezapraszany gośc we wrzosowisku


teraz zrobiło się bardziej kolorowo - z pecherznic opadaja liście, berberysy sie przebarwuiają intensywnie, jest żółto, pomarańczowo, bordowo - cudownie, choc trawa juz nie tak zielona

a ja pozdrawiam słonecznie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
malgorzata_s... 22:12, 22 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
A to łobuz jak tam wlazł. No a gdzie Ty byłaś jak Cię nie było? Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
safikey 22:17, 22 paź 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
zapomniałam dodać, że nie było mniekilkanascie dni, bo jestem bardzo zaabsorbowana kostka wokół domku, ekipa zaczęła ją 1,5 tygodnia temu i juz powoli zbliża sie ku końcowi.
Zyskam miejsca na rabaty przed domkiem i za domem, obok tarasu i.... juz nie moge się doczekac wiosny!!!

ale niestety trawa na ogrodzie za domem jest zmasakrowana

teraz cieszę się, że nie siałam nowej trawy

przed domem nie lepiej


ale powoli wszytsko nabiera kształtów i układam sobie w głowie juz plan co, gdzie i jak...



to wysypane ziemią pomiędzy odwodnieniem a wjazdem to przyszłe rabaty

a Wy jak tam wykopane juz warzywa, bo mi jak zwykle czasu brakuje a warzywnik czeka

słodkich snów

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 22:20, 22 paź 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
malgorzata_szewczyk napisał(a)
A to łobuz jak tam wlazł. No a gdzie Ty byłaś jak Cię nie było? Pozdrawiam



Małgosiu, ciężko pracowałam, bo koniec miesiąca i koniec roku fiskalnego u mnie w firmie był a poza tym kostka - jak widzisz

ale juz sie poprawię i bedę tu często pisac

i nareszcie pierwsza jesień bez błota jak w Serbinowie - choc uwielbiam "Noce i Dnie" to błoto po kostki juz niekoniecznie.

całuski
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
malgorzata_s... 22:22, 22 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
No widzę , kostki zazdraszczam. Ja starą i krzywą mam ale bez błota Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
safikey 23:08, 22 paź 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
a ja czekałam, czekałam i sie doczekałam i też bez błota będzie


przy tujkach ziemia ubita, oj pracy nas czeka teraz po kostce, aby doprowadzic to do stanu normaloności



mąż mój wczoraj przemierzył, że w tym roku tujki nam podskoczyła dobre 30 cm do góry


aby nie być gołosłowna - tujki po posadzeniu 2011 (jeszcze na włókninie )

pozdr
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
as226 00:58, 23 paź 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Odżywiacie tuje czymś?
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
safikey 10:37, 23 paź 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
tak odzywiamy. Podlewam dwa-trzy razy w sezonie odżywką do iglaków w płynie z Florovitu oraz na jesieni 2 razy podlewam odzywką jesienna do iglaków też z Florovitu tez w płynie.
Przetestowałam te w granulkach, ale u mnie obe nie daja rady.

Poza tym raz w tygodniu podczas lata podlewam wszystkie tujki, a te które sa pod drzewem - lipą od sąsiadów nawet częsciej, ale i tak sa widocznie mniejsze od innych...


na tym zdjęciu widac to dobitnie- duże na początku, małe, małe i wieksze na końcu. Drzewa strasznie wyciagają soki i wodę
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 23:29, 28 paź 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Witajcie, mam pytanko, moje hortensja ostatnio dziwnie się zachowuje - zdjęcia

czy to efekt choroby czy tak przygotowuje się na zimę - bo pączki zielone widać?
zupełnie nie wiem co robić?




z góry dziekuję za pomoc
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies