Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

wioslo 21:44, 12 lip 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)
To trawa, na pewno,. tylko czy pożądana czy nie chciana? nie wiem.

W kolejności takiej:

koszenie
posypanie żyzną ziemią z worków (do trawników) wcale niekoniecznie torf. Ja posypywałam kompostem.
Przegrabić.
Posypać nasiona
Przegrabić odwrotną stroną grabi, wygładzić
Nawóz
lanie wody


a nie lepiej jeszcze ta ziemia czy torfem przykryc te ziarna? mam wrazenie ze jak poprzednio bym tak zrobil to by je to troche bardziej od tego slonca ochronilo
mieszanka trawy do barenbrug universal czyli kostrzewa, żywica i wiechlina. Tam gdzie rosnie lepiej to tez wyglada troche dziwnie rozni sie kolorem - nie wiem czy to sa inne trawy czy kwestia wiekszego naslonecznienia

Gardenarium 23:28, 12 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zielona miejscowo trawa to nie kwestia innego gatunku a żyzności ziemi, spowodowanej różnicą w żyzności ziemi użytej, bądź nierównomiernego nawożenia.

Czy lepiej przykrywać ziemią, czy mieszać z ziemią, nie ma szczególnego znaczenia. I tak dobrze oi tak. Ja robiłam jak napisałam. Możesz zrobić inaczej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Papkin 07:12, 13 lip 2018

Dołączył: 01 lip 2018
Posty: 10
Niechcianą trawę wyrwał mechanicznie trochę to zajęło (4h) nazbierało się pół dużego worka. Teraz podlewam i czekam aż trawa urośnie. Później planuje jeszcze raz wyrwać to co urośnie, dosiewka, walowaniem i nawożenie.
Jaki nawóz polecacie na młody trawnik?
Czy walowaniem tak młodego trawnika mu nie zaszkodzi?

Pozdrawiam
boryss87 09:05, 13 lip 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 14
Walki z trawnikiem ciąg dalszy. Po wyrwaniu chwastnicy z połowy trawnika ten wygląda jak po trąbie powietrznej.

Niestety przed domem pojawił się jeszcze jeden chwast... Co to jest i czym do spryskać aby nie rosło dalej?
Czy ten chwast to też rodzaj chwastnicy?
dawids285 12:08, 13 lip 2018


Dołączył: 24 maj 2018
Posty: 8
Czy ten chwast to też rodzaj chwastnicy?

Tak
Gardenarium 21:16, 13 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten drugi chwast to rdest, Łatwo wychodzi z korzeniami. Na świeżej trawie go nie opryskasz, ale herbicyd selektywny na dwuliścienne (Starane) w mniejszym stężeniu możesz zaryzykować. Ale ja bym wyrywała. Właśnie go wyrywam z łąki kwietnej, stąd wiem, że super łatwo wyrywa się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 21:58, 13 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
boryss87 napisał(a)
Walki z trawnikiem ciąg dalszy. Po wyrwaniu chwastnicy z połowy trawnika ten wygląda jak po trąbie powietrznej.

Niestety przed domem pojawił się jeszcze jeden chwast... Co to jest i czym do spryskać aby nie rosło dalej?
Czy ten chwast to też rodzaj chwastnicy?




Wiecej napisalam, ale odeszlam od komp i musze co nie co skasowac.

Nie pokazales calego trawnika moze warto przekopac ziemie odczekac czy znowu chwasty wyrosna usunac je i ewent na nowo zrobic.

Widze u sasiada, ze ma ladny trawnik tez mial takie problemy?
Problem z chwastami bedziesz mial co roku bo widze za plotem ugory i nasiona beda fruwac do ciebie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
boryss87 09:59, 14 lip 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 14
To jeszcze kilka zdjęć ogrodu. Z tyłu, bokow i przodu.
Tył największa część ogrodu


Bok1

Bok2

Przód
Tam gdzie nie ma trawy to miejsce na przedogródek

Sąsiad uczył się na moich błędach
Ziemię zamawiał od kogoś innego, a to w niej moim zdaniem był ten cały syf.
ElzbietaFranka 10:55, 14 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Borys nie jest tak zle z tym trawnikiem.
Ten rog najgorszy. Czy tam nie jest przypadkiem nizej i woda tam zalega lub nie dochodzi? Gorsza ziemia?

Wyrwij chwasty niepotrzebne wygrab w tym rogu podsyp dobra ziemia do trawnika wystarczy 1 cm i mozesz jeszcze troche nawozu dodac zmieszaj z ziemia nie duzo. Nastepnie posiej nasiona trawy lekko przegrab druga strona grabi nie zebami i ubij tez grabiami w pionie, podlewaj.
Powinno byc dobrze w reszcie trawnika zrob dosiewki ziemia i nasiona tak samo jak wyzej.
Trawa sie krzewi z czasem tych plam malych bez trawy nie bedzie.

Ja bym jeszcze troche odczekala az wszystkie chwasty wyjda kwestia 2-3 tygodni w sierpniu juz slonce tak nie piecze i trawka ladnie wschodzi.


Jeszcze jedno popatrzylam, ze przy obwodce domu trawa nie dosiana, albo splynela albo za sucho od kamieni i nie wzeszla.

Nie przejmuj sie doswiadczenie zdobedziesz za rok bedziesz doradzał.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MoniaF 14:22, 14 lip 2018

Dołączył: 31 lip 2016
Posty: 55
Witam, ja zapytam o skuteczny środek na pozbycie się stokrotek i koniczyny z trawnika. macie jakiś sprawdzony oprysk? Kiedy najlepiej go zastosować?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies