Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Mala_Mi 22:36, 08 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Julka - zniosą i kwaśną

Madżen - informacje na podstawie moich doświadczeń... pysznogłówka kwitnie tak jak inne byliny.. nie za długo ... rozrasta się w kępę jak ma dobre podłoże, masz mokro w glebie.. ona to zniesie.... gorzej jak ma sucho... jak sie rozrośnie to po prostu ją będziesz kancikować by sie trzymała kupy (nadwyżki rozdasz koleżankom).. idzie bardzo płytko.... wiec nie jest inwazyjna. Pysznogłówka przekwita zaczynają jeżówki, wiec to dobry pomysł, by pysznogłówkę ( o cudnym zapachu jak sie rozetrze kwiatki lub liście, możesz dodawać do herbaty.. będzie Erl Gray) wspomóc jeżówką..... wybór taki, że znajdziesz coś w kolorystyce.
Pysznogłówki potrafią załapać mączniaka, jak maja np za mokro... wiec nie podlewaj po liściach. Jak moim zbrzydną liście... lub łapią mączniaka.... to po prostu ścinam i ich nie ma I po kłopocie .... korą zagrzebiesz i pozamiatane..
Rabata cudna, aż jej nie poznałam.... nie mam czasu, ale musiałam to zobaczyć coś nakupiła i gdzie to chcesz dać..

A teraz ja mam pytanie, czy lawenda która przekwita.. to trzeba ja ciąć.. czy zostawić czy co??? Bo jedna kępa mówi, że już się nakwitła.. i niedługo będzie brzydka..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 22:39, 08 lip 2013


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
o pysznogłówce przenosze do siebie ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Magda70 22:49, 08 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
asc napisał(a)
Julka - zniosą i kwaśną

Madżen - informacje na podstawie moich doświadczeń... pysznogłówka kwitnie tak jak inne byliny.. nie za długo ... rozrasta się w kępę jak ma dobre podłoże, masz mokro w glebie.. ona to zniesie.... gorzej jak ma sucho... jak sie rozrośnie to po prostu ją będziesz kancikować by sie trzymała kupy (nadwyżki rozdasz koleżankom).. idzie bardzo płytko.... wiec nie jest inwazyjna. Pysznogłówka przekwita zaczynają jeżówki, wiec to dobry pomysł, by pysznogłówkę ( o cudnym zapachu jak sie rozetrze kwiatki lub liście, możesz dodawać do herbaty.. będzie Erl Gray) wspomóc jeżówką..... wybór taki, że znajdziesz coś w kolorystyce.
Pysznogłówki potrafią załapać mączniaka, jak maja np za mokro... wiec nie podlewaj po liściach. Jak moim zbrzydną liście... lub łapią mączniaka.... to po prostu ścinam i ich nie ma I po kłopocie .... korą zagrzebiesz i pozamiatane..
Rabata cudna, aż jej nie poznałam.... nie mam czasu, ale musiałam to zobaczyć coś nakupiła i gdzie to chcesz dać..

A teraz ja mam pytanie, czy lawenda która przekwita.. to trzeba ja ciąć.. czy zostawić czy co??? Bo jedna kępa mówi, że już się nakwitła.. i niedługo będzie brzydka..



Jeny...niby nie powinnam się dziwić temu co wiesz...ale wciąż mnie zadziwiasz swoją wiedzą...
Herbatkę Erl gray uwielbiam...pysznogłowki nie mam...chyba...mam coś czerwonego trochę podobnego...fotnę chyba jutro .
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
margi 22:54, 08 lip 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Jak Wy to robicie że każda rabata taka piękna?ja jeszcze się tego nienaumiałam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Mala_Mi 22:55, 08 lip 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Magda... to nie wiedza , to praktyka.. na błędach sie uczę.... nie zapomnij, że ja wszytko po kilka razy już przesadzałam.... bo ciągle mam jakieś wtopy..... mam bałagan ale naturę mam pedanta.... wiec mam to na co mam czas, godzę sie z tym, ale ..... ciągnie duszę do raju, ale grzechy nie poszczają
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 22:55, 08 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kurza stopa , nie dosaje powiadomień i myslę sobie zagineła czy co, list gończy pisać.... a ona tu 14 cichaczem ustukała...idem czyać.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Sebek 23:03, 08 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale super zakupy Teraz czekamy aż żurawki się rozrosną i będzie bosko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Rench 23:08, 08 lip 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ja też się melduję znalazłam Was

Z góry dopiero widać całą maestrię Twojego ogrody
Wpadły mi w oko te różyczki w bukszpanach,mam ochotę odgapić conieco
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
ana_art 23:20, 08 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
aaa z Georgi bedziesz zadowolona, ona jest NIEZAWODNA u mnie, pysznogłówka mnie zaskoczyłaś... kurcze, kupilam ale moje to malukie krzaczki, kwiatki są na niskich badylkach
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
AgnieszkaW 23:21, 08 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pięknie ci wyszła ta rabatka Marzenko. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies