Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 19:35, 07 cze 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Gosiu dzięki. Na szczęście nie było u nas gradu a tylko spokojny deszczyk padał.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basilikum 19:40, 07 cze 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
zbigniew_gazda napisał(a)
Na farmie u Gazdy zapowiadają się dobre plony.






ale super to wyglada
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
BasiaLT 10:05, 08 cze 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ale masz cudne skrzynie. A fasola w nich stoi jak wojsko.
O tej gnojówce ze skrzypu to całkiem niedawno się dowiedziałam i też zamierzam zastosować.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
zbigniew_gazda 16:48, 08 cze 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Iza dzięki za pochwały. Najtrudniej było skręcić deski do kupy i obić folią.

Basiu fasola najbardziej "poszła" do przodu. Po skrzyp też się wybieram ale dzisiaj kupiłem mączkę bazaltową którą otrzymały skrzynie i donice z pomidorami oraz róże.
Bardzo zachwalają ten ekologiczny nawóz ze skał wulkanicznych. Skrzyp ma podobny skład.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
kasia1 06:57, 09 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
U mnie na działce tyle skrzypu, że mogłabym założyć hurtownię Nie do pozbycia się jest. Trzeba było zmienić do niego nastawienie. Łatwo się go usuwa i do tego super nawóz. Lepszy taki chwast niż inny. Skrzyp chroni też przed mszycą - sprawdziłam to na budlejach. Pozdrawiam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
hankaandrus_44 07:12, 09 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Skrzyp jest roślina wskaźnikową. Oznacza, że mamy kwaśną glebę. Ale mamy teraz nadmiar kwasolubów w ogrodzie, to nijak go się nie pozbędziemy. Wypadałoby ścinać go nożyczkami tuż przy ziemi, wtedy dalej by się nie korzenił, nie wypuszczałby trzech czterech roślin już w ziemi, a tylko po wierzchu byłyby te trzy pędy, które znów za jakiś czas byśmy usunęli. Ale taka zabawa ze skrzypem nie na dzisiejsze moje możliwości czasowe. Wpadam, widzę skrzyp, urywam i do gnojówki. Przynajmniej się na coś nada.

POwinniśmy wapnować swoje poletka co najmniej co trzy, cztery lata, ale jak dawać wapno pod rodki, azalie, jałowce, choiny? Nie ma takiej opcji, I koło się zamyka. Skrzyp musi być, Więc może traktujmy go jako roślinę ozdobną? Wszak jest ładną choinką, tyle, że miniaturową.

Zbyszku, miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
beta 07:35, 09 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hankaandrus_44 napisał(a)
Skrzyp jest roślina wskaźnikową. Oznacza, że mamy kwaśną glebę. Ale mamy teraz nadmiar kwasolubów w ogrodzie, to nijak go się nie pozbędziemy. Wypadałoby ścinać go nożyczkami tuż przy ziemi, wtedy dalej by się nie korzenił, nie wypuszczałby trzech czterech roślin już w ziemi, a tylko po wierzchu byłyby te trzy pędy, które znów za jakiś czas byśmy usunęli. Ale taka zabawa ze skrzypem nie na dzisiejsze moje możliwości czasowe. Wpadam, widzę skrzyp, urywam i do gnojówki. Przynajmniej się na coś nada.

POwinniśmy wapnować swoje poletka co najmniej co trzy, cztery lata, ale jak dawać wapno pod rodki, azalie, jałowce, choiny? Nie ma takiej opcji, I koło się zamyka. Skrzyp musi być, Więc może traktujmy go jako roślinę ozdobną? Wszak jest ładną choinką, tyle, że miniaturową.

Zbyszku, miłego dnia.


Haniu, dobrze napisane...celne uwagi i spostrzeżenia...skorzystam ...
p.s ja już skrzyp nastawiłam...wczoraj od sąsiadki dostałam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
zbigniew_gazda 08:31, 09 cze 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Kasiu, Haniu, Beato - dzięki za odwiedziny i wypowiedzi na tematy skrzypowe.
Też go mam w trawniku na oddzielnym poletku. Zbieram na gnojówkę ale i koszę. Myślę w jesieni zwapnować. Wczoraj był u nas grad średnicy 2 cm. Szkód nie widać na szczęście.
Pozdrowienia zasyłam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 22:00, 13 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Dziękuję, że byłeś wirtualnie ze mną na wycieczce po mojej okolicy. Czasami się nie wie co ma się w zasięgu ręki, a jedzie się e obce kraje. Zawsze byłam ciekawa jak wygląda tundra, Właśnie tu miałam jej namiastkę.

Moja szparagówka dopiero wzeszła, ale też ją siałam 10 dni temu. Jeszcze miesiąc i będziemy ją chrupać.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 13:54, 29 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Zbyszku, przyszłam podziękować za Twe rymy u mnie i jednocześnie zapytać jak u Was z powodzią? Ogród pewnie rozrośnięty z taką ilością opadów. Chwal się czy już wyjadasz fasolki i groszek?

U mnie aktualnie nie ma deszczu, ale i słońca też nie ma. Jutro trzeba jechać podlewać. Zadowolony jesteś z wyniku wyborczego? Głosujemy dalej za 2 tygodnie!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies