Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Marcino 13:20, 11 lip 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 21
Po ostatnim rachunku przestaje podlewać.... dostałem sporą dopłatę...
Gardenarium 20:42, 11 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykop studnię, ja tak zrobiłam jak dostałam 2.500 dopłaty. Teraz leję ile się tylko mi spodoba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wioslo 21:25, 11 lip 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)
Trawnik może jest miejscami z gołymi plackami. W doskonałęj kondycji go utrzymać przy takiej suszy jest trudne. Trzeba codziennie lać.

Nawóz by się przydał i lanie wody. Naprawi się., A gołe placki podosiewaj, posyp ziemią. Nawóz i woda.


z ziemia to juz cala historia szkoda gadac... mam teraz zamiar dosiewac i posypywac torfem czy ziemia, dzisiaj caly dzien leje wiec troche to nawodni
a przed tym dosiewaniem skosic ta trawe mocno? a nawoz dawac po dosiewkach - nie zaszkodzi to tym dosianym?
czyli rozumiem ze to ponizej to na pewno trawa? bo tak sie dziwnie rozkladala i widac juz nawet po prawej jakies te chyba pedy siewne wychodza...

Gardenarium 22:12, 11 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To trawa, na pewno,. tylko czy pożądana czy nie chciana? nie wiem.

W kolejności takiej:

koszenie
posypanie żyzną ziemią z worków (do trawników) wcale niekoniecznie torf. Ja posypywałam kompostem.
Przegrabić.
Posypać nasiona
Przegrabić odwrotną stroną grabi, wygładzić
Nawóz
lanie wody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_K 08:12, 12 lip 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Hej
ostatnio kładłem krawężniki na około garażu. Teraz potrzebuję zrównać bok krawężników z poziomem istniejącego trawnika.

Mam na działce ziemię przeznaczoną na równanie, ale niestety wyrosły w niej chwasty.


Wystarczy, że te chwasty wyrwę? Czy lepiej spryskać to roundapem,poczekać z tydzień i dopiero wtedy siać nową trawę na niej?

Pozdrawiam.
Marcino 08:16, 12 lip 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 21
Ja bym pryskał.

Co do studni to chce wiercić. Mam sprzęt tylko czasu brak. No i nie wiadomo czy woda będzie bo sąsiedzi maja dom z piwnica i do 4m było sucho
ElzbietaFranka 11:30, 12 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Randap ma bardzo duza moc nie wiem czy po pryskaniu tej ziemi do wyrownania cos ci urosnie trzeba sporo odczekac. Czytaj ulotke randapu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:33, 12 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Marcino napisał(a)
Ja bym pryskał.

Co do studni to chce wiercić. Mam sprzęt tylko czasu brak. No i nie wiadomo czy woda będzie bo sąsiedzi maja dom z piwnica i do 4m było sucho




Sam chcesz wiercic? Urobisz sie i nie wiadomo czy woda bedzie.
Lepiej moim zdaniem fachowcow wezwac. Biora od metra wiercenia. Mam studnie glebinowa to wiem jak to wyglada.
Studnia na dzialce to drogocenna rzecz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
robert_pudlo 17:57, 12 lip 2018

Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 13
Witam czym usunąć bluszcz kurdybanek?
Piotr_K 18:05, 12 lip 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
ElzbietaFranka napisał(a)
Randap ma bardzo duza moc nie wiem czy po pryskaniu tej ziemi do wyrownania cos ci urosnie trzeba sporo odczekac. Czytaj ulotke randapu.


Właśnie boję się że jak po pryskam to zanim posieje to znowu chwasty wyjdą :/. Nie wiem co robić za bardzo.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies