Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

gemciu83 20:29, 09 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Dokładnie i sposób z sprayem lipa bo na jednym pędzie jest milion nasion i one dadzą kolejne roślinki.
Co ciekawe nawet jak ją się opryska chemią potrafi zasuszyć się i nasion pogubić, które i tak zakiełkują, więc jeśli teraz ma nasiona zielone bure wyrywać ręcznie i do kosza lub spalić dokładnie w jednym miejscu.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
ilona_szygoska 21:18, 09 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
włąsnie dziś kosiliśmy tylko że chyba same te chwasty bo trawa niewiele zdołała odrosnąć od zeszłego korzenia , jednak stwierdzam ze wyrwanie tego graniczy z cudem bo jest tego chyba juz zbyt dużo :/ no ale bede walczyć a co z nawożeniem dosiewaniem i tą kredą? pomoże to coś?
____________________
ilona_szygoska 22:49, 09 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
P.Danusiu a czym nawieźć teraz ten trawnik ? i w zasadzie oprócz wyrywania co powinnam zrobić? miejsca po wyrwanym chwascie zasypać piaskiem? posiac na to trawe czy nawieźć zeby ta sie zagęściła?..................chyba sie juz wtym pogubiłam
____________________
gemciu83 07:51, 10 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Jeżeli puste place po chwastnicy nie są duże, a jedynie pojedyncze miejsce po wyrwanej roślinie nie ma sensu zasypywać tego miejsca niczym.
Przy większych placach bez regeneracji może się nie obejść.

Nawożenie teraz nawozy o N 4-6% i nastawiaj się na pójście w kierunku PK.
Przykład Polifoska 4,5,6 itp. nawozy.

pH jak nie znasz jakie masz to dla trawnika tak 5,5-5 powinno być. Chcesz obniżyć użyj wapna węglanowego lub tlenowego w zależności jaka gleba.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 07:56, 10 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli wycinasz nożem i powstają dołki (dziury), zasypujesz ziemią i dosiewasz w te placki, a jeśli chwast wyłazi z korzonkami i nie ma śladu to nic nie robisz z tym, bo nie ma śladu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margarete 15:28, 10 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Danusiu ratuj ! Wróciłam po urlopie a na moim trawniku ........koszmar........łąka kwietna co prawda z samą tylko koniczyną........biało od kwiecia.........tyle że nie o to mi przeciez chodziło.......wygląda koszmarnie.....czy o tej porze roku, teraz w upały moge zadziałac na nią herbicydem ? co potem, jak wyginie moja koniczyna to powinnam dosiac trawy ale czy ona wzejdzie jeszcze o tej porze roku, bo do jesieni czekac z dosiewka nie bardzo mi sie usmiecha i ogladac przez okno całe lato takie "łyse placki".......ale moze to lepiej wyglada niże te moje kwitnące pola koniczyny....trawnik jest stary, kilkunastoletni to herbicyd mu nie zaszkodzi, tyle ze nie wiem czy to własciwa pora na jego stosowanie....
Skosic te koniczynowe kwiaty najpierw czy od razu pryskac a potem kosic ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Gardenarium 21:07, 10 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw pryskać, na takie zabiegi, herbicydy selektywne, właśnie słoneczna pogoda jest najlepsza, wtedy najlepiej niszczą. Nie kosić, bo zmniejszysz tym samym liście, a przez liście pobiera

Potem zobacz jak będzie wyglądał trawnik, może całkiem nieźle?
Czy czasem nie kupiłaś takich nasion? z koniczyną, czy sama się pojawiła w dobrym wcześniej trawniku?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margarete 15:18, 11 lip 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370


Dzięki Danusiu, zaraz dzis pryskam, a jutro wieczorem skoszę to przez te 24 godz środek powinien sie wchłonąc.

Koniczyna to moja wina - w ubiegłym roku miałam ją w jednym miejscu na trawniku, niedużą kepke - miałam ją od wiosny tepic herbicydem ale...zawsze jest cos innego w ogrodzie do zrobienia.....i taki mam teraz efekt swojego zaniedbania.No i moi sąsiedzi mieli duże połacie koniczyny z którą nic nie robili, mam ich za siatką więc nie problem żeby sie przeniosło od nich no i ode mnie z tej mojej kępki.

Dam znać jaki efekt osiagne po tych opryskach, u nas ma juz dzis nie padac więc akurat pryskanie dałoby skutek....

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
gemciu83 15:39, 11 lip 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Dodatkowo można zmniejszyć ilość N w glebie by koniczynę ograniczać.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
megabasia 23:00, 14 lip 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witam.
Możecie mi powiedzieć, co mi się panoszy na trawniku? Jest tego coraz więcej - tylko w jednym miejscu, ale rozszerza się szybko. Ma gdzieś koszenie, bo jest bardzo niskie I czym się tego pozbyć?

____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies